Antalya Havalimanı’nda Müzikle “Güvenilir Destinasyon” Vurgusu

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) ve dünyaca ünlü DJ Burak Yeter’in iş birliğinde hazırlanan “Müzikle kal, Antalya’yı hayal et” projesinin üçüncü insansız konseri, Fraport TAV Antalya Havalimanı sponsorluğunda Antalya Havalimanı’nda gerçekleştirildi.

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) ve dünyaca ünlü DJ Burak Yeter’in, pandemi sürecinde Antalya destinasyonunun tanıtımı için hayata geçirdiği proje kapsamında DJ Burak Yeter, Fraport TAV sponsorluğunda apronda yer alan yolcu uçağın önünde virtual performans sergiledi. DJ Burak Yeter’in ekibiyle birlikte sergilediği performans, yakın zamanda sosyal medya platformlarında ve dünya genelinde yayın yapan müzik kanallarında yayınlanacak. Yolcu uçağının önünün sahne olarak kullanıldığı performansta, Antalya havalimanının çeşitli kısımlarından görüntüler çekilerek, bölge destinasyonunun güvenilirliğine dikkat çekildi.

Antalya hayali için evrensel dil müzik kullanılıyor

Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege, vakfın ve Fraport TAV işletmesinin daha önce de ortaklaşa projeler gerçekleştirdiğini hatırlatarak, şu ifadelere yer verdi: “Normalleşmeye başladığımız şu günlerde Vakıf olarak, Burak Yeter ve Fraport TAV işletmesiyle iş birliği sağlayarak; insanların tatil planları için Antalya’yı hayal etmesi, kentimizi kafalarında kurgulamaları için “Müzikle kal, Antalya’yı hayal et” projemizin üçüncü konserini havalimanında gerçekleştirdik. Antalya’nın destinasyon olarak güvenilir olduğunu, doğa ve tarihle iç içe olduğunu evrensel dil müzik kanalıyla tüm dünyaya yaymayı amaçlıyoruz. Dünyaca ünlü DJ Burak Yeter ile insansız konserler serisi başlatarak; Tünektepe, Tahtalı ve ardından destinasyon olarak Antalya’nın ilk varış noktası olan Fraport TAV Antalya Havalimanı ile iş birliğinde apronda benzersiz bir deneyim yaşatıyoruz.”

Antalya Havalimanı, yerli ve yabancı turistler için hazır

Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol ise Antalya Havalimanı olarak, Antalya’nın tanıtımına katkıda bulunacak farklı projelere destek vermenin Fraport TAV işletmesinin misyonu olduğunu dile getirdi. Varol, “Yeni normale adapte olduğumuz şu dönemde, Antalya Tanıtım Vakfı ve dünyaca ünlü DJ Burak Yeter ile başladığımız bu çalışmada, havalimanını görsellerle projenin parçası yaparak, hem Antalyamızın hem havalimanımızın yerli ve yabancı turistlerimize hazır olduğunu göstermek istedik. Dikkat çekmek ama aynı zamanda doğru mesajı vermek için doğru proje olduğunu düşündüğümüzden, bu çalışmanın gerçekleşmesinden ötürü gurur duyuyoruz” dedi.

“Süreci tersine çevirdik”

DJ Burak Yeter de dünyanın pandemi ile savaştığı zamanlarda tüm kültür sanat etkinliklerinin durdurulmasına rağmen süreci çok farklı yöneterek, Antalya’nın tanıtımına müzikle büyük bir katkı verdiklerini açıkladı. Yeter, “Evden çıkılmaması gereken günlerde doğayla iç içe konserlere imza attık. Yaptığımız çekimlerden büyük streamler aldım. Şu an Türkiye’de, Youtube kanalımda yayınlanan videolarımda en çok görüntülenme sayısı bana ait. İlerleyen zamanlarda Antalya’nın farklı bölgelerinde çekim yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Müzikle kal, Antalya’yı hayal et” projesinin sosyal medya platformları ve müzik kanallarında yayınlanan diğer konserleri, Tünektepe ve Tahtalı Dağı’nda gerçekleştirilmişti.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir