Antalya’da Haziranda Yapılacaklar Listesi

Sıcak bir Antalya yazı daha başlıyor… Antalya caddeleri, sahilleri kış uykusundan uyanırken, Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu şarkılarla çınlayacak. Sezen Aksu, Duman grubu hayranlarıyla buluşacak. Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, SerenadBağcan’la birlikte “İlk Şarkılar”nı seslendirecek. Komedyen Tolga Çevik de “Hoş geldin Arkadaşım”la Konyaaltı Açık Hava sahnesinde olacak.

Dünyaca ünlü top model IrinaShayk ve ünlü ressam İsmail Acar, fashion şov için Antalya’ya geliyor. Davetiye bulanlar çok şanslı.

Kaleiçi’nde 1. Koltukaltı Tavla Turnuvası var..1-2-3 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Meraklıların bilgisine sunulur.

Karaalioğlu Parkı’nda “Agam’ın Sayfalarından Antalya Karikatürleri’” sergisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Müzesi işbirliğiyle hazırladığı “Agam’ın Sayfalarından Antalya Karikatürleri’” sergisi açıldı. 1948-1953 yıllarında çizilmiş karikatürler aracılığıyla kentte yaşayanlara ve turistlere Antalya tarihinden kesitler sunuluyor. Agam’ın karikatürleri, Haziran sonuna kadar Antalya Kent Müzesi’nin Karaalioğlu Parkı’ndaki Açıkhava Sergi Alanı’nda görülebilecek.

Fazıl Say ve “İlk Şarkılar” Antalya’da

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, İlk Şarkılar konseriyle 19 Haziran’da Antalya’da Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda sanatseverler ile buluşacak.

Fazıl Say’ın; Nazım Hikmet, Metin Altıok, Cemal Süreya, Ömer Hayyam, Can Yücel, Orhan Veli gibi önemli şairlerin şiirlerini besteleyerek oluşturduğu İlk Şarkılar eserinde, Say’ın piyanosuna solistSerenadBağcan eşlik edecek. Say, bu konserlerde İlk Şarkılar’ın  yanı sıra; L. V. Beethoven’ın Ay Işığı sonatını yorumlayacak. Sanatçı ayrıca; kendi bestelediği Ses, Kumru, Kara Toprak, Nazım ve Sevenlere Dair’den oluşan baladları da çalacak.

Konser programı:

Ludwig van Beethoven

Do Diyez Minör Piyano Sonatı No:14, Quasi una fantasia “Ayışığı Sonatı”

I. Adagiosostenuto
II. Allegretto
III. Presto agitato

Fazıl Say / Piyano

Fazıl Say – Balladlar
Ses
Kumru
Kara Toprak
Nazım
Sevenlere Dair

Fazıl Say / Piyano

Fazıl Say – İlk Şarkılar
Nazım Hikmet “Memleketim”
Metin Altıok “Düşerim”
Metin Altıok “Bu Kekre Dünyada”
Cemal Süreya “Dört Mevsim”
Ömer Hayyam “Akılla Bir Konuşmam Oldu”
Can Yücel “Sardunyaya Ağıt”
Pir Sultan Abdal “Sordum Sarı Çiğdeme”
Orhan Veli “Efkarlanırım”
Orhan Veli “İstanbul’u Dinliyorum”
Nazım Hikmet “Davet”

SerenadBağcan / Solist
Fazıl Say / Piyano

Pop müziğinin sevilen ismi Nev, 6 Haziran’da Jolly Joker Antalya’da sahne alıyor.

Rock grubu Duman, 7 Haziran Cumartesi günü Antalya’da sevenleri ile buluşuyor!

Cem Adrian, yeni albümü “Şeker Prens ve Tuz Kral”a ait şarkılarıyla birlikte 13 Haziran’da Jolly Joker Antalya’da.

Sezen Aksu, 24 Haziran’da Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu sahnesinde..

Tolga Çevik, Arkadaşım Hoş geldin!Tolga Çevik,  Arkadaşım Hoşgeldin ile 16 Haziran 2014’de Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleriyle buluşacak.Tolga Çevik, tamamı doğaçlama gösterisinde, yönetmenin talimatıyla kılıktan kılığa girdiği, maceradan maceraya koştuğu “arkadaşım” karakteri ile sahneye çıkıyor. Oyuncuya sahnede Ezgi Mola ve piyanist Özer Atik eşlik ediyor. Gösteride yönetmen karakterini de Fırat Parlak canlandırıyor.

Antalyansıma Sergisi

Fotoğraf sanatçısı Tahir Akay’ın, Antalya’nın sonbahar ve kış aylarında çekilmiş fotoğraflarının yer aldığı ”Antalyansıma” isimli sergi EXPO 2016 Antalya Ajansı’nda 10 Haziran 2014 tarihine kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.

Anayurttan Anadolu’ya heykel sergisi

Türkmen heykeltraş sanatçısı MeretgulıOvezov’un Anayurttan Anadolu’ya heykel sergisi, Orkun  – Ozan Sanat Galeresi’nde15 Haziran’a kadar görülebilir. Galeri Milli Egemenlik Cd. 40. Sokak’ta.

DossoDossiFashion Show

Şovları ve uluslararası mankenleri konuk etmesiyle bilinen ünlü moda organizasyonu DossoDossiFashion Show, 5-11 Haziran tarihleri arasında Antalya’da 18. kez gerçekleştirilecek.Ünlü top model IrinaShayk’ın podyuma çıkacağı etkinlikte uluslararası üne sahip ressamımız İsmail Acar’ın resimleri sergilenecek.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir