Antalya’da Ağustos ayında yapılacaklar listesi

Antalya’da ağustos ayı hava sıcaklığının zirve yaptığı bir ay… Neyse ki, Mübarek Ramazan ayıyla birlikte yaz akşamları birbirinden renkli etkinliklerle hareketlendi. Belediyeler tarafından Antalya’nın dört bir yanında etkinlikler gerçekleştiriliyor. Karaalioğlu’nda, Kepez’de, Muratpaşa Meydanı’nda her akşam Ramazan coşkusu yaşanıyor.

Muratpaşa Meydanı’nda “Yedi Renk Kültür Festivali” etkinlikleri kapsamında 3 Ağustos cumartesi günü “Dinler kardeşliği İftar Yemeği” düzenlenecek.

Ağustos ayının en ilgi çekici etkinliklerinden biri bu yıl 16’ıncısı gerçekleştirilecek olan TÜBİTAK Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği. Her yaştan gökyüzü tutkunları 16-18 Ağustos günleri 2 bin metre yükseklikteki Saklıkent’te yapılacak şenlikte bir araya gelecek.

Ağustos ayında iki güzel festival başlıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, 14-17 Ağustos tarihlerinde Türkiye’nin ilk Bando Festivali’ni düzenleyecek.

Side 13. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali 24 Ağustos’ta start alıyor.

Antalya’yı doya doya yaşamanız dileğiyle…

 

Karaalioğlu’nda Ramazan coşkusu sürüyor

“Sütlü Kakao” konseri

4 Ağustos 2013

Saat: 21.30
Karaalioğlu Parkı

 

Senfonik Esintiler
6 Ağustos 2013

Saat: 21.30  �
Karaalioğlu Parkı

Kepez’de Konyalılar (Hemşehri) Gecesi

2 Ağustos 2013 Saat 21.00

Kepez Belediyesi Spor Tesisleri Yanı

 

Murat Gögebakan konseri

4 Ağustos saat 21.00

Kepez Belediyesi Spor Tesisleri Yanı

 

Tasavvuf Musikisi ve Semazenler

6 Ağustos 2013

Saat 21.00

Kepez Spor Tesisleri Yanı

YEDİ RENK KÜLTÜR FESTİVALİ

Dinler kardeşliği İftar Yemeği

3 Ağustos 2013 Cumartesi
Saat:20.30
Ahmet ÇELİK (İl Müftüsü)
İrfan KESKİN (İmam)
Pater Nihail (Metropolit Yardımcısı)
Maria Fulya ÇAPAR (Tercüman-Asistan)
Kenan AKBABA (Alevi Dedesi )

Yer: Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı.

Konya ve Karaman

4 Ağustos 2013 Pazar

Saat : 21.00 Sami ÇELİK
Konya Kaşık Oyunları Ekibi

Yer: Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı.

 

16. TÜBİTAK Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği

16. TÜBİTAK Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği 16-18 Ağustos 2013 tarihleri arasında 2000 m. yükseklikteki Saklıkent’te (ANTALYA) düzenlenecektir.

15 yıldır düzenlenen ve 7’den 77’ye tüm gökbilim meraklılarına açık olan bu gökyüzü şenliği ülkemizde bilim-toplum buluşması anlamında örnek bir halk etkinliği özelliğini başarıyla sürdürmektedir. Amatör sıfatıyla da yapılabilecek yegâne bilim olma özelliğine sahip astronomide şimdiye kadar yapılan keşiflerin yarısından fazlası amatör astronomlar tarafından yapılarak literatüre çok önemli katkılar sağlanmıştır. Astronominin doğal laboratuvarı olan gökyüzünde, doğru bilgi ve donanımla herkesin çalışabilmesi ve bu sayede bilime daha doğru bakabilmesi için bu tür etkinliklere katılmanın faydalı olduğuna inanıyoruz.

Herkese açık bu etkinliğe kayıt yaptırıp katılımcı olma şansı yakalayanlar Saklıkent’te astronomi ile dolu üç gün geçireceklerdir. Şenlik boyunca konusunda uzman astronomlar tarafından gökbilim hakkında temel bilgilerin verileceği seminerler, gökyüzünü ve gökcisimlerini tanıtmaya yönelik teleskoplarla gözlemler, TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi ziyareti, özellikle çocuk ve genç yaştaki katılımcılara yönelik atölye çalışmaları, firma sergileri ve çeşitli yarışmalar yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için: http://senlik.tug.tubitak.gov.tr/

Türkiye’nin ilk ‘Bando Festivali’ Antalya’da yapılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 14-17 Ağustos tarihlerinde Türkiye’nin ilk Bando Festivali’ni düzenleyecek. Antalya Bando Festivali’ne, İzmir Büyükşehir Bandosu, Moldova Bandosu, Bulgaristan Bandosu ve Antalya Büyükşehir Belediye Bandosu katılacak. 14 Ağustos Çarşamba günü Büyükşehir Belediyesi önünden saat 19.00’da Açılış korteji düzenlenecek. Açılış etkinliği Cumhuriyet Meydanı’nda konserlerle sürecek.

 

Side’de Festival zamanı

Açılışı 24 Ağustos’ta Viyana Klasikleri ve Balesi konseriyle gerçekleşen Side 13. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali; Aylin Aslım’ın 4 Eylül Çarşamba akşamı, Enbe Orkestrası’nın 7 Eylül Cumartesi akşamı, Türk Halk Müziği sanatçısı Nazlı Öksüz’ün ise 12 Eylül Perşembe akşamı Apollon Tapınağı’nda vereceği konserlerle devam edecek.
Türkiye’nin ve dünyanın saygın festivalleri arasında yer alan festival; Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin 14 Eylül Cumartesi akşamı Antik Tiyatro’da vereceği gala konseri ile sona erecek. Şefliğini Antonio Pirolli’nin üstleneceği orkestraya gala konserinde; Elvira Fatihova (soprano), Aylin Ateş (mezzosoprano), Leonardo Caimi(tenor) ve Tuncay Kurtoğlu (bas) eşlik edecek.


2001 yılından bugüne gerçekleştirilmekte olan Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, kültür ve sanatı, tarih ve turizmle bütünleştirerek sanatı, sanatçıyı, yaz mevsiminde Side’de ve çevresinde buluşan yüz binlerce insana sunmak, Side’yi dünyaya Side Festivali aracılığıyla da tanıtmayı amaçlıyor.

Side 13. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, dünya çapında sanatçı ve grupları, önceki yıllarda olduğu gibi yine bu yıl da Side’de ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşturuyor.

http://www.sidefestival.com/

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir