Antalya Caddelerinin Yürüyen Ucubeleri

Antalya kadar hoyratça yağmalanan başka bir kent var mı bilemiyoruz. Havası, suyu, denizi, güneşi, tarihi eserleri, yolları yağmalandıkça yağmalanıyor. Kimse bu yağmaya dur demiyor.

Öyle ki her geçen gün bu yağmaya yenileri ekleniyor…

Antalya’da ulaşımda yaşanan sorunlardan herkes şikayetçi. Yerel yönetimler düzelteceği bu sorunu çözeceği yerde adeta artması için çanak tutuyor.

Son günlerde kentin cadde ve sokaklarında otomobillerin ve motorlu bisikletlerin arkasına takılmış dev reklam panoları dolaşıp duruyor.

Mevcut tabelalar ve totemlerden şikayet ederken bir de bunlar türedi.

Biz Antalya caddelerinde bisiklet yolu bekleklerken karşımıza bunlar çıkıyor…

Bu işin ticari yönü bizi hiç ilgilendirmiyor. Bizim ilgilendiğimiz yönü, bu çirkin tabelaların yarattığı görsel kirlilik ve ulaşımda yarattığı sıkıntı.

Yollarımız zaten dar, kent merkezinde trafik birçok noktada tek şeritten akıyor. Sağ şerit neredeyse tamamen bu araçlarla kapatılmış vaziyette.

Yerel yönetimler bu reklam araçlarından ne kadar para kazanıyor bilmiyoruz ama atılan taşın ürkütülen kurbağaya değmediği kesin.

Antalya’ya 11 milyon turist gelmesiyle övünüyoruz, dünyanın en çok ziyaretçi çeken kentiyiz diyoruz ama kentimizi güzelleştirme adına hiçbir şey yapmıyoruz.

Lütfen yol yakınken bu çirkinliğe bir son verin.

Sayın belediye başkanları bu reklamlardan kaç para kazanıyorsunuz?

Biz Antalyalılar olarak aramızda toplayıp size daha fazlasını vermeye hazırız!

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir