Deniz Sezonu Açıldı…

Antalya kent merkezinde denize aralıksız girenler her daim olsa da ‘deniz sezonunu açmak’ kavramı hala geçerliliğini koruyor.

Sezon kapandığında bakıma alınan plajlar, bir sonraki yıl ağırlayacakları misafirleri için yeniden elden geçiriliyor.

Ve nihayet yeniden sezon açıldı. Gözler kent merkezindeki Lara, Konyaaltı ve Falez plajlarında. Bu plajları yabancı turistler kullansa da özellikle kentli ve onların  misafirlerinin yoğun olarak ilgisini çeken yerler.

Biz de sizin için plajlardaki son durumu derledik.

Mavi bayraklı Falez plajları sezona hazır

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalyalıları falezlerden Akdeniz’in mavilikleriyle buluşturduğu falez plajları, müdavimlerini ağırlamaya başladı. İnciraltı Plajı’nın müdavimleri; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı, Türk bayrakları açarak kutladı

Tertemiz denizi, çevreye duyarlı tesisleri ve sunduğu hizmetlerle geçen yıl plajlarında ‘Mavi Bayrak’ dalgalandıran Muratpaşa Belediyesi’nin, falez plajları hizmet vermeye başladı. İnciraltı, Engelsiz Kafe, Erdal İnönü Kent Parkı, Erenkuş ve Konserve plajları müdavimlerini ağırlamaya başladı. Muratpaşa Belediyesi, geçtiğimiz yıl 3 olan mavi bayrak sayısını 4’e çıkardı.

Muratpaşalılar’ın; üç yıl öncesine kadar falez kıyı bandında iptidai ve son derece güvensiz noktalardan denize inebildiklerini belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Falez Plajlarında belediyecilik anlayışımızı ve sürdürülebilir bir çevre için yönetim planımızı hayata geçirdik. Mevcut iniş noktalarını, doğal dokuya zarar vermeden sağlıklı hale getirip komşularımızın kullanımına sunduk. İnciraltı, Engelsiz Kafe, Erdal İnönü Kent Parkı ve Erenkuş plajlarında Mavi Bayrak dalgalanacak olması bizim ayrı bir mutluluk kaynağı” dedi.

Konyaaltı Sahili Etap Etap Açılıyor…

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde süren yenileme çalışmaları devam ederken, plajın bazı etapları halkın kullanımına açıldı. Etap etap tamamlanan proje kapsamında Varyant ve Beach Park’ın bir bölümü ile Boğaçayı-Kent Meydanı arası vatandaşların hizmetine sunuldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi ANTEPE tarafından yürütülen, Konyaaltı Sahil projesi kapsamında yaklaşık 30 bin metrekare beton alanın yeşil alana dönüştürüldüğü, mevcut tüm ağaçlar korunurken yaklaşık 6 bin yeni ağacın da dikildiği açıklandı. Asırlık zeytin ağaçlarının da dikildiği projede 1650 kişilik bir ekip çalışıyor.

Belediye yetkililer yaptığı açıklamada; “Boğaçayı- Konyaaltı Kent Meydanı arasındaki bölüm büyük beğeni topluyor. Geçmişte kamyon ve TIR’ların geçtiği sahil yolu, yaşam alanına dönüştürüldü. Açıldığı ilk günden beri vatandaşların akınına uğrayan sahil düzenlemesi, muhteşem görüntüsüyle takdir topluyor” denildi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir