Antalya Kültür Sanat (AKS) Bu Hafta da Dolu Dolu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından kentimize kazandırılan ve açtığı sergiler ve düzenlediği etkinliklerle her geçen gün kentin vazgeçilmez mekanlarından biri haline gelen AKS, bu haftada birbirinden keyifli etkinliklerle Antalyalıları bekliyor.

Antalya Kültür Sanat’ta ilk olarak kendisi de Antalyalı olan ve bir süre önce de kente yerleşen müzisyen Emir Aksoy sahne alacak. Üçüncü kez AKS sahnesinde sevenleriyle buluşacak olan Aksoy, bu konserin büyük kısmında tıpkı ilk konserdeki gibi sahnede tek başına olmayı planlarken, Gözde Çerkez bir önceki konserde de olduğu gibi üç şarkıda, zarif sesiyle geceye konuk olacak. Antalyalı müzikseverlere huzur başta olmak üzere farklı duyguları paylaşacakları bir gece yaşatmayı amaçlayan Aksoy’un konseri; 24 Mayıs, Perşembe günü saat 19:00’da gerçekleşecek. Konser biletleri AKS gişelerinden temin edilebilir.

Haftanın ikinci etkinliği ise, Antalya Kültür Sanat’ın güncel sergisi “Düşünen Tohum Konuşan Toprak” sergisi kapsamında düzenlenen “Tonguç’la Taş Taşımak” söyleşisi olacak. Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliğiyle 26 Mayıs Cumartesi günü 16:00’da başlayacak. Vakıf üyesi ve serginin proje danışmanı olan Yavuz Ali Sakarya’nın konuşmacı olarak katılacağı etkinliğe katılım ücretsizdir.

Haftanın ‘bu kaçmaz’ dediğimiz üçüncü etkinliği ise kadim Anadolu müzik kültürümüzün önemli isimlerinden Ali Ekber Çiçek’in anısında düzenlenen, usta sanatçılar  Cenk Güray, Ahmet Gökhan Coşkun ve İlay Çelik’in yer aldığı Perdelere Vuran Sesler konseridir. Antalya Kültür Sanat’ta, 27 Mayıs Pazar 17:00’da gerçekleşecek etkinliğin biletleri biletix’ten ve AKS gişelerinden temin edilebilir.

 

Çocuk Atölyesi Meraklı Minikleri Bekliyor…

Antalya Kültür Sanat sergileriyle ve etkinlikleriyle bağlantılı olarak planlanan atölyelere bu hafta katılacak çocuklar, isterlerse sergideki müzik aletlerini inceledikten sonra, balık formunda renkli kartonlar kullanarak akordeon tasarlayacaklar. İsterlerse de Türk yazarımız Sabahattin Eyüboğlu’nu tanıyıp, sergide yer alan kendi üretimi  fırıldağını inceledikten sonra kendi elleriyle fırıldaklarını yapacaklar.

27 Mayıs 2018, Pazar

#AkordeonBalığım
4 – 6 yaş
Saat: 11:00
Sergideki müzik aletlerini inceliyor ardından balık formunda renkli kartonlar kullanarak akordiyonumuzu tasarlıyoruz.

#RüzgarFırıldağım
7 – 12 Yaş
Saat: 14:30
Türk yazarımız Sabahattin Eyüboğlu’nu tanıyoruz, sergide yer alan kendi üretimi  fırıldağını inceledikten sonra çocuklarla atölyede benzerini üretiyoruz..

4 – 6 yaş atölyeleri katılım bedeli: 20 TL
7 – 12 yaş atölyeleri katılım bedeli: 30 TL
Katılım 10 kişi ile sınırlıdır ve rezervasyon gereklidir.
0 242 242 0 257 numaralı telefondan veya aks@antalyakultursanat.org.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Konser

Emir Aksoy
24 Mayıs 2018, Perşembe
19:30 

 

Panel

Tonguç’la Taş Taşımak
25 Mayıs 2018, Cuma
16:00

Konser

Perdelere Vuran Sesler
27 Mayıs 2018, Pazar
17:00 – 20:00

 

 Güncel Sergiler:

Düşünen Tohum Konuşan Toprak: Cumhuriyet’in Köy Enstitüleri – Aksu Köy Enstitüsü (1940-1954)
21 Nisan – 5 Ağustos 2018

Yıldız Moran
Zamansız Fotoğraflar


 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir