Antalya Posterleri

Türkiye Posterleri’ni daha önce duydunuz mu bilemiyoruz. Ancak duymadıysanız mutlaka bir göz atın. Hollywood’un ünlü film afişleri grafikçisi Emrah Yücel tarafından geliştirilen proje ile Türkiye’nin güzellikleri afiş haline getirilmiş ve dileyen herkes bilgisayarına indirsin, evine, işyerine istediği büyüklükte baskısını alarak asması amaçlanmış.

Web sitelerinde şöyle izah etmişler;

“Türkiye… En büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış, modern yaşamın ve en eski inanç sistemlerinin doğuşuna tanıklık etmiş, tarihçileri büyüleyen, arkeologların aklını başından alan, dünya haritasının kalbindeki eşsiz yerinde usulca uzanan güçlü ülkemiz… Evimiz!

Bizler, topraklarımızdaki tüm güzelliklerin ve sonsuz zenginliklerin far-kındayız. İstanbul Boğazı’nın ortasında bir inci gibi duran Kız Kulemizle, görenleri şaşkına çeviren Kapadokyamızla, Ölüdeniz’in ipeksi maviliğiyle, Efes’teki görkemli kütüphanemizle, Pamukkalemiz, Mardinimiz, Karadeniz kıyılarımız ve bizi biz yapan tüm değerlerimizle gurur duyuyoruz.

‘Öyleyse’ dedik, ‘bilenler, bilmeyenlere anlatsın, Türkiye’nin marka değerini, Türk insanı yükseltsin’.

Kapadokya’da bir şarap mahzeniniz mi var… Ya da Bursa’da enfes kebaplar yapan bir lokantanız… Belki de Sultanahmet’te hediyelik eşyalar satan bir dükkanınız… Yani her gün, en az hemşehrileriniz kadar turistle de karşılaşıyorsunuz. Onları; ülkemizin göz kamaştıran güzelliklerini anlatan, dünya standartlarında kaliteye sahip, özenle tasarlanmış posterlerle etkilemek istemez misiniz? İşte bu proje bunun için var! “

http://www.turkiyeposterleri.com/ web sitesine girip afişlere mutlaka göz atmanızı ve Antalya afişlerinin baskısını almanızı öneririz…

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir