AKS bir hafta boyunca ücretsiz

Antalya Kültür Sanat’ın yeni sergisi ‘Düşünen Tohum Konuşan Toprak: Cumhuriyet’in Köy Enstitüleri-Aksu Köy Enstitüsü (1940-1954)’ Anneler Günü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla 13 Mayıs ile 20 Mayıs tarihleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Zamanda yolculuk yaptıran sergi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından kente kazandırılan Antalya Kültür Sanat’ta şu an sanatseverlerin beğenisine sunulan ‘Düşünen Tohum Konuşan Toprak: Cumhuriyet’in Köy Enstitüleri-Aksu Köy Enstitüsü (1940-1954)’ sergisi bir hafta boyunca ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. 13 Mayıs Anneler Günü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı içine alan hafta boyunca AKS’nin ücretsiz olarak ziyaret edilebileceğini ifade eden ATSO Eğitim Araştırma Kültür Vakfı ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, “Annelerimiz ve gençlerimiz için çok özel olan bugünleri bir araya getiren haftada biz de bir hediye vermek istedik” şeklinde konuştu.

Düşünen Tohum Konuşan Toprak: Cumhuriyet’in Köy Enstitüleri-Aksu Köy Enstitüsü sergisinin çok özel bir sergi olduğunu ifade eden Başkan Davut Çetin, “Bu sergimiz ile AKS’de bir döneme adeta canlı şahitlik ediyorsunuz hissini yakalıyorsunuz. Adeta bir zaman tünelinde olduğunu hissediyorsunuz. Cumhuriyet’imizin eğitim, kültür ve aydınlanma tarihinde önemli bir yer tutan Köy Enstitüleri’ni ve Antalya’mızın önemli bir değeri olan Aksu Köy Enstitüsünü bizlere yaşatan bu eşsiz sergiyi 13 ile 20 Mayıs arasında tüm hemşerilerimiz, tatil için kentimizde bulunan misafirlerimiz ve tüm sanatseverler ücretsiz olarak gezmeye davetlidir” dedi.

Annelere, çocuklarına ve gençlere 2 ayrı ücretsiz atölye 

Ayrıca bu dönemde Anneler Günü ve 19 Mayıs’a özel iki de ücretsiz atölye çalışması yapılacağını dile getiren Başkan Davut Çetin, “İlk atölye çalışmamız 12 Mayıs’ta ‘Annemle Müzik Yapıyorum’ atölyesi olacak. 4 ile 6 yaş grubu çocukların katılacağı atölye anneler ile çocuklara keyifli zaman geçirecek. İkinci atölyemiz de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel lise öğrencilerimiz için düzenlediğimiz ‘Bir Aydınlanma Serüveni’ adlı yaratıcı drama atölyesi de olacak” şeklinde konuştu.

Atölye çalışmalarına katılmak isteyen herkesin belirli bir kontenjandan dolayı Antalya Kültür Sanat’ı arayarak kayıt yaptırmaları gerektiğini söyleyen Başkan Davut Çetin, “Umarım annelerimiz, çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm halkımızı bu hafta Antalya Kültür Sanat’ta göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir