Haziran’da Antalya’da Yapılacaklar Listesi

Antalya’da meşhur yaz sıcakları bastırmadan dışarda vakit geçirmek için onlarca sebebiniz var. İşte sizin için seçtiklerimiz;

Bir Delinin Hatıra Defteri

Erdal Beşikçioğlu’nun oynadığı, yaşadıklarıyla baş etmeye çalışan bir adamın hatıra defterinde yazanları konu alan “Bir Delinin Hatıra Defteri” ile 10 Haziran’da Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde. Başlama saati 21.15.

ADOB’dan “Barok Gecesi”

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 03 Haziran Cuma akşamı saat: 20.00’de uzun süre hafızalardan silinmeyecek “Barok Gecesi” konseri ile sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde saat: 20.00’de gerçekleştirilecek olan konserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletiva.com internet adresinden de temin edilebilir.

Barok bestecilerinin ölümsüz eserlerinden oluşan ve sahne düzenlemesini Esra SERBEST’in yaptığı konserde Orkestra Şefi Ömer YÖNDEM’in anlatımıyla soprano Aslı AYAN, mezzo soprano Medine TUGANOVA, tenor Devrim DEMİREL,  bariton Alaaddin ATASEVEN, klavsen sanatçısı Marvida HÜSEYİNOVA, keman sanatçıları Demet EMEN, Ezgi ÇELİKEL, Fahrettin ARDA ve Özlem DENİZ, viyola sanatçıları Sonat SERBEST ve Pınar İNAN, viyolonsel sanatçısı Pelin BAYSAL ATEŞOK, kontrabas sanatçısı Işık Kadir KESKİN, fagot sanatçısı Batu TULUMCU, obua sanatçısı Bihter Yeliz TUTAY BAYRAKTAR ve vurmalı çalgıda Esra SERBEST sahne alacaklar.

Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali

Antalya Sinema Derneği, ATSO Vakfı ve Antalya Kültür Sanat işbirliği ile Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali (Tres Court), yüz ondan fazla kısa filmi seyirciyle buluşturuyor. Bu yıl Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 30 ülke ve 90 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenen Çok Kısa Filmler Festivali, pek çok ülkeden katılımcıların filmlerine ev sahipliği yapacak. Antalya Kültür Sanat’ın Oditoryumunda gerçekleştirilecek film sunumları 3 gün boyunca sinemaseverleri misafir edecek.

Jenerik hariç 3 dakikadan kısa filmlerden oluşan uluslararası festivalde Yarışmacı filmlerin yanı sıra, ‘Çok Kısa Filmler Etrafında’ başlığı altında, Türkiye’den kısa filmler de gösterilecek. Festival kapsamında sinemaseverlerle Antalya Kültür Sanat çatısı altında bir araya gelecek olan Türk kısa film yönetmenleri de yapacakları gösterim sonrası söyleşilerle izleyicilerin sinema algısında fark yaratacak. Festivalde, ‘Uluslararası Yarışma Filmleri’, ‘Animasyon Filmleri’ ve ‘Best of Tres Court’ başlıkları altında Fransa, Kanada, Hollanda, İspanya, A.B.D, Norveç, Avusturalya, Romanya, İsviçre, İngiltere, Çin, Hindistan, Ukrayna, Almanya, Rusya, Belçika, Kore, Portekiz, Japonya, İtalya ve Brezilya gibi pek çok ülkeden seksenin üzerinde ‘çok kısa film’ yer alacak. Festivalde diğer festivallerde ödül almış ve ilk kez bu festivalde görücüye çıkacak Türk yapımı kısa filmlerde gösterilecek.

Andy Warhol resimleri Antalya Kültür Sanat’ta

Antalya Kültür Sanat, Picasso sergisinin hemen ardından çağdaş sanatın en önemli temsilcilerinden Andy Warhol’un eserlerine ev sahipliği yapıyor. Slovakya’nın ve Avrupa’nın en önemli özel koleksiyonlarından Zoya Müzesi koleksiyonundan derlenen sergi 25 Eylül tarihine kadar Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa adresindeki Antalya Kültür Sanat’ta görülebilir.

Leonardo da Vinci EXPO 2016’da

Mimar, heykeltıraş, mühendis, buluşçu, geometrici, anatomi uzmanı ve ressam Leonardo da Vinci çok yönlü dehasının izleri EXPO 2016 Antalya’da. ‘’The World of Leonardo da Vinci’’ sergisi 15 Temmuz tarihine kadar her gün 10:00 – 20:30 saatleri arasında EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi 1. Kat Sergi Odası’nda görülebilir.

Phaselis Sikkeleri Seramik Sergisi EXPO 2016’da

Phaselis Sikkeleri Seramik Sergisi 23 Nisan – 30 Ekim tarihleri arasında 10:00’dan 22:00’a kadar Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi 2. Kat Sergi Odası’nda kapılarını ziyaretçilere açıyor.

Düğün Dernek Seremonilerimiz

Düğün adetlerimizde yaşanan komşuluk, yardımlaşma, dayanışma ve konukseverliğin vücut bulduğu, her aşamasının ayrı tadı olan seremonilerin sosyal ve kültürel yaşamdaki yansımalarını içeren el emeği göz nuru ürünler 30 Mayıs  – 03 Haziran 2016 tarihleri arasında Kaleiçi’ndeki Antalya Olgunlaşma Enstitüsü’nde sergileniyor.

Koray Avcı

03 Haziran 2016  22.00

Aura Club Kemer

Maroon 5

09 Haziran 2016 22:00

Expo 2016 Antalya Kır Aktivite Alanı, Antalya

Ceylan Ertem: Sezen Aksu Tribute

17 Haziran 2016 22:00

Tudors Arena, Antalya

Simply Red

06 Haziran 2016 21:00

Expo 2016 Antalya Turkcell Büyük Amfitiyatro, Antalya

Status Quo

14 Haziran 2016 22:00

Expo 2016 Antalya Kır Aktivite Alanı, Antalya

UB40

25 Haziran 2016 22:00

Expo 2016 Antalya Kır Aktivite Alanı, Antalya

Afrojack

26 Haziran 2016 22:00

Expo 2016 Antalya Kır Aktivite Alanı, Antalya

Yaşar

03 Haziran 2016 22:00

Jolly Joker Antalya, Antalya

Yıldız Tilbe

04 Haziran 2016 22:00

Jolly Joker Antalya, Antalya

Street Fighter II

90’larda atari salonlarının tozunu yuttuysan, Antalya Street Fighter turnuvasının şampiyonu sen olabilirsin. Turnuva Tarihi: 1 Haziran 19:00-24:00 saatlerinde gerçekleşecek turnuvada Street Fighter The World Warrior sürümü oynanacak. Oyuncular, oyunları geçmişten alışık olduğumuz atari makinelerinde oynayacaklar. Turnuva bir gün sürecek. Her oyuncu sistem tarafından belirlenen rakibiyle 3 maç yapacak. 2 maçı kazanan bir sonraki tura çıkacak.

Oyuncu, maçlardan önce taraf seçim hakkından veya rakipten sonra adam seçme hakkından birini seçecek. (Top mu kale mi gibi ) Yazı tura sonucu kazanan seçimini yapacak. Diğer oyuncu da kalan seçim hakkına sahip olacak.

Oyuncular her maçta istediği karakteri seçebilecekler. Ancak rakipten sonra adam seçme hakkına sahip olan oyuncu, diğer oyuncunun seçimine göre adamını seçebilir.

Şampiyon oyuncuya 100 TL değerinde Forfun VIP Kart, 2.oyuncuya 50 TL değerinde Forfun VIP Kart., 3.oyuncuya 25 TL değerinde Forfun VIP Kart.

Turnuvaya katılmak için; http://www.forfun.com.tr/streetfighter2 sayfasından formu doldurabilir ya da 0549 324 9815 numarayı arayabilirsiniz.

Katılım ücreti kişi başı 5 TL dir. (Tüm turnuva oyunları dahil) 16 yaşından gün almış olan ve eğlenmek isteyen herkes katılabilir. Turnuvaya kayıt tarihi 31 Mayıs son.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir