Akdeniz Kent Parkı’nı gördünüz mü?

Akdeniz Kent Parkı da neresi diyorsanız hemen adres tarifiyle başlayalım; Konyaaltı Sahili’nde, Akvaryum, Migros ve Minicity arasında…

Antalya’nın ikinci bir Karaalioğlu Parkı olmaya aday. Şimdilik çok fazla ziyaretçisi yok. Aslında burası kurtarılmış bir bölge. Rantın çok yüksek olduğu bir yer, üstelik SİT alanı.

Havuzları, açık hava sineması, engellilere özel bölümler, yürüyüş yolları ve spor tesisleri ile 90 bin metrekarelik keyifli bir park.

Kaktüs bahçesi yapmışlar, seviyorsanız ilginizi çekebilir.

Dev bir obruk var…

Gezinti yolları, süs havuzları, peyzaj düzenlemeleri, oyun, dinlenme ve seyir alanları ile Konyaaltı’nda bir çekim merkezi. Üstelik turistler için değil, Antalyalılar için…

Örneğin sadece engelli çocuklar için bir oyun parkı var. Ki bu çok önemli.

Parkın girişinde eski Antalya fotoğrafları sergileniyor. 1930’lu 40’lı yıllardaki Antalya’yı ve Konyaaltı’nı merak ediyorsanız ilginizi çekecektir.

Parkta şimdilik küçük bir kafe bulunuyor. Çay, meşrubat, dondurma satılıyor. Tuvaletler temiz ve ücretsiz. Henüz parktaki dükkanların çoğu boş. Dükkanlar sanat atölyeleri şeklinde değerlendirilirse, çeşitli etkinliklerle bölge canlanabilir.

Otopark bulunuyor. Minicity’nin oradan ya da Akvaryum’un hemen yanından girebilirsiniz.

Yürüyüş ve spor yapmak, kafa dinlemek için keyifli bir yer.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir