Antalya 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı

Antalya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı “23 Nisan Çocuk ve Uçurtma Festivali” ile dolu dolu kutladı. Çocuklar için müzik ve dans gösterileri, yarışmalar ve pek çok etkinliğin yer aldığı Çocuk ve Uçurtma Festivalinde dünya çocukları Antalya’dan barış mesajı verdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. Yıldönümü ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Antalya’da coşkuyla kutlandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 25’incisi düzenlediği, 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Uçurtma Festivali’nde Antalyalı çocuklar büyük bir heyecanla bayramlarını kutlarken, doyasıya eğlendi.

RESMİ GEÇİT TÖRENİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan program kapsamında, Cam Piramit Kral Yolu’nda resmi geçit töreni düzenlendi.  Antalya Valisi Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile birlikte çocuk vali ve çocuk başkanın da katıldığı törende, Antalya’nın farklı okullarından gelen öğrenciler, halk oyunu, dans, bando ve mehter gösterileri sergiledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Antalya’da 12 farklı ülkeden, 500 öğrenci ağırlandı. Azerbaycan, Gürcistan ve Özbekistanlı öğrenciler, Cam Piramit Kral Yolu’ndaki sahnede, ülkelerine özgü dans gösterilerini sergiledi.

BAYRAM DOLU DOLU KUTLANDI

Çocuk ve Uçurtma Festivali kapsamında gün boyu Cam Piramit Kral Yolu’nda düzenlenen etkinliklerde de Antalyalı çocuklar, bayramlarını coşkuyla kutladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de etkinlik alanını ziyaret ederek, çocukların ve ailelerin coşkusun ortak oldu. Bubble Show, jonglör gösterisi, dev maskotlar, şişme oyun parkları, ahşap oyun istasyonları, yüz boyama, balon katlama, tahta bacaklar ve çizgi karakterler, çocuklara eğlenceli saatler yaşattı.

GÖKYÜZÜ ŞENLENDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası ve İsmail Baha Sürelsan Çocuk Korosu da etkinlikler kapsamında konser verdi. Uçurtma Festivali ile gökyüzünün adeta şenlendiği bayram etkinlikleri, fotoğraf çekimleri ile ölümsüzleştirildi.

YENİ JENERASYON ÇOCUK MODA GÜNÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, ayrıca “Yeni Jenerasyon Çocuk Moda Günü Defile Programı” Antalyalılar ile buluştu. Cam Piramit Kral Yolu sahnesinde, Kazakistan’ın Astana şehrinden gelen tasarımcılar Dayana Alimbayeva, Ayaulym Nursultan ve Dar Diamond’un tasarladığı geleneksel ve modern kıyafetler 16 çocuk model tarafından beğeniye sunuldu.

ÇOCUK FESTİVALİ GALA GÖSTERİLERİ BÜYÜLEDİ

Uluslararası Antalya Çocuk ve Uçurtma Festivali kapsamında dünya ülkelerinden şehrimize gelen misafir çocuklar Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi işbirliği ile Dokuma Park’ta gösteriler gerçekleştirdi. Dünya çocukları, ülkelerine özel müzikleri seslendirerek barış mesajı verdi. Antalyalı çocuklar unutamayacakları bir bayram yaşadı.

 

TÜRK YILDIZLARI BÜYÜLEDİ, ON BİNLER SAHİLE AKIN ETTİ

Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı akrobasi timi ‘Türk Yıldızları’, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında muhteşem bir gösteri gerçekleştirdi. On binlerce Antalyalı Konyaaltı Sahili’ne akın ederken, Türk Yıldızları, adrenalin dolu gösterileriyle nefes kesti.

Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Antalya semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Konyaaltı Sahili’nde gerçekleştirilen gösteri uçuşunu izlemek isteyen on binlerce vatandaş sahil bandına akın etti. Konyaaltı Sahili hınca hınç insanla dolarken, iğne atsan yere düşmez denilen görüntüler yaşandı. Vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu, Türk Yıldızlarının muhteşem gösterisinde zirveye çıktı.

UNUTULMAZ GÖSTERİ

Gösteri uçuşunda pilotlar akrobatik hareketlere imza atarken vatandaşlar gösteriyi nefeslerini tutarak izledi. Zorlu manevraları ustalıkla yapan Türk Yıldızları pilotlarını alkış yağmuruna tutan binlerce Antalyalı, unutulmaz gösteriyi gururla izlerken, cep telefonları ile bu anları kaydetti. Antalya Valisi Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik Türk Yıldızları gösterisini, ellerinde Türk Bayrakları ve vatandaşlarla birlikte Konyaaltı Sahili’nde izledi.

23 NİSAN FUTBOL TURNUVASI HEYECAN KATTI

Antalya Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla futbol turnuvası düzenledi. 12 takımın katıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik Futbol Turnuvası’nda dereceye giren takımlar, kupa ve madalyalarını düzenlenen törenle aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Futbol Turnuvası’ ABB Futbol Akademisi halı sahalarında gerçekleşti. 2015-2018 doğumlu 250 sporcunun katıldığı futbol turnuvası çekişmeli maçlara sahne oldu. Minik sporcuların yeteneklerini sergilediği karşılaşmaları aileleri de saha kenarından takip ederek destek verdi.

MİNİK YILDIZLAR SAHADA

Turnuvada, 2015 doğumlu kategorisinde AFA Futbol Akademisi şampiyon, Hurma Spor Kulübü ikinci, Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi ise üçüncü oldu. 2016 doğumlu kategorisinde DSİ şampiyon olurken, Uncalı Spor Kulübü ikinci, Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi ve Altıayak Spor Kulübü üçüncü oldu. 2017-2018 doğumlu kategorisinde ise Başaran şampiyon olurken, Polisgücü ikinci, Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi ve Uncalı Spor Kulübü üçüncü olarak turnuvayı tamamladı.

ŞAMPİYONLARIN MADALYA VE KUPA SEVİNCİ

Turnuva sonunda Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Nurettin Tonguç ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yakup Deveci tarafından dereceye giren takımlara madalya ve kupaları verildi.

HAYATPARK’TA 23 NİSAN COŞKUSU

Konyaaltı Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle HayatPark’ta düzenlediği “23 Nisan Çocuk Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu. HayatPark’ın çocuklara özel dev eğlence alanına dönüştüğü ve 7’den 70’e yüzlerce vatandaşın katıldığı “23 Nisan Çocuk Şenliği” kortej yürüyüşü ile başladı.

ÇİZGİ FİLM MASKOTLARI İLE RENKLİ KORTEJ

Hulk, Mickey Mouse, Niloya, Angry Bird, Ninja Kaplumbağa gibi çocukların beğeniyle izlediği çizgi film karakterlerinden oluşan maskotlar, bando ekibi ve süslenmiş Vosvos araçlardan oluşan korteje, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan eşi Demet Kotan ve oğlu ile birlikte katıldı. Kortej yürüyüşünde CHP Konyaaltı ilçe Başkanı Demet Gündüz, Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri ile ellerinde Türk bayrakları ile vatandaşları selamladı. Çizgi film karakterlerinden oluşan maskotlara dokunmak ve onlarla fotoğraf çektirmek için adeta yarışan çocuklar, renkli görüntüler oluşturdu. Kortej, HayatPark’ın ortasına kurulan etkinlik alanında son buldu.

ÇOCUKLARIN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİ

Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “Bugün, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yıl dönümünü kutluyoruz. Bugün, sadece bir bayram değil, aynı zamanda ulusal egemenliğimizi de kutluyoruz. Çocuklarımızın haklarını ve özgürlüklerini kutluyoruz. Çocuklarımız bizim için çok kıymetli. Onların neşesi, enerjisi bizi ayakta tutuyor. Onların geleceği için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösteri beğeni topladı. Ardından sahneye çizgi film karakterlerinden oluşan maskotlar ile çıkan çocuklar, çocuk partisinde bayram coşkusunu doyasıya yaşadı.

 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir