Antalya’da Ekim ayında yapılacaklar listesi

Sonbahar geldi, yapraklar sararıyor, hava serinledi. Sokağa çıkmak, şehrin tadını çıkarmak için yılın en güzel günleri.

Ekim ayında Antalya Devlet Opera ve Balesi yeni sezonu açıyor, Müze konserleri başlıyor, Akra Caz Festivali’nde Fazıl Say ve Serenad Bağcan sahneye çıkıyor. Aspendos’ta Cem Adrian ve Levent Yüksel konserleri var. Dokumapark’taki Bilim Merkezi’nde özellikle çocuklar ve gençler için harika etkinlikler var. Altın Portakal Film Festivali programını yazacaktık ama bir dizi saçmalıklar sonrası festival ertelendi… Yine de harika bir ekim ayı bizi bekliyor.

Yüzüncü Yılında Türkiye Cumhuriyeti Sanat Sergisi

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 100. Yılı 29 Ekim 2023 Özel Etkinlik Programı Çerçevesinde, 100. Yılında Türkiye Cumhuriyeti Sanat Sergisi düzenliyor.

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin her sene düzenlemiş olduğu “21. Geleneksel Cumhuriyet Sergisi ve Etkinlikleri” bu yıl 25 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 15:00’da Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda gerçekleştirilecek. “100. Yılında Türkiye Cumhuriyeti” başlıklı serginin küratörlüğünü Doç. Umut Kayapınar ve Dr. Öğr. Üyesi Selda Özturan üstleniyor.

Meze Festivali, 21 Ekim’de

Sektörün öncü şefleri ve mekanlarının hazırladığı Türk ve dünya mutfaklarına ait lezzetleri katılımcılarına beğenisine sunmaya hazırlanan 5. Uluslararası Meze Festivali, 21 Ekim 2023 tarihinde Akdeniz’in ve Bey Dağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotels‘in bahçesinde gerçekleşiyor.

Festivalde bu yıl yer alacak mekanlar arasında; 7 Mehmet (Antalya), Afitap (Ankara), Akra Hotel (Antalya), Bağarası Restoran (Bodrum), Cal Pep (Barselona), Girida Port (Fethiye), Hışvahan (Gaziantep), İZA Meze & Bar (Adana), Konak (Hatay), Lokanta Feriye (İstanbul), Margiora (Yunanistan), Muutto (İstanbul), Parlak Restoran (Antalya), Sade Restoran (İstanbul), TheLifeCo Restoran (Antalya) ve Yalova (Cunda) bulunuyor.

5.Uluslararası Meze Festivali hakkında detaylı bilgi için www.mezefestivali.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Zengin Mutfağı

5 Ekim

Antalya Açıkhava

 

Oyuncular:

Lütfü Usta – Şener Şen

Kız – Gizem Ergün

Selim – Onay Kaya

Seyfi – Uğur Arda Başkan

Ahmet – Kutay Sandıkçı

 

Şener Şen, Zengin Mutfağı’nda sahnelediği muhteşem performansıyla Türkiye turnesinde!

İstanbul, Denizli, İzmir, Bursa, Antalya ve Adana’da seyirciyle buluşacak olan Zengin Mutfağı Türkiye’yi şehir şehir dolaşacak.

Oyunun Konusu:

Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansıması.

Hizmet etmekten başka bir şey düşünemeyen köşk çalışanları da gözlerinin önünde gelişen olaylar karşısında kayıtsız kalamayacaktır. Toplumdaki değişimden her biri kendi payına düşeni alacaktır.

Vasıf Öngören’in bu olayları eğlenceli bir biçimde aktardığı oyun, tiyatro sahnesinde defalarca yorumlanmış ve beyazperdeye de uyarlanmıştır. 1978 yılında ilk kez İstanbul Şehir Tiyatroları’nda bu oyunda aşçı Lütfü Usta’yı canlandıran Şener Şen, 40 yıl aradan sonra aynı rolde ve genç bir oyuncu kadrosuyla tekrar sahnede.

Aydınlıkevler, Antalya Açıkhava Sahnesinde!

12 Ekim

Antalya Açıkhava

Yaşamak, zemheriye ve yokluğa direnmek ve Amerika’yla baş etmek üzerine dar gelirli ama zengin bir öykü… Burası Aydınlıkevler ve babaannem Amerika’ya karşı!!!

KÜNYE:

Yazan: Yılmaz Erdoğan

Yöneten: Serdar Biliş

Oyuncular:

Demet Akbağ

Salih Bademci

Burak Dakak

Sinem Ünsal

Nebi Tolga Yılmaz

Sevda Baş

Caner Alkaya

Barkın Sarp

Ömer Güneş

Kiraz Tosun

Süt Kardeşler

16 Ekim

Antalya Açıkhava

Türk Tiyatrosu’nun duayeni Nejat Uygur tarafından uyarlanarak, önce tiyatro oyunu olarak sergilendikten sonra sinemaya aktarılan oyun, Süheyl&Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından günümüz yorumuyla Süt Kardeşler adıyla sahneleniyor.

Bahriyeli iki askerin bilerek izin kağıtlarını değiştirmesi sonucu ortaya çıkan karışıklık, Bahriyeli Komutan Gazanfer sayesinde sonuca kavuşturuluyor. Geleneksel Türk Tiyatrosundan örnekler sunan oyun, sahne, dekor ve kostümleriyle oyunu izleyenleri 1950’li yıllara götürüyor.

Berfu & Eser Yenenler – Çift Terapisi

3 Ekim

Türkan Şoray Kültür Merkezi – Antalya

Kadın erkek ilişkilerindeki problemler ortak mıdır yoksa her ilişki kendine mi özgüdür? Berfu Yenenler ve Eser Yenenler ilişkilerinde yaşadıkları problemleri çözmek için çift terapisine gitmeye gerek olup olmadığına seyirciyle birlikte karar verecek.

Erkekler kadınları delirmenin eşiğine nasıl getiriyor, kadınlar da geri kalmayıp karşı atakla erkekleri delirtiyor, ilişkiler çıkmaza giriyor, herkes kendinden bir şeyler buluyor ve olaylar gelişiyor.

Eğlence dolu bir sohbet, kahkaha dolu anlar, sinir krizlerinin gülme krizine döneceği dakikalar ve çok daha fazlası 3 Ekim’de Türkan Şoray Kültür Merkezinde olacak.

“Gösteri 75 dk. ve tek perdedir.”

 

Küçük bir Aşk Masalı

7 Ekim

Türkan Şoray Kültür Merkezi – Antalya

1 Kadın ve 1 Erkek.. Birbirine aşık ama bir o kadar da burnunun dikine giden bir çift..Tanışmaları ile başlayan hikayeleri geçmiş zaman,şimdiki zaman ve gelecek zaman içinde geçen, seyircilerin de oyunun içine dahil olduğu 2 perde komedi. Kadın ve erkek ilişkilerinin mizahi bir dille anlatıldığı herkesin kendinden birşeyler bulabileceği sıcacık bir romantik komedi.

Yazan: Cantuğ Tura

Yönetmen: Nermin Uğur

Afiş Tasarım: Utku Demirsoy

Oyuncular: Cantuğ Turay, Begüm Topçu Turay

 

Boşanma Teklifi

Tek Celse Komedi

12 Ekim

Türkan Şoray Kültür Merkezi – Antalya

 

KARDEŞ PAYI dizisi oyuncularından Fulden Akyürek’in  En İyi Kadın Oyuncu  ödülünü aldığı ÖDÜLLÜ KOMEDİ.  Barbaros Uzunöner ve Fulden Akyürek alışılmadık bir komedi ile sahnede.

Farklı partilerin insanları birbirlerini severek bir koalisyon oluşturuyorlar. Adı evlilik olan bir koalisyon. Bu evlilikten istikrar bekleniyor ama pek beklendiği gibi olmuyor. Düşünce ayrılıkları yüzünden tartışmalar hep çift haneli oluyor.  Tartışmaların fitili tanıştıkları anda fitilleniyor ve o ateş hiç sönmüyor. Düğün gününü bile boş geçmiyorlar. Böyle bir evliliğin sonunda haliyle birbirlerine soruyorlar, “Benimle boşanır mısın?”

SENİNLE EVLENİR MİYİM?, FREUD’UN İNSANLARI, ETİK ALKOL oyunlarının yazarı Barbaros Uzunöner’in yeni oyunu sizi çok güldürecek.

 

Meksika Açmazı

13 Ekim

Türkan Şoray Kültür Merkezi – Antalya

Spotify, Karnaval.com, iTunes gibi podcast platformlarının gözbebeği, Türkiye’nin açık ara en çok dinlenen mizah programı Meksika Açmazı sahnede!

Mesut Süre, Anlatanadam ve Fazlı Polat’ın benzersiz sahne performanslarıyla Meksika Açmazı, artık sadece podcast olarak değil canlı bir gösteri olarak da kesintisiz kahkaha vadediyor…

Kaş Tiyatro Günleri

Kaş tiyatro Günleri 20-21-22-23-24 Ekim 2023 günleri Kaş Antiphellos Antik Tiyatrosu’nda. Tüm oyunlar saat 20.00’de.

 

Metin Uca – Bunu Mu Demek İstedim?

25 Ekim

Türkan Şoray Kültür Merkezi – Antalya

 

Haluk Levent

2 Ekim

Antalya Açıkhava

 

Semicenk

3 Ekim

Antalya Açıkhava

 

Hadise

8 Ekim

Antalya Açıkhava

 

Ayçin Asan

8 Ekim

Sponge Pub Konyaaltı

 

Altın Gün

9 Ekim

Antalya Açıkhava

 

Melike Şahin

10 Ekim

Antalya Açıkhava

 

Sagopa Kajmer

11 Ekim

Antalya Açıkhava

 

Gaye Su Akyol

12 Ekim

Holly Stone Antalya

 

Doksanlar Diskosu

Unutulmaz dans müzik, eğlence ve nostalji deneyimleri yaşatan “Doksanlar Diskosu” 14 Ekim’de Antalya Açıkhava Bahçe’de.

 

Oktober Fest

Oktober Fest, 15 Ekim’de Antalya Açıkhava Bahçe’de sizi unutulmaz bir deneyime davet ediyor.

 

90’lar & 2000’ler Türkçe Pop Parti

90’lar ve 2000’lerin unutulmaz Türkçe pop şarkılarıyla dolu bir geceye hazır olun! Hakan Peker, Mansur Ark, Zafer Peker ve Dj Hakan Küfündür gibi Türk pop müziğinin efsanevi isimleriyle birlikte 90’lar ve 2000’ler Türkçe Pop Parti’sinde buluşuyoruz.

 

Adamlar

19 Ekim

Antalya Açıkhava Bahçe

 

Candan Erçetin

20 Ekim

Antalya Açıkhava

 

Mor ve Ötesi

20 Ekim Cuma

Agora Antalya Avm Açık Hava Sahnesi

 

Buray

21 Ekim

Antalya Açıkhava

 

Gökhan Türkmen

21 Ekim

Holly Stone Antalya

 

Erol Evgin

22 Ekim

Antalya Açıkhava

 

Melek Mosso

25 Ekim

Antalya Açıkhava

 

Antalya Devlet Opera ve Balesi

GALA KONSER

07.10.2023 – 20:00

ANTALYA HAŞİM İŞÇAN KÜLTÜR MERKEZİ

 

MÜZE KONSERİ

10.10.2023 – 15:00

ANTALYA MÜZESİ / ANTALYA

 

CARMEN

12-14-17. 10.2023 – 20:00

ANTALYA HAŞİM İŞÇAN KÜLTÜR MERKEZİ

 

ŞEKERONYA

19.10.2023 – 11:00

ANTALYA HAŞİM İŞÇAN KÜLTÜR MERKEZİ

 

G.DONIZETTI

AŞK İKSİRİ

21.10.2023 – 20:00

ANTALYA HAŞİM İŞÇAN KÜLTÜR MERKEZİ

Akrajazz Talks

6 Ekim Cuma – 14.00

Şehir, Caz, Festival

Vaynıloğulları

Görgün Taner, Kanat Atkaya, Murat Abbas, Yekta Kopan

Akra Caz Festivali

İgor Butman

4 Ekim Çarşamba  – 20.30

Akra Hotel

 

Fazıl Say

6-7 Ekim – 20.30

Akra Hotel

 

 

Aspendos Konserleri

 

Dolu Kadehi Ters Tut

20 Ekim

Aspendos Antik Tiyatro

 

Levent Yüksel

21 Ekim Cumartesi

 

Cem Adrian

22 Ekim Pazar

 

 

Döşemealtı 14. Geleneksel Nar Festivali

7 Ekim

Kepez Bilim Festivali

Kepez Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenleyeceği Antalya Bilim Festivali (BİLİMFEST), 19-20-21-22 Ekim tarihlerinde bilim meraklılarına kapılarını açıyor.

Bilim ve teknolojinin buluştuğu 2. Antalya Bilim Festivali, açılış için gün sayıyor. Kepez Belediyesi’nin TÜBİTAK işbirliğiyle Antalya’ya kazandırdığı Bilim Merkezi’nin açılışıyla ilkini düzenlediği festivalin, bu yıl 30 Mart-2 Nisan tarihlerinde yapılması planlanıyordu. Ancak, ülkemizde meydana gelen deprem sonrası yaşanan ve milletimizi derinden yaralayan doğal ve toplumsal afet nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Bu sebepten dolayı ertelenen 2. Antalya Bilim Festivali (BİLİMFEST) bu yıl 19-20-21-22 Ekim 2023 tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilere açıyor. Dokumapark yerleşkesinde düzenlenecek Antalya Bilim Festivaline, TÜBİTAK, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, TÜMOSAN, TUSAŞ, TURKSAT, TUA, MKE, ANZATSAN, SARSILMAZ, BMC, ÜNİVERSİTELER, TEKNOKENTLER başta olmak üzere yerli ve milli teknoloji üreten kurumlar yer alacak. İçişleri Bakanlığı’nın da katılacağı Bilimfest, Türkiye’nin teknoloji devlerini 4 gün boyunca Antalya Dokumapark’ta buluşturacak. Antalya Bilim Festivali’nde söyleşiler, sergiler, görsel şovlar ve farklı alanlarda çok sayıda atölye çalışmaları da yapılacak.

 

Bilim Atölye

8 Ekim Pazar

Antalya Bilim Merkezi

 

Neşeli Adımlar Atölyesi

Oyunlarla Matematik

7-8 Ekim

Antalya Bilim Merkezi

 

 

 

 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir