Antalya, Güzel Mimari Eserleri Seçiyor!

Mimarlar Odası Antalya Şubesi “Kentlimiz Mimarlıkla Buluşuyor” sloganıyla güzel bir etkinliğe imza atıyor. Kentin güzelleşmesine, yapılacak yeni mimari yapıların daha estetik ve Akdeniz’le barışık örnek yapılar olmasına yol gösterecek güzel bir etkinlik.

Mimarlar Odası Antalya Şubesi, “Güzel Mimari Eserleri Halkımızla Birlikte Seçiyoruz” etkinliği düzenleyerek, 37 eser belirlemiş. Halkın aday gösterdiği belirtilen mimari eserler, www.antmimod.org.tr adresinden halkın beğenisine sunulmuş.  Bu eserlerden en çok oy alan 10 eserin jüri değerlendirmesine gireceği belirtiliyor. Bazı yerel gazetelerde konuyla ilgili ilanlar da verilmiş.

Özellikle, vatandaşların görüşünü almadan, kafasına göre her yere aynı standart parkları yapan yerel yönetimlere örnek olacak bir çalışma. 

Biz sitede halkın beğenisine sunulan mimari eserleri inceledik. Aslında bunlara mimari eser demek, 2 bin yıl önce Aspendos’u yapan Zenon’a haksızlık olur gibi geliyor. Zira 37 mimari eser içinde, öyle aman aman bir yapı yok. Sağından solundan biraz giydirilmiş, mantolanmış, boyanmış süslenmiş yapılar. Hatta en kötü mimari eser yarışması düzenlense kesin ilk beşe girecek eserler var.

Örneğin, 33 numaralı aday yapının üzerindeki gün ısılar korkunç duruyor. Şimdi cümle alem gün ısıların yarattığı görüntü kirliliğinden yakınırken, bu yapıyı koymak şart mıydı. Bari başka bir açıdan fotoğrafını koysaydınız. Pes.

Neyse yinede güzel bir etkinlik. Kutluyoruz ve takipçilerimizi www.antmimod.org.tr’i tıklayarak mimari eserleri(!) incelemeye ve oy kullanmaya davet ediyoruz.

En çok beğendiğiniz eserin  ya da  eserlerin numaralarını;

 0 536 980 91 90  numaralı telefona mesaj yoluyla,

info@antmimod.org.tr  e-posta yoluyla,

0 242 237 58 20 numaralı telefona fax çekerek iletebilirsiniz.

Oylama  12 Ağustos 2011  Cuma  günü mesai bitiminde sona erecektir.

 

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir