Antalya Havalimanı’nda ‘İnsansız Konser’i 500 Bin Kişi İzledi

Fraport TAV Antalya Havalimanı sponsorluğunda, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) ve dünyaca ünlü DJ Burak Yeter işbirliğinde hazırlanan “Müzikle kal, #Antalya’yı hayal et” projesinin Antalya Havalimanı’nda gerçekleşen üçüncü insansız konserinin lansmanı, Antalya Havalimanı’nda gerçekleştirildi.

Vakıf ile Burak Yeter’in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde Antalya destinasyonunun tanıtımı için hayata geçirdiği proje kapsamında ünlü DJ, Fraport TAV sponsorluğuyla Antalya Havalimanı’nın apronunda yolcu uçağının önünde performans sergiledi. Antalya Havalimanı’nda düzenlenen DJ  Burak Yeter konserinin tanıtımına, Antalya Havalimanı genel müdürleri Deniz Varol ile Bilgihan Yılmaz, ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege ve DJ Burak Yeter katıldı.

 

Yeter’in ekibiyle sergilediği performans, sosyal medya platformlarında yayınlandı, dünya genelinde yayın yapan müzik kanallarında ise yakın zamanda yer alacak.

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, projeyle ilgili Antalya Havalimanı’nda düzenlenen tanıtım toplantısında, konserlerle insanların tatil planları için Antalya’yı hayal etmesini sağlamak istediklerini söyledi. Salgın sürecinde bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hayatın durma noktasına geldiğini belirten Gül Ege, “Bu süreçte Antalya’yı tanıtmak için DJ Burak ile ‘Müzikle kal, Antalya’yı hayal et’ projesini hayata geçirdik. Yaptığımız konserlerle Antalya’nın deniz, kum ve güneş dışında insanlara farklı turizm imkanları sunduğunu anlatmak istiyoruz.” dedi.

Konser ve festivallerin iptal edildiği süreçte dijital dünyaya olan ilginin arttığına dikkati çeken Başkan Gül Ege, ATAV olarak müziğin evrenselliğini de kullanarak dijital ortamlarda konserler vermeye devam edeceklerini dile getirdi. Antalya Havalimanı’nda boş duran uçakları gördüklerinde çok üzüldüklerini aktaran Gül Ege, “Apronda konser verilmesi dünyada bir ilk oldu ve bu Antalya turizminin tanıtılmasına büyük katkı sağlayacak. Bundan sonraki konserler UNESCO’nun dünya mirası geçici listesinde yer alan Aspendos, Patara, Sagalassos gibi antik kentlerde yapılacak.” diye konuştu.

“İnsansız konser serisi devam edecek”

DJ Burak Yeter ise havalimanında konser vermenin çocukluk hayali olduğunu ve bu hayalini gerçekleştirdiği için mutluluk duyduğunu kaydetti. Antalya’yı tanıtmak için daha önce yapılmamış “insansız konserler” vermeye başladıklarını anlatan Yeter, “İnsansız konser serisi devam edecek, bu üçüncü konserimiz. Antalya’nın doğal zenginliklerini ortaya koymak için konserlere devam edeceğiz. Antalya’nın güvenilir bir lokasyon olduğunu göstermek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’deki Youtube izlenme rekorunun kendisine ait olduğuna işaret eden Yeter, yaptığı müziklerin 7’den 70’e herkese ulaştığını söyledi.

“24 saatte 500 bin kişi izledi”

Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Bilgihan Yılmaz da Antalya’nın turizmine katkı sağlamak için birçok proje yürüttüklerini ve bunlardan en önemlisinin ise apronda konser vermek olduğunu vurguladı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünün de konsere büyük destek verdiğini kaydeden Yılmaz, konserin dijital ortamda 24 saatte 500 bin kişi tarafından izlendiğini söyledi.

“Projeler devam edecek”

Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol ise “Ülkemiz ve tüm dünya zor bir dönemden geçti. Hala devam etmekte. Fakat ilk zamanlardaki paniği atlattık ve yaşamayı öğrendik. Bu durumda insanlar seyahat etmeyi unuttu. Eski günlerimize dönmemiz için uğraşlar vermemiz gerekiyor. Müziğin evrenselliğini kullanmak bizim için çok önemliydi. Henüz YouTube’da 24 saat geçmeden yarım milyon izleyiciye ulaştı. Antalya’mızı tanıtmak adına bu tür projelere devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından DJ Burak Yeter’in apronda verdiği konser izletildi. ‘Müzikle kal, Antalya’yı hayal et’ projesi kapsamında daha önce, Tünektepe ve Tahtalı Dağı zirvesinde insansız konser gerçekleştirildi.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=tEGKCOmSjVg&feature=emb_title

 

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir