Antalya’da haziran ayında yapılacaklar listesi

Antalya’da yaz başladı. Sokaklar cıvıl cıvıl. İnsan eve girmek istemiyor. Çocuklarda ve gençlerde tatil heyecanı var. Antalya’nın tadını çıkarmak lazım. Ay ortasından itibaren kentin dört bir yanında Ramazan etkinlikleri başlayacak. Ramazan etkinliklerini ayrıca yayınlayacağız. Onun dışında kentte ne var ne yok derseniz listemize göz atınız.

 

2’si 1 Arada

 

Ünlü oyuncular Cemal Hünal, Neslihan Yeldan, Ruhi Sarı, Duygu Şen’in rol aldığı Ahmet Kazanbal’ın yönettiği tek perdelik romantik komedi “2’si 1 Arada” 20 Haziran Saat: 22:00’de Alanya Açıkhava Tiyatrosu’nda. Oyunda: Dominant bir kadın olan Oya, kocasına sürpriz yapmak için seyahatten eve erken gelir. Evde kocası Tuna da Oya’yı terk etmek üzere hazırlanmaktadır. Bu kötü sürprizle karşılaşan Oya çılgına döner ve durumu bambaşka bir boyuta taşır. Oyunun bundan sonrası eve Tuna’nın sevgilisinin gelmesi üstüne bir de eve hırsızın girmesiyle daha da karmakarışık bir hal alır. Kaosa dönen ev hali oldukça komiktir de… “Kadının fendi bu sefer galip gelecek mi?” sorusunun cevabı siz izleyicileri bekliyor.

Haziran ayında Antalya’da yine yıldız yağmuru var. Haktan 5 Haziran, Levent Yüksel 6 Haziran, Mehmet Erdem 12 Haziran, Yaşar 13 Haziran Jolly Joker Antalya’da, Demet Akalın 10 Haziran’da Aura Club Kemer’de, İrem Derici 12 Haziran’da Club Inferno Kemer’de hayranlarıyla buluşuyor.

SAKÜDER 4. Antalya Sanat Buluşması Resim Sergisi, 13 – 19 Haziran tarihleri arasında Muratpaşa Belediyesi Sergi Salonu’nda görülebilir.

Dokuma Çalıştayı Sergisi

Kepez Belediyesi ve ATSO Güzel Sanatlar Lisesi iş birliği ile fabrikanın sosyal tesislerinde yapılan ve 10 gün süren çalıştayda öğrenciler, Antalya’nın tarihi simgeleriyle ilgili eserler üretti. Yağlı boya, karakalem, pastel ve sulu boya çalışmalarından oluşan 60 resim, 5 Haziran’a kadar Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde sergileniyor.

Carmina Burana

Alman besteci Carl Orff’un tüm dünyada büyük yankı uyandıran eseri “Carmina Burana” 13 ve 17 Haziran’da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahneleniyor.

TÜRKÜYEM

Antalya Devlet Opera ve Balesi 9 Haziran Salı günü “Türküyem”i sahneliyor. HAŞİM İŞCAN KÜLTÜR MERKEZİ’ndeki gösterinin başlama saati 20.30. Erdal Tuğcular’ın türkülerin düzenlemelerini ve kompozisyonunu yaptığı, Fatih Şanal’ın librettosunu yazdığı Türküyem´de, anlatıcının ve yaratıcının hayal dünyasında yapmış olduğu bir seyahat anlatılıyor.Türkülere eşlik eden metinler günümüz coğrafyasının kültürüne, sosyal ortamına , değerlerine tanıklık ederken dileyenleri de türküler üzerinden yeniden düşünmeye davet ediyor.

“Çiçek ve Çocuk” konulu fotoğraf yarışması

EXPO 2016 Antalya Ajansı, “Çiçek ve Çocuk” konulu fotoğraf yarışması düzenliyor. EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan yazılı açıklamada, amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarını desteklemek, sanat ortamını canlandırmak, fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak, tarih ve sürdürülebilir biyoçeşitlilik ve şehir bilincini oluşturmak amacıyla, “Çiçek ve Çocuk” temalı fotoğraf yarışması düzenleneceği bildirildi. Açıklamaya göre, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliği ile düzenlenen fotoğraf yarışmasına yarışmacılar en fazla 4 fotoğraf ile katılabilecek.  Yarışmada birinci 2 bin lira , ikinci bin 500 lira, üçüncü bin lira ile ödüllendirilecek. Ayrıca, mansiyon alan 10 yarışmacıya 500 lira ödül verilecek. Yarışmaya son katılım tarihi 1 Ağustos 2015. www.expo2016antalya.com

Kemer Altın Nar Festivali
Kemer Belediyesi tarafından bu yıl 12’incisi düzenlenen , 13 Haziran’da başlayacak. 15 Haziranda sona erecek olan festivalde, birbirinden ünlü isimler sahne alacak. Kemer Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 12’incisi düzenlenen Kemer Altın Nar Kültür ve Sanat Festivali, 13 Haziran Cumartesi günü saat 20:00’da kortej yürüyüşüyle başlayacak. Festival kapsamında verilecek konserler de Ahmet Erkal Spor Tesisleri’nde yapılacak. Sunuculuğunu Ece Erken’in yapacağı festivalde, ünlü sanatçı Kenan Doğulu, Mehmet Erdem, Gülben Ergen, Volkan Konak ve Inna sahne alacak.

Plastik Sanatlar Sergisi
9. Sanat Kültür Turizm Elele Festivali kapsamında Plastik Sanatlar Sergisi, 01 – 15 Haziran tarihleri arasında Antalya Müzesi Sergi Salonu’nda sergileniyor.

Gloria’nın etkinlikleri bu yaz da göz dolduruyor

Özaltın Holding turizm grubu yatırımı olan Gloria Hotels & Resorts, yaz etkinlikleri kapsamında müzikseverleri, ünlü sanatçılar ve DJ’lerle buluştururken, gösteri meraklıları için de dünyaca ünlü show gruplarını Türkiye’ye getiriyor.

Nehir ile deniz arasında konumlandırılmış, açık hava parti alanı olan G-Venture’da yapılacak etkinlikler, müzik dolu unutulmaz saatler yaşatacak. Bu yaz Gloria’nın G-Venture sahnesinde Türkiye’nin sevilen  sanatçılarından Işın Karaca; 27 Haziran, 11-25 Temmuz ve 8-22 Ağustos 2015 tarihlerinde  güçlü sesiyle ve muhteşem performansıyla sahne alacak.

Poptan, caza, türküden alaturkaya birçok müzik türünü başarıyla icra eden Fatih Erkoç, 20 Haziran , 4-18 Temmuz ,11-15-29 Ağustos ve 26 Eylül tarihlerinde zengin repertuarı ve keyifli sohbetiyle dinleyenlere keyifli dakikalar yaşatacak bir diğer isim.

Kuşkusuz en çok ilgi çeken yaz etkinliklerinden biri olan DJ performansları ise Gloria’nın ev sahipliğinde ünlü DJ’lerle yaşanacak. Buddha Bar’ın DJ’ yi Ravin, Barrio Latino’nun DJ’ yi Carlos Campos, BuShıdo’nun DJ’yi Dara Singh; Haziran ,Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında performanslarını sahneleyecek. Ünlü DJ’lerin ve G-Venture’da yapılacak diğer canlı müzik etkinliklerinin tarihlerine http://www.gloria.com.tr/tr/highlights/g-ventureda_bu_yaz sayfasından erişilebiliyor.

Arena amfitiyatro dünyaca ünlü showlara ev sahipliği yapacak

Gloria’ın teatral gösterileri, dans şovları ve sirk gösterileri gibi etkinlikleri için ayırdığı Arena Amfitiyatro’da bu yaz da onlarca farklı etkinlik, izleyicilerini bekliyor. Türkiye’de ilk kez sergilenecek olan Alice in Wonderland ise bu yazın en dikkat çeken gösterisi olacak. http://www.gloria.com.tr/tr/highlights/arena_amfitiyatroda bu_yaz adresinden Arena Amfitiyatro’da yapılacak olan tüm aktivitelerin tarihlerine ulaşılabiliyor.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir