Ağustos Ayında Yapılacaklar Listesi

Antalya’da ağustos yaz sıcaklarının tavan yaptığı bir ay. Şayet yaylaya kaçmadıysanız,  ya evde klimayı açıp televizyon karşısında oturacaksınız, ya da kendinizi sokağa atıp yazın tadını çıkaracaksınız. Tercih sizin. Biz yazın Antalya caddelerinde, sokaklarında, sahilde ve Konyaaltı Açıkhava’da olmayı tercih edenlerdeniz.

Ağustos ayının başında dünyanın dört bir yanından motosiklet tutkunları Manavgat’ta buluşuyor. Konserler ve çeşitli aktivitelerle renkli bir etkinlik. Manavgat Antalya’ya 1 saat uzaklıkta. Motosikletlere meraklıysanız, Avrupai bir festival kaçırmayın deriz.

21. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali 30 Ağustos’ta Verdi’nin ünlü Aida Operası ile start alıyor. Etkinliklerin büyük bölümü Eylül ayında.

Ayın başındaki ilginç etkinliklerden biri de “Sujeti Şampiyonası”. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği “Türkiye Sujeti Şampiyonası”nın ikinci ayağı “Aerobilet”, 2-3 Ağustos günlerinde Antalya Konyaaltı Sahili’nde yapılacak. Adrenalin dolu bir yarışma.

Feslikan Şenliği’nde Volkan Konak ve Bengü konseri var. Hem serinlemek hem de eğlenmek için güzel bir fırsat.

İşte Antalya’da ağustos ayında yapılacaklar listemiz;

5. Manavgat Motosiklet Festivali

5. Manavgat Motosiklet Festivali başladı. Denizin, Manavgat Irmağı ile birleştiği, asırlık çam ağaçlarının arasındaki 64 dönüm alan üzerine kurulu Boğaz Otel Mevkii’nde başlayan Motosiklet Festivali daha ilk gününden renkli görüntülere sahne oluyor.  30-31 Temmuz 1-2 Ağustos tarihleri arasında toplam 4 gün sürecek festivale, Türkiye’nin yanı sıra, Bulgaristan, Yunanistan, Almanya, Fransa gibi değişik ülkelerinden 3 binin üzerinde motosiklet meraklısı katılıyor.

Saklıkent’te gözlem şenliği

7’den 77’ye tüm gökbilim meraklılarına açık olan TÜBİTAK Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği bu yıl 31 Temmuz – 03 Ağustos 2014 tarihleri arasında TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) Yerleşkesi’ne komşu olan 2000 m. yükseklikteki Saklıkent’te yapılıyor. Katılımcıların, Saklıkent’te kendi çadırlarında 3 gece konaklayacakları bu etkinlikte öncelikle profesyonel ve amatör astronomlarla buluşması hedefleniyor. Şenlik süresince astronomi konulu seminerler, gökyüzünü ve gökcisimlerini tanımaya yönelik teleskoplarla gözlemler, TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi ziyareti, atölye çalışmaları, firma sergileri ve çeşitli yarışmalar yapılacak.

Aydın Kanza’da resim ve ebru sergisi

Vildan Özsoy-Zübeyde Yavuz resim ve ebru sergisi 20-28 Ağustos tarihlerinde Aydın Kanza Sanat Galerisi’nde.

Nazife Aras resim sergisi

“Biraz biraz” adlı Nazife Aras’ın resim sergisi 04 Ağustos 2014 tarihinden itibaren Antalya Müzesi Sergi Salonu’nda görülebilir.

Sevilen rock grubu Duman, 2 Ağustos’ta Alanya Açıkhava Tiyatrosu’nda performansını sergileyecek.

Dolunayda Şiir ve Müzik Gecesi 16 Ağustos’ta Köprülü Kanyon’da.

Levent Kırca (Kavganız ve Yüreğiniz ‘Haziranda Kaldıysa) oyunuyla 29 Ağustos’ta Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda.

Yıldız Tilbe 2 Ağustos’ta Jolly Joker Antalya’da

Sıla 2 Ağustos’ta Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda hayranlarıyla buluşacak.

Konyaaltı Belediyesi’nin 02-03 Ağustos günleri arasında Feslikan Yaylası’nda düzenlenecek olan Yaz Şenlikleri’nde ilk gün Volkan Konak, ikinci gün ise Bengü Antalyalılarla buluşturacak.

Türkiye Sujeti Şampiyonası Antalya’da

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği “Türkiye Sujeti Şampiyonası”nın ikinci ayağı “Aerobilet”, 2-3 Ağustos günlerinde Antalya’da yapılacak.  11 kilometre uzunluğundaki Konyaaltı Sahili’nde gerçekleşecek şampiyonada Yamaha Stock Slalom, Open Class Slalom, Yamaha Drag ve Open Drag sınıflarında dalgalara meydan okuyacak sporcular, izleyenlere de adrenalin dolu anlar yaşatacak.

Agam’ın Sayfalarından Antalya Karikatürleri Sergisi, Karaalioğlu Parkı’nda devam ediyor.

Sahilden Dağlara Antalya Kalıntıları

T.M.P Duggan’ın kara kalem ve yağlı boya resim sergisi 16 Ağustos’a kadar Demircileriçi Fikret Otyam Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Kum Heykeller Lara’da

2014 teması İMPARATORLUKLAR II olarak belirlenen Kum Heykel Festivali,  Antalya’nın dünyaca ünlü Lara Sahil Bandı’nda  30 Kasım’a kadar gezilebilir.

Side Apollon Tapınağı’nda konser

Crystal Hotels Apollon Tapınağı konserleri sürüyor. Side Apollon Tapınağı’nda 31 Ekim’e kadar devam edecek etkinlik kapsamında 45 kişilik opera ve senfoni orkestrası sanatçıları soft, klasik ve folk parçalardan oluşan konserler ile sanatseverlere unutulmaz anlar yaşatıyor.  Gün batımının büyülediği Side Apollon Tapınağı’nda gerçekleşen konserlerde, opera ve senfoni orkestrası üyelerinden oluşan 40 sanatçı özel bir repertuvar ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

Atların Efendisi gösterisi Belek’te

Atların Efendisi, dünyaca ünlü binicilik ustası Alex Giano ile seçkin Endülüs Atları’nın duygusal hikayesini ve ustaların onlarla olan güzel ilişkisini anlatıyor. Almanya, Fransa, Monaco, İspanya, Las Vegas gibi dünyanın birçok ülkesinde yüzbinlere ulaşan seyirci sayısıyla tüm dünyayı dolaşmaya devam ediyor. Usta ve atı birleştiren koşulsuz sevgi, Muhteşem ışık ve görsel show ile dev bir gösteriye dönüşüyor. Gösteride 60 at görev yapıyor. Antalya-Belek Ulusoy Arena’daki gösteriler her hafta Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere Ekim ayına kadar seyirciyle buluşmaya devam edecek.

www.lordofthehorses.org

21. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali

30 Ağustos 2014 Cumartesi AIDA Opera
G. VERDI
İzmir Devlet Opera ve Balesi
03 Eylül 2014 Çarşamba NOTRE DAME’IN KAMBURU Bale
Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası C. PUGNI-B. HOINIC
06 Eylül 2014 Cumartesi OPERETLER GALASI Gösteri-Konser
Budapeşte Operet ve Müzikal Tiyatrosu
10 Eylül 2014 Çarşamba LA TRAVIATA Opera
Antalya Devlet Opera ve Balesi G. VERDI
13 Eylül 2014 Cumartesi HAREM Bale
Ankara Devlet Opera ve Balesi M. ÇİMENCİLER
17 Eylül 2014 Çarşamba ATTILA Opera
Ankara Devlet Opera ve Balesi G. VERDI
20 Eylül 2014 Cumartesi TOSCA Opera
Taormina Festival Operası G. PUCCINI
24 Eylül 2014 Çarşamba HERKÜL Opera
Antalya Devlet Opera ve Balesi G.F. HAENDEL

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir