2 Ortak 2 Takım (Türk-Alman Yapımı)

Malumlarınız şehrimizin futbol takımı Antalyasporumuz nerdeyse son yıllarda her sezon açılışı gelenekselleşen sorunu forma reklamı oluyor. Bir çoğumuzun bu sorundan kısmen haberi oluyor, kısmen olmuyor…

Eğer Antalyaspor’u yakından takip ediyorsanız reklamsızlıktan haberdar oluyordunuz, eğer yakından takip etmiyorsanız olmuyordunuz.

Ancak artık sosyal medya var.

Bu takımı tutsanız da tutmasanız da herşeyden haberiniz oluyor.

Bu takıma katkı koyan insanları ve markaları bu takımı tutsanız da tutmasanız da biliyorsunuz.

Bu takım üzerinden avantaj sağlayanları da sağlamayanları da biliyorsunuz.

Lafı uzatmadan başlığımıza dönelim.

Bu sene Antalyasporumuz ve Antalya yeni bir stada taşınıyor.

Bu stad için de sosyal medya’da stadın tribünlerine Antalya markaları’nın isim sponsorluğu çağrısında bulunuldu. Kampanya ses getirdi tüm tribünlerin marka sponsorları oldu…

Kazanan Antalyaspor oldu.

Süper Lig’in başlayalı 3 hafta oldu ve yine Türk Turizminin Başkenti Süper Lig temsilcimizin forma reklamı yok… Forma reklamı için de yine Antalya markalarına destek çağrıları sosyal medyada başladı.

Destek istenen Antalya markası ise ICF Airports Antalya’nın dünya’ya açılan kapısı Antalya Havaalanı’nın işletmecisi.

Mayıs 2007’de Antalya’da Alman Fraport AG ve Türk IC Içtaş’ın ortak teşebbüsü olarak kurulan ICF Airports toplam 2,4 milyar Euro tutarında bir imtiyaz ödemesi ile Antalya’daki tüm havalimanı terminallerini işletmek üzere ihaleyi kazanmıştı.  Bu imtiyaz ile ICF Airports İç Hatlar Terminalini, Dış Hatlar Terminal 1’i, VIP ve CIP terminallerini ve 2009’dan itibaren de Dış Hatlar Terminal 2’yi işletme hakkını elde etmişti. İmtiyaz sözleşmesi 2024 bitiminde sona ermektedir. ICF Airports 2011’de 25 milyon yolcu ağırlayan 61 farklı ülkedeki 316 farklı noktaya uçan 395 hava yolu şirketine hizmet veren bir Antalya markası ve  Antalya’daki en büyük kurumsal işverenler arasındadır.

Hafızalarımızı biraz tazelersek ICF Airports’un daha öncede forma reklamı için dönemin Valisi Alaaddin Yüksel’e söz verdiği ancak bu sözün gerçekleşmediği hatırlanacaktır.

İşte o haberlerin linkleri;

ICF AIRPORT’tan 4 MİLYON AVRO FORMA REKLAMI !..

VALİ YÜKSEL : “ICF BENİ KIRMAZ”

İLK MAÇTA, FORMA REKLAMSIZ OLACAK !..

ICF Airports Antalyaspor’a bu kadar mesafeli davranırken Alman ortağı FRAPORT ise ülkesi Almanya’da faaliyet gösterdiği FRANKFURT şehrinin en önemli spor destekçisi konumunda.

Ama aynı FRAPORT Antalya’ya gelince nedense Almanya’daki ait olduğu şehrin profesyonel ve amatör sporlarını destekleme ve sponsor olma kurumsal yönetim zihniyetini ne yazık ki sergileyemiyor…

Ümidimiz İCF Airports markasını bu sezon Antalyaspor’un formasını da görebilmek…

İşte ICF Airports markasının F’si olan FRAPORT’un merkezi Frankfurt’ta spora bakışının örnekleri:

FUTBOL – Takım: Eintracht Frankfurt (forma reklamı için klübe verilen destek 5 milyon Euro)


Fraport – Eintracht Frankfurt TV Reklamı
BASKETBOL: Takım FRAPORT SKYLINERS (bir dönem Murat Didin’nin de çalıştırdığı Alman Birinci Lig takımı Beko BBL)

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir