Antalya’da Artan Nüfusa Uygun Spor Alanları Arttırılmalı

 

Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Gurubunun yapmış olduğu çalışmalar ve üzerinde ısrarla durdukları gündem konuları hakkında gurup başkanı Recep Şengün açıklamada bulundu.

Şengün, “Kentimiz ulusal ve uluslararası en çok göç alan kentlerin başında gelmektedir. Yoğun göç alan diğer kentlerde olduğu gibi Antalya’nın kentsel yapısı da, göçten kaynaklanan sosyo-ekonomik faktörlerin baskısı altında hızlı, dengesiz, sağlıksız bir büyüme süreci yaşamaktadır. Nüfus arttıkça kentin sahip olduğu değerleri korumak ve geleceğe taşımanın zorlaşacağı açıktır” dedi.

TÜM SPOR DALLARI VE AKTİVİTELERİ ARTTIRILMALI

Recep Şengün, Gençlik ve Spor Çalışma Grubu’nun kent yaşamında sporcu ve spor altyapılarının geliştirilmesi, tüm spor dallarının arttırılması, halka spor yapma bilincinin kazandırılmasının yanı sıra kentsel spor alanları, yaş gruplarına göre sportif aktiviteler, kitle sporları, spor eğitimi konularında çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, bu konularda yerel yönetimlerin gündemine önerilerde bulunarak gelecek kuşaklar için spor kültürünün yerleştirilmesini sağlamak, sağlıklı toplum ve sağlıklı yaşam için spor yapma bilincini toplumun her kesimine yaymayı amaçladıklarını söyledi.

HAYATA GEÇEN ÖNERİLER

Şengün, “Gençlik ve Spor Calışma Gurubumuz gençlerin her türlü kötü alışkanlıklardan uzak olmaları konusunda bilinçlenme toplantıları, etkinlikleri düzenlemiştir. Ücretsiz yaz spor merkezlerinin açılması, ulaşım planlarında bisiklet yollarının yer alması başta imar planlarında spor alanı olarak ayrılan yerlerin amacı doğrultusunda açılması ve kullanılmasını gündeminde tutarak bir çok mahallelerimizde ilgili belediyelere yapılan önerilerin dikkate alınması sonucu kente çok sayıda semt spor sahası kazandırılmıştır. Bunlardan başlıcaları; Fener, Meydan Kavağı, Kızıltoprak, Etiler, Konuksever, Fatih, Çamlıbel, Erenköy, Ahatlı mahallelerinde açılan semt spor sahaları. Yine gurubumuz hipodromu ve yerini bölge muhtarlarımıza yapılan görüşmeler sonucu önerilerek kente kazandırılmasına katkı sağlamıştır” dedi.

BARAJ MAHALLESİNDE 113.300 m² SPOR ALAN KENTE KAZANDIRILMALI

Uzunca bir zamandır gurubun gündeminde olan Kepez İlçesi Baraj Mahallesi’nde İmar Planında 113.300 m² Spor tesisi yapmak üzere ayrıldığını belirten Şengün, bu alanın kent ve bölge halkına spor yapmak üzere kazandırılmasının büyük önem taşıdığını vurgulayarak, söz konusu alanın spor kompleksi olarak ele alınıp; her yaşta insanların yürüyüş ve koşu yapabilmeleri başta futbol, voleybol, basketbol, tenis ve tırmanma duvarı vs. tesislerinin kazandırılmasını arzuladıklarını, Antalya Kent Konseyi olarak bu öneriyi yetkili kurumların gündemine getirmeyi sürdüreceklerini söyledi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir