Antalya’nın Güzellikleri Bu Sergide

Antalya Valiliği ile Anadolu Ajansı (AA) arasında imzalanan protokol çerçevesinde Antalya’nın farklı özelliklerini yansıtan “Antalya Merhaba” fotoğraf sergisi, “Işıklar ve Gölgeler” temasıyla açıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki sergide Antalya’nın kültürü, zengin tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı 75 fotoğraf sergileniyor.

Turizm Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen sergi Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere 3 dilde ziyaretçilere sunuluyor. Sergi 22 Nisan’a kadar ziyaretçilere açık olacak.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Işıklar ve Gölgeler” sergisinde yer alan fotoğraflarda dört mevsim Antalya’nın görülebileceğini ifade etti.

Vali Münir Kararloğlu, “Foto muhabiri arkadaşımız Ali İhsan Öztürk 1 yıl boyunca Antalya’nın bütün ilçelerinde çalıştı. 75 fotoğraftan oluşan sergide Antalya’nın kültürel ve tarihi varlığı, doğal güzellikleri, sahilleri, mağaraları, yaylaları, yaban hayvanlarına varıncaya kadar bütün değerleri ortaya konuldu. Bugüne kadar birçok sergi yapılmıştır ama şehrin belli bölgeleriyle ilgili sergiler olmuştur. Bu sergi ile Antalya’yı bütüncül olarak anlatma fırsatı bulmuş olacağız” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki sergi vatandaşların ve turistlerin büyük ilgisini çekti. 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir