Dünyanın En Lezzetli Portakalı

Finike’nin Portakal Bahçesi ve onun eşsiz lezzetleri artık nerede olursak olalım hepimize çok yakın.

Geçtiğimiz günlerde Antalya’mızın yeni  e-girişimi olan portakalbahcem.com’u Nizamettin Şen ağabeyimizin tiwiti ile farkettik.

Farkettik ve de bayıldık…

İnternette herşeyi satana rastladık, yöresel ürünleri satana rastladık, ama portakalı bu kadar güzel satana rastlamadık…

Dünyanın en lezzetli portakalı ve daha fazlası www.portakalbahcem.com ‘da…

www.portkalbahcem.com Finike’nin eşsiz doğal lezzetlerini evinize getiriyor. Bu yeni girişim sayesinde dünyanın en lezzetli portakalı ünvanına sahip Finike portakalının yanı sıra geleneksel yöntemlerle evde hazırlanmış katkısız reçel ve marmelatlar, kurabiyeler;  hediye sepetleri, nar, greyfurt, limon, mandalina, kumkuat gibi yörenin tüm lezzetleri meraklılarına ulaşıyor.

Projenin en önemli özelliklerinden biri de Finike Portakalı’nın, sipariş verildiği tarihten itibaren hiçbir kimyevi koruyucu uygulamaya sokulmadan (mumlama ve benzeri) dalından taptaze toplanıp istenilen adrese ulaştırılması…

www.portakalbahcem.com girişimcilerinin bahçelerinde özenle toplanan taptaze portakallar kullanıcılar sipariş verdikten itibaren 24 saat içerisinde özel ambalajlarında tazeliğini koruyarak ve zedelenmeden adresine ulaştırılıyor.

Bahçeden özenle toplanan diğer tüm ürünler de, sezon boyunca hiçbir kimyevi koruyucu uygulama yapılmadan hazırlanıyor. Kendilerine özgü kokuları, bol sulu yapısıyla sağlık, doğallık dolu karışık mevye paketleri ve içerisinde kolonyadan, lokuma farklı birçok tadı barındıran hediye paketleri de bulunuyor  http://www.portakalbahcem.com/kategori/hediye-sepetleri/

Akdenizli Kurabiyeler

Bambaşka bir lezzet sunan kurabiyeleri, reçel ve marmaletları ise yine Finike’nin bahçelerinde yetiştirilen nar, portakal; değirmende öğütülmüş katkısız un, Akdeniz’in suyu ve havasını barındırıyor.

Tamamen geleneksel usullerle hazırlanan reçeller, kurabiye ve keklerde tazeliğini koruyacak katkı maddeleri veya tatlandırıcı, lezzet arttırıcı maddeler kesinlikle kullanılmıyor.  Sipariş verildiğinde hazırlanan ve fırından çıkar çıkmaz özel ambalajlarıyla taze taze gönderilen kurabiye ve kekler için mutlaka www.portakalbahcem.com ‘u ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Dünyanın en lezzetli portakalı neden Finike’de?

Finike ovası; mükemmel mikro kliması, alüvyon toprak yapısı ve harika su kaynakları nedeni ile dünyanın en kaliteli narenciye ürünlerinin yetiştirildiği en verimli tarım ovalarından biridir. Finike’nin doğu, batı ve kuzey cepheleri dağlarla çevrilidir. Güneyi, deniz güney rüzgârlarına açıktır. Bu nedenden ötürü rutubet oranı narenciye için gerekli olan seviyededir ve yıllık ortalama %85 gibi yüksek bir nem oranına sahiptir.

Finike Portakalı, doğal dengelerin ideal yapısından dolayı, kendine has aroması ve optimum brix-asidite dengesi ile dünyanın en lezzetli portakallarındandır. Asidite dengesinin optimum olması meyvenin posa miktarının minimum olmasını ve ağızda yerken erimesini sağlamaktadır. İçerdiği su oranı yüksektir. Tüketimi mideyi rahatsız etmez. Brix oranının ideal olması portakalın tatlı ve aromalı olmasını sağlamaktadır. Bütün bu özelliklerinin yanısıra, butik üretim yapısı (Türkiye’deki toplam portakal üretiminin  sadece %10’u), Finike Portakalı’nı diğerlerinden farklı ve ayrıcalıklı kılmaktadır.

Pazarlarda ve marketlerde satılan birçok portakal Finike Portakalı olarak satılmaktadır. Fakat Finike bölgesinde sınırlı miktarda üretim yapılmaktadır. Tüketicinin satın aldığı portakalın, satın alım sürecinde gerçekten Finike Portakalı olup olmadığı anlaması zor olabilir. 2008 yılında Finike Meyve Üreticileri Tarımsal Birliği bünyesinde gerçekleştirilen başvuruda “Finike Portakalı” Türk Patent Enstitüsü tarafından Coğrafi İşaret olarak tescillenmiştir.

Portakalbahcem.com’dan satın alacağınız bütün meyveler Finike bölgesinde yetişmektedir. Portakalları Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenen üretim bölgesine aittir ve %100 Finike Portakalı’dır.

Diğer şehirlerde yaşayan eş, dost, akraba için “buralardan bir isteğiniz var mı?” sorusunu artık korkmadan rahatlıkla sorabiliriz. Portakal Bahçemiz bir tık uzaklıkta…

Finike’nin Portakal Bahçesine ulaşmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz…

www.portakalbahcem.com

www.facebook.com/portakalbahcemcom
www.twitter.com/portakalbahcem

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir