Antalya’da Eylülde Yapılacaklar Listesi

Yaz sıcaklarından şikayet ederken, son bahar geldi çattı. Ama hiç kuşkusuz Antalya’nın tadı eylülde çıkar. Bu yıl Kurban Bayramı ve 10 günlük tatile rast gelince eylül daha bir şahane oldu. İster kent sakini, ister tatile gelmiş bir misafirimiz olun, Antalya’nın tadını çıkarmayı ihmal etmeyin. Herkese iyi bayramlar.

Antalya’da Meksika rüzgarı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çağdaş Meksika Filmleri Festivali düzenliyor. 28 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında AKM’de gerçekleşecek festival kapsamında Frida&Diego “Yolun Yarısında Bir Tebessüm” adlı sergi de sanatseverle buluşacak.

Büyükşehir Belediyesi, turizmin başkenti Antalya’yı kültürün de başkenti yapma hedefiyle dünya sinemalarını Antalyalılarla buluşturuyor. Büyükşehir Belediyesi ve Meksika’nın Ankara Büyükelçiliği işbirliği ile 28 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Çağdaş Meksika Filmleri Festivali düzenleniyor. Antalyalılar Antalya Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleşecek festivalde Meksika sinemasının en seçkin filmlerini izleme fırsatı bulacak.

Sinema Ve Sergi Bir Arada

Çağdaş Meksika Filmleri Festivali kapsamında Frida&Diego “Yolun Yarısında Bir Tebessüm” sergisi de Antalyalı sanatseverle buluşacak. Sergide Meksikalı ünlü Ressam Frida Kahlo’nun başkaları tarafından çekilen fotoğrafları sergilenecek. Sergi 28 Eylül- 6 Ekim tarihleri arasında ziyarete açık olacak.

Büyükelçi Geliyor

Meksika Büyükelçisi Bernardo Cordova Tello ve Kültür Ateşesi Jose Cardenas’ın da açılışa eşlik edeceği Çağdaş Meksika Filmleri Festivali 28 Eylül Perşembe saat 19.00’da sergi açılışıyla başlayacak. Festivalin programı ise şöyle;

29 Eylül Cuma

13.00 “Cennetin Göbeğinde”

18.00 “Akbabalar”

30 Eylül Cumartesi

13.00 “Ölü Saatler”

18.00 “Eşekler”

1 Ekim Pazar

13.00 “Ramona”

18.00 “Zamanın Başlangıcı”

 

ANTDOB Sezon Açılış Konseri


Antalya Devlet Opera ve Balesi 2017- 2018 sanat sezonuna 23 Eylül’de muhteşem bir gece ile merhaba diyecek. 23 Eylül Cumartesi saat: 20.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek “Sezon Açılış Konseri”nde birbirinden değerli seçme opera eserleri izleyicilerle buluşacak.
Orkestra yönetmenliğini Sunay Muratov’un yapacağı konserde Antalya Devlet Opera ve Balesi solist sanatçıları soprano Nurdan Küçükekmekçi, Sevinç Bilgin, Aslı Ayan ve Sema Suna, mezzo soprano Medine Tuganova, tenor Devrim Demirel, Göksay Yaran ve Hakan Aysev, bariton Umut Tarık Akça, Serhat Konukman ve Arda Aktar, bas Şafak GÜÇ ünlü operalardan seçme eserleri Antalya DOB orkestrası katılımıyla seslendirecekler.
Opera Twins

Ünlü Opera İkizleri Didem ve Sinem Balık kardeşler, ‘Opera Twins’ adlı projesi ile The Land Of Legends Theme Park’ta 24 Eylül 2017 Pazar günü sevenlerinin karşısına çıkıyor..

Antalya Kültür Sanat’tan Edebiyat Seminerleri


Nitelikli programlarla felsefeden müziğe, sinema ve belgeselden sanat seminerlerine, çocuk atölyelerine, panel ve söyleşilere uzanan geniş bir yelpazade kültür sanatın bütün alanlarına dokunmayı hedefleyen Antalya Kültür Sanat, yeni sezon etkinliklerinde edebiyata da yer veriyor.
Çağdaş Türk Edebiyatı’nın serüvenini, yazarlar ve eserleri üzerinden incelemeyi hedefleyen seminer, klasikten moderne ve post-moderne doğru yol alan edebiyatımızdaki yapı taşları, bir eseri klasik ya da modern yapan nitelikler, yazarların kendine özgü kurguları arasındaki farkların nasıl okunacağı gibi temel konuların yanısıra, karakter ve mekân tahlilleri, metafor ve üslûp örnekleri, köy romanından kentsoylu edebiyata geçiş gibi konulara da değinerek bir yandan yaratıcı okuma pratiğini geliştirirken, öte yandan Türkiye sosyolojisini edebiyat yoluyla tartışmaya açacak. Seminer yazar ve çevirmen Fuat Sevimay kolaylaştırıcılığında verilecek.
İlki 30 Eylül-1 Ekim 2018’de başlamak üzere, 3 hafta sonu Ekim’de, 3 hafta sonu da Aralık ayında, toplam 6 hafta sonu, Cumartesi ve Pazar günleri 11:00 – 18:00 saatleri arasında, her hafta sonu bir yazar ve eserlerinin ele alınacağı seminerin programı şöyle:
30 Eylül – 1 Ekim: Ahmet Hamdi Tanpınar – Huzur, Saatleri Ayarlama Enstitüsü
7 Ekim – 8 Ekim: Oğuz Atay – Tutunamayanlar, Tehlikeli Oyunlar, Korkuyu Beklerken
14 Ekim – 15 Ekim: Latife Tekin ve Leyla Erbil – Sevgili Arsız Ölüm, Cüce, Kalan
25 Kasım – 26 Kasım: Yaşar Kemal-İnce Memed, Kuşlar da Gitti, Ağrı Dağı Efsanesi
2 Aralık – 3 Aralık: Sait Faik Abasıyanık – Havada Bulut, Alemdağ’da Var Bir Yılan
9 Aralık – 10 Aralık: Orhan Pamuk: Benim Adım Kırmızı, Kara Kitap

Her bir seminerin katılım ücreti 200 TL, minimum katılımcı sayısı 12, kontenjan 20 kişidir. Bütün seminerlere katılmak isteyenlere %20 indirim uygulanır.
Detaylı bilgi ve önkayıt için: 0242 247 0 257, http://bit.ly/2xYRtmt

Fuat Sevimay kimdir?
Yazar ve çevirmen. 1972’de doğdu. Dergilerde yayınlanan öykülerini derlediği “Ara Nağme”(2014), “Haydar Paşa’nın Evi”(2013) adlı öykü kitapları, “AnarŞık” (2013), “Kapalıçarşı”(2015), ve “Aynalı”(2017) adlı romanları, İngilizceden James Joyce, Henry James ve Oscar Wilde, İtalyancadan Luigi Pirandello ve Italo Svevo çevirileri var. Gergedan Kitapevi, İthaki Akademi ve benzeri kurumlarda Türk Edebiyatı üzerine dersler veriyor. www.antalyakultursanat.org.tr

Çıplaklar Plajı


Antalya Sanat Tiyatrosu tarafından sergilenecek olan “Çıplaklar Plajı” adlı tiyatro oyun 23 Eylülü Cumartesi günü 20:30’da Prometheus Sanat Merkezinde sanatseverlerle buluşuyor.
www.antalyasanattiyatrosu.com

“Sezona Merhaba” Resim Sergisi


Benan Sümer Resim Atölyesi’nin ressamlarının yaz döneminde yaptığı yağlı- akrilik boya çalışması resimlerinin yer aldığı karma serginin açılışı 15 Eylül Cuma günü gerçekleşti. Sergiye Ayça Erkal, Aysel Aydın, Mehlika Bülbül, Leman Çelik, Meliha Ertuğrul, Şule Günertem, Aylin Özsancak Sağdıç ve Nurgül Teziş eserleriyle katılıyor. Farklı konularda işlenen 30 tablonun yer aldığı sergi 30 Eylül Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

 

 

YÖREX 8. Yöresel Ürünler Fuarı 13 – 17 Eylül’de

Antalya Ticaret Borsası tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteğiyle düzenlenen YÖREX 8. Yöresel Ürünler Fuarı, bu yıl 13 – 17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Antalya Expo Center’da “Sizin oraların nesi meşhur” sloganıyla düzenlenen YÖREX, her yıl Türkiye’nin dört bir yanından yöresel ürünleri aynı çatı altında buluşturuyor.

www.yorexfuar.com

Türk’ün İlk Er Meydanı: Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri başlıyor

Bu yıl 665’incisi gerçekleştirilec ek olan Türk tarihinin en eski yağlı pehlivan güreşi olan Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri 8- 10 Eylül tarihleri arasında Recep Gürbüz Güreş Sahası’nda yapılacak. Şenlik havasında geçecek etkinlikler kapsamında Sibel Can ve Cengiz Kurtoğlu gibi ünlü isimler de konser verecek. Etkinlikler 7 Eylül’de Tuğba Yurt, 8 Eylül’de Sibel Can ve 9 Eylül’de Cengiz Kurtoğlu konserleriyle devam edecek.

Antalya Kültür Sanat’ta iki muhteşem sergi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından kente kazandırılan Antalya Kültür Sanat, 2017’de  Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyonlarından derlenerek Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen “İmparatorluktan Portreler” ile Likya bölgesinde yapılan ilk dönem incelemelerine ışık tutan “Eşsiz Bir Tanıklığı Keşfederken: Ernst Krickl’ın Likya Günlüğü, 1892” sergileri 10 Eylül’de sona eriyor. Bitmeden ziyaret edin.

Adres: Elmalı Mah. Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Cad. No: 60, 07040 Muratpaşa / Antalya

Antalya Komedi Festivali

Antalya’nın en yeni festivali, Antalya Komedi Festivali, 23 – 28 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festivalde; Usta sanatçı Ali Poyrazoğlu’nun rol aldığı “Ben Eskiden Küçüktüm” oyunu 23 Eylül’de, Günay Karacaoğlu’un rol aldığı “Aşk Ölsün” 24 Eylül’de, Evrim Alasya, Emre Kınay’ın rol aldığı “İki Bekar”  25 Eylül’de, Sevinç Erbulak, Fırat Tanış’ın rol aldığı “Ayrılık” 26 Eylül’de, Usta oyuncu Altan Erkekli ve Veysel Diker’in rol aldığı “Şifa Niyetine” 27 Eylül’de Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda sanatseverlerle buluşacak.

Konyaaltı’nda “El Emeği Festivali”

1 Kadın Hareketi 8-10 Eylül tarihlerinde Konyaaltı’nda ‘El Emeği Festivali’ düzenliyor. Festivalde tiyatro başta olmak üzere kültür ve sanat etkinlikler de yer alacak. Festivalde 08 Eylül Akşamı 20.00’de Hayri Akça sahnede olacak.

Adres: Gürsu Mah. Atatürk Bulvarı Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi Yanı El Emeği Parkı.

Kepez Belediyesi Antalyalıları uçuracak

Kepez Belediyesi, Türk Hava Kurumu ve Elba Havacılık Enstitüsü işbirliği ile gerçekleştirilecek olan Karain-Fly-in etkinliği 23-24 Eylül tarihleri arasında Döşemealtı Karain Hava Meydanı’nda başlayacak. Halk uçuşları, çeşitli hava etkinliklerinin yapılacağı organizasyonda havacılık meraklıları sektör hakkında bilgi alma imkânı bulacak.
Türk havacıları ile halkı bir araya getirecek Karain-Fly-in etkinliğinde 35’i aşkın uçağın katılacak. Havacılığı tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçlayan etkinlikte yangın uçağı yağmur uçuşu, model uçak gösterileri, özel uçuşlar, paraşüt atlayışları, paramotor gösterileri, hassas iniş yarışması, aerobasi gösterisi olacak. Ayrıca gün boyu konserler, özel ve halk uçuşları havacılık meraklılarıyla buluşacak.

Ücretsiz halk uçuşları

Antalyalıların havacılıkla yakından tanışması amacıyla “Uçmaya Hazır Olun” sloganı adı altında düzenlenen etkinliğin en dikkat çeken etkinliği, ücretsiz halk uçuşları olacak. Halk uçuşları için 4 alışveriş merkezi ve 1 adet de kapalı yol olarak bilinen Kazım Özalp Caddesi olmak üzere 5 noktada açılacak stantlar da, uçuş katılım formunu doldurmak yeterli olacak. Çekiliş yöntemiyle uçuşa hak kazananlar belli olacak. Her yaştan katılımcıya açık olan organizasyonda, çocuklarında havacılık hakkında bilgi sahibi olması amacıyla atölyeler ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Gün boyu vakit geçirilebilecek bir ortamın hazırlandığı etkinlikte oyun parkları da çocukları bekliyor olacak.
Döşemealtı Karain Hava Meydanı’nda yapılacak Karain-Fly-in etkinliği 23-24 Eylül tarihinde 10.00-20.00 saatleri arasında olacak. Detaylı bilgi için Kepez Belediyesi sosyal medya hesaplarından yada www.kepez-bld.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

“Beni Nükhet Duru Sanıyorlar”

Nükhet Duru ve Orkestrası “Beni Nükhet Duru Sanıyorlar” İsimli Yepyeni Kabaresiyle 8 Eylül Cuma saat 21:00’de Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda seyircisiyle buluşuyor.

Antalya Müzesi’nde R. Uğur Pamukçu Kişisel Sergisi

Uğur Pamukçu Yağlı Boya, Ahşap Yakma, Ahşap Oyma ve Ahşap Dekupaj Sergisi 16- 30 Eylül tarihleri arasında Antalya Müzesi Sergi Salonunda ziyaretçilere açık olacak.

Çağdaş Sanatımızdan Bir Seçki Resim Sergisi

“Çağdaş Sanatımızdan Bir Seçki” Resim Sergisi Antalya Kaleiçi T Galeri’de 30 Eylül’e kadar ziyarete açık.

“Thompsons Jazz Band”

Kiev’den gelen 5 neşeli müzisyenden oluşan “Thompsons Jazz Band” repertuarında Jazz & Blues tarzında kendilerine ait 110’dan fazla eski ve yeni parçalara ait cover ile muhteşem bir gece yaşatmak için 9 Eylül Cumartesi 21:30’da Chateau de Marine sahnesinde müzikserverler ile buluşuyor.

 

Uluslararası Alanya Jazz Günleri / 21-22-23-24 EYLÜL 2017

Son yıllarda gerçekleştirdiği kültürel ve sanatsal etkinliklerle Türkiye’nin önemli kültür-sanat şehirlerinden biri haline gelen Alanya, 4 gün boyunca caz günlerine ev sahipliği yapıyor. Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen, ALTİD, ALTAV, SUMMER GARDEN ’ın katkılarıyla TRT MÜZİK, DREAM TÜRK, DREAM TV ve RADYO D’nin de medya sponsoru olarak destek verdiği Alanya Uluslararası Caz Günleri 14. yılını kutluyor. Bugüne kadar Türkiye’den ve yurt dışından 150’yi aşkın sanatçıyı ağırlayan Alanya Uluslararası Caz Günleri bu yıl da yine dopdolu bir program ile sanatseverlerle buluşacak.

21,22,23,24 Eylül 2017 tarihleri arasında tarihi Kızılkule Meydanı’nda Alanya Kalesi’nin ışıkları altında gerçekleşecek 14. Alanya Uluslararası Caz Günleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyaca ünlü caz sanatçılarını Alanya da ağırlayacak.

PROGRAM

21 EYLÜL 2017 PERŞEMBE – SAAT: 20.30

YER: KIZILKULE MEYDANI

SELEN BEYTEKİN: VOKAL / VOCAL

ŞENOVA ÜLKER: TROMPET& FLUGEL HORN / TRUMPET

ENGİN RECEPOĞULLARI: TENOR SAKSOFON / TENOR SAXOPHONE

BULUT GÜLEN: TROMBON / TROMBONE

ERCÜMENT ORKUT: PİYANO / PİANO

OZAN MUSLUOĞLU: KONTRABAS / DOUBLE BASS

FERİT ODMAN: DAVUL / DRUMS

 

22 EYLÜL 2017 CUMA – SAAT: 20.30

YER: KIZILKULE MEYDANI

BİG AL & THE JOKERS

ALGIRDAS SUMINSKAS: SOLİST / SOLOİST

ROMANS VENDINS: KLAVYE,VOKAL / KEYBOARD,VOCALS

ZINTIS ZVARTS : TENOR VE BARİTON SAKSOFON / TENOR AND BARİTONE SAXOPHONE

ULDIS ZIENDINS : TROMBON,VOKAL / TROMBONE,VOCAL

EDUARDS RAUBISKO : TENOR SAKSOFON,KLARNET / TENOR SAXOPHONE, CLARINETE

SANDRIS SKERANSKIS: TROMPET/ TRUMPET

RAITIS AUKSMUKSTS: DAVUL / DRUMS

JURIS SKARAJANS: GİTAR / GUITAR

PETERIS LIEPINS : KONTRABAS / DOUBLE BASS

 

23 EYLÜL 2017 CUMARTESİ – SAAT: 20.30

YER: KIZILKULE MEYDANI

JENNAH BELL

JENNAH BELL : VOKAL – GİTAR / VOCAL – GUİTAR

NİCK SEMRAD : KLAVYE PİYANO / KEYBORD PİANO

 

Yalın Sanat – Resim – Heykel Workshop

Sanat, müzik ve keyfin bir arada olduğu Yalın Sanat Atölye etkinlikleri devam ediyor. Bu renkli atölyede Resim ve Heykel yapımını deneyimleme herkese açık….

Güzel müzikler eşliğinde 2,5 saatlik bir süre sonunda hem eğlenerek hem gülerek kendinizin de şaşıracağı resimler  ve heykeller yapacaksınız.

Resim veya Heykel sanatına ilişkin deneyim sahibi olmanıza gerek yok, hatta daha önce hiç Resim/Heykel yapmamışsanız sizin için çok daha keyifli olacaktır.

Sizler için hazırlanan boyalar veya kil ile keyifli bir vakit geçireceğiniz etkinlik bir kurs değildir. Sanatçıların adım adım yönlendirmesiyle etkinlik sonunda evinize, ofisinize götürebileceğiniz, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz bir resminiz / heykeliniz olacak.

Antalya Bahçelievler’deki klimalı atölyeye içeceğinizi alıp gitmeniz yeterli, müzik ve gerekli tüm malzemeler Yalın Sanat Atölyesinden.

Resim Workshop:

8 Eylül Cuma 20:00 – 22:30 arasında

Heykel Workshop:

6 Eylül Çarşamba 20:00 – 22:30 arasında

9 Eylül Cumartesi 20:00 – 23:00 arasında

Kontenjan:10 Kişi

atolyeyalin.com

 

Aspendos Festivali “Şehrazat”la kapanıyor

23 Ağustos’ta başlayan 24. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, 4 Eylül’de Moskova Devlet Opera ve Balesi’nin sahneleyeceği “Şehrazat” balesi ile sona eriyor. 2000 yıllık Aspendos Tiyatrosu’nun tarihi atmosferinde gerçekleşecek bu muhteşem sanat olayını kaçırmayın.

Akra Talks’ın konuğu Gökhan Kırdar

2 Eylül Cumartesi 17:30 – 20:30 arasında Akra Hotels –  Urban Social Lounge’da Gökhan Kırdar ile Müzikle İyileşme Sohbeti etkinliği düzenliyor.

3 Eylül Pazar 19:00 – 23:00 arasında ise SkyGen – OQ Gökhan Kırdar etkinliği var.

“SkyGen”, Gökhan Kırdar’ın ‘OQ’ artist markasıyla, yayına sunmaya başladığı uluslararası bir müzikle tedavi projesidir.

Müzikoloji üzerine yaptığı üniversite eğitimi sırasında; müziğin, binlerce yıl öncesinde kullanılan ‘şifa’ yönünü detaylı olarak incelemiş olan sanatçı, dünya tarihindeki tüm müzikle tedavi yöntem ve iyileştirme tekniklerini kendi yorumuyla düzenleyerek, SkyGen Müzikle Tedavi projesini hayata geçirdi. Gökhan Kırdar, SkyGen çalışmasındaki eserleri ile kültürümüzün binlerce yıl öncesine dayanan kadim bilgilerini bugüne taşıyor ve müziğin titreşim gücünü kullanarak enerji bedenlerimizin ve fiziksel bedenlerimizin şifalanmasına yardımcı oluyor. LCV İçin: 0505 194 94 98

İrfan Değirmenci’den “Anne Ben Artist Oldum”

İrfan Değirmenci’nin iki perdelik, müzikli tek kişilik gösterisi “Anne Ben Artist Oldum” 9 Eylül Saat 20:30’da Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda.

İrfan Değirmenci’nin ünlü olma, şöhretle baş etme, şöhreti toplumun faydasına kullanma gibi konuları mizahi bir dille irdelediği iki perdelik, müzikli tek kişilik gösterisi “Anne Ben Artist Oldum” sizlerle…

20 yıl televizyon haberciliği yapan İrfan Değirmenci, bir sabah uyandığında kendini dev bir işsiz olarak bulur! Ülke şartlarının işsiz bıraktığı Değirmenci, haber anlatmanın dışında ne gibi yetenekleri olduğunu sorguladığı 6 ayın ardından her zaman en iyi yaptığı şeyi yapabileceğine karar verir: insan öykülerini ve insanlık hallerini kendine özgü üslubuyla anlatmaya devam edecektir ancak bu kez Tv ekranında değil, sahnelerde. Anne Ben Artist Oldum, İrfan Değirmenci’nin ünlü olma, şöhretle baş etme, şöhreti toplumun faydasına kullanma gibi konuları mizahi bir dille irdelediği iki perdelik, müzikli tek kişilik gösterisi. İrfan Değirmenci, stand-up gösterisinde seyircilere yalnızca tv’den tanıdıkları bir ismin farklı becerilerini görme şansı vermiyor aynı zamanda kendi içlerindeki gizli yetenekleri de ortaya çıkarmalarına imkan tanıyor.

www.biletix.com

 

Kemer Rock Festivali / 21-22-23 Eylül 2017

Yer:  Kemer / Kındıl Ceşme Sahili

Bu yıl ilk defa gerçekleştirilecek olan Kemer Rock Festivali’nde birçok Rock müziği şarkıcısı ve çok sayıda grup sahne alacak. Kemer Rock Festivali, 21-22 ve 23 Eylül tarihlerinde, Kemer / Kındıl Ceşme Sahilinde yapılacak.

21 Eylül 2017 Perşembe / Mor ve Ötesi, Can Gox, Necati ve Saykolar, Flört, Set

22 Eylül 2017 Cuma / Emre Aydın, Pinhani, Kurtalan Ekspres, Piiz, Keti

23 Eylül 2017 Cumartesi / Yüksek Sadakat, Redd, Pera ,Niyazi Koyuncu,  Eski

www.biletinial.com

Süzet Haklı Resim Sergisi

Süzet Haklı Resim Sergisi 27 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında Kalkan Kültür Evi’nde tüm sanatseverlerin ziyaretine açıktır. Serginin bir özelliği ise satın alınan sanat eserlerinin, sokak köpekleri ve kedilerinin yemek ve barınak ihtiyaçlarını desteklemek için üretilmiş olmasıdır.

 

Red Bull Sea to Sky, Sekizinci Kez Kemer’e Geliyor!

Red Bull Türkiye, Kemer Enduro Motosiklet Kulübü ve XVENTURE işbirliğiyle gerçekleştirilen Red Bull Sea to Sky 28-30 Eylül 2017 tarihlerinde Kemer’de sekizinci kez düzenleniyor! Dünyanın en iyi Ekstrem Enduro yarışçılarının buluşma noktası yine Kemer olacak.

Geleneksel hale gelen etkinlik, bu inanılmaz bir hızla büyüyen sporun meraklılarını bir araya toplayacak. Aksiyon üç gün boyunca nefes keserken, üç farklı yarış stiline uygun üç farklı yarışla sporcular gerçekten deniz seviyesinden gökyüzüne kadar çıkacak. 2365 metre yükseklikteki Dağ Yarışı kazananı belli ederken, pro yarışçılarla birlikte yerel amatörler de kıyasıya rekabet edecek.

Dünya hard enduro takviminin en önemli yarışlarından biri olan organizasyon, bu yıl da üç farklı parkurda yapılacak. Pilotlar Kemer’in ünlü plajlarında da yarışacak, Olimpos Dağı’nın zirvesinde de. İlk gün, plaj yarışı gerçekleştirilecek. 1.3 kilometre sürecek ilk bölümün en hızlı 150 sürücüsü sonraki parkura katılmaya hak kazanacak. Daha sonra 50 kişilik üç gruba bölünen sürücülerden finalist olanlar Orman Yarışı’nda boy gösterecek. İkinci gün tam anlamıyla nefesleri kesecek. Antalya’nın balta girmemiş ormanlarında zorlu yokuşları tırmanmaya çalışacak pilotlar, kıyasıya mücadele edecek. Son günde ise Olimpos Dağı yarışı, sadece parkurda verilen mücadelesiyle değil, atmosferiyle de büyüleyecek. Deniz seviyesinden 2365 metrelik dağa tırmanmaya çalışacak olan dünyaca ünlü pilotlar, 7 kıtanın en zor yarışlarından birini tamamlayacak.

Organizasyona tanınırlığı kıtalara yayılmış isimler de katılacak. Manuel Lettenbichler, Lars Enöckl, Wade Young ve Andreas Lettenbichler birinci olmak için çabalayacak profesyonel sürücüler olacak.

Kemer’i sadece deniziyle turistlerin ilgisini çeken bir yer olmaktan çıkarıp dünyanın her yerinden enduro motosiklet tutkunlarını buluşturan bir mekana dönüştüren etkinlik, dünyanın en eğlenceli ekstrem enduro yarışı olarak anılıyor.

Konserler

Antalya’nın sevilen grubu Cambaz her cuma Tudors Arena sahnesinde dinleyileriyle buluşuyor.

Soner Olgun, sevilen şarkılarıyla 1 Eylül Cuma saat 22:00’de Jolly Joker Antalya sahnesinde.

Son dönemlerin popüler isimlerinden Rumen dans ve house müziği şarkıcısı Inna, 1 Eylül 2017 Cuma The Land Of Legends Theme Park’ta hayranlarının karşısına çıkıyor.

Pop müziğin güçlü ismi Demet Akalın, 2 Eylül Cumartesi gecesi The Land Of Legends Theme Park’ta.

Pop müziğin sevilen sanatçılarından Gökhan Tepe, 2 Eylül’de Jolly Joker Antalya’da.

Deniz Tekin Olympos Konseri 03 Eylül 2017 saat 23:00’de Olympos Orange Bar Sahnesinde.

Pop müziğin sevilen ismi Berkay, 3 Eylül’de Jolly Joker Antalya sahnesinde sevenleriyle buluşuyor

Hakan Aysev, 8 Eylül Cuma 22:00’de Jolly Joker Antalya sahnesinde.

Türk pop müziğinin sevilen seslerinden Tan Taşçı, 9 Eylül’de Jolly Joker Antalya’da.

Senelerdir yaptığı prodüksiyonlar ile pek çok şarkıya imzasını atan Erdem Kınay ve onunla birlikte yaptığı çalışması “Duman” ile hızlı bir çıkış yakalayan Merve Özbey, 9 Eylül Cumartesi gecesi The Land Of Legends Theme Park’ta.

Kum Heykel Festivali

Her yıl artan ilgi ve ziyaretçi sayısıyla, Antalya ve Türkiye’nin önemli kültür-sanat etkinlikleri arasında yerini alan Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali (SANDLAND), “Dünya Harikaları ve Mitolojik Kahramanlar” temasıyla, 1 Mayıs 2017 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Antalya’nın dünyaca ünlü Lara Sahil Bandında bulunan 10 bin metrekarelik alanda, dünya harikaları ve hayal sınırlarını zorlayan mitolojik kahramanların devasa boyutlardaki kum heykellerine ev sahipliği yapacak olan festival kapsamında, sergi alanının girişinde Rus heykeltıraş Alex Skarednoff tarafından yapılan ’15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü Özel Köşesi’nde darbe girişiminde kullanılan Leopard 2A4 model tank birebir ebatlarıyla yapıldı.

Sergilenecek kum heykellerin yanı sıra, çocuklara özel atölye, heykellerin yapım aşamalarının anlatıldığı sinevizyon gösterimi, atv safari, paramotor paraşüt vb. etkinliklerin de yer aldığı festival, yaz dönemi boyunca, 10:00-23:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir