Antalya’da kasım ayında nereye gitmeli?

Havalar serinledi. Hala denize girenler var. Ama hava erken kararıyor. Kapalı mekanlara ilgi artıyor. Konser ve tiyatro seviyorsanız yaşadınız. Kasım ayı içinde birbirinden Güzel konserler ve oyunlar sahneleniyor.

Sizler için bir liste oluşturduk;

“Uyuyan Güzel” balesi

Antalya Devlet Opera ve Balesi kasım ayında birbirinden güzel gösterilerle sanatseverleri ağırlıyor.

3  – 7 Kasım’da “Uyuyan Güzel” balesi,  4 -11 -17 Kasım’da çocuklar için “Şekeronya” müzikal,

6 Kasım’da  “Müzikal Dokonuşlar”, 10 Kasım’da “Özgürlüktür Atatürk”, 12 – 14 Kasım’da “Şen Dul” opereti, 21 – 24 Kasım’da “La Boheme” operası, 28 – 30 Kasım’da “Tangopera” müzikali sahnelenecek.

Anadolu break

Sokağın ruhundan doğan breakdans ile toprağın gücünü yansıtan Anadolu dansları, RedBull Anadolu Break dans gösterisi ile aynı sahnede. Prömiyerini 9 Ekim’de, İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yaptıktan sonra 8 Kasım günü saat 20.00’de Antalya Kültür Merkezi’nde Antalyalılarla buluşacak.

Projenin sanat yönetmenliğini ünlü dans topluluğu FlyingSteps’in kurucularından koreograf Kadir Memiş (Amigo) üstleniyor. Anadolu Break Belgeseli ile temelleri atılan projede, Anadolu topraklarında asırlardır icra edilen halk oyunlarımız ile dünyada yükselişini sürdüren breakdansın modern figürleri bir araya geliyor.

Aydan Uysal, Bora Günebakan (Boris), Eftal Dirlik, Ferhat Düz (fero), Mehtap Çınar, Furkan Miktat Yılmaz, Ozan Karabağ ve Salih Karagöz dans ekibini oluşturuyor.  Gösterinin müzik direktörlüğünü Berlin’de yaşayan besteci Nevzat Akpınar, müziklerin aranjörlüğünü ise yerli hip hop sahnesinin usta ‘beat-maker’ı Da Poet üstleniyor. Gösterinin kostümleri ise DB Berdan markasının yaratıcılarından Begüm Berdan’a emanet edildi. Ege Üniversitesi Halk Oyunları Bölümü kostüm arşivi üzerinde yaptıkları incelemelerin ardından tasarımcılar, aldıkları ilhamla geleneksel motiflerin modernize edildiği kostümler hazırladı.   Ayrıntılı bilgi: www.redbull.com/tr Bilet için: www.biletix.com

Side Sualtı Müzesi

Daha önce hava muhalefeti nedeniyle açılışı ertelenen Avrupa ve Türkiye’nin ilk sualtı müzesi Side’de açıldı. 100 üzerinde heykelin bulunduğu Side Sualtı Müzesi’nin bulunduğu alan deniz trafiğine kapalı. Dalış sertifikası olan herkesin ücretsiz dalış yapabilir. Müzenin dalış turizmini canlandırması hedefleniyor.

Picasso ve Ara Güler Antalya Kültür Sanat’ta

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın kente armağanı olan Antalya Kültür Sanat, dünyaca ünlü sanatçı Picasso’nun gravür ve seramiklerinden oluşan “Picasso: Kadın ve Boğa” başlıklı sergi ile ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in eşsiz arşivinden seçilen “Işık ve Tarih: Ara Güler’in Gözüyle Antalya” fotoğraflarına evsahipliği yapıyor.

Sergiler 28 Şubat 2016 tarihine dek açık kalacak.

Antalya Kültür Sanat, Salı’dan Pazar’a her gün 10:00 -18:00 saatleri arasında gezilebiliyor. Perşembeleri ise saat 20:00’ye dek açık tutuluyor. 14 yaş altı çocuklara ücretsiz.

Antalya Kültür Sanat; ATSO eski hizmet binası, Elmalı Mah. Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Cad. No: 60, 07040 Muratpaşa adresinde.

Figen Çiçek’in “Antalya Sembollerim” çiçek resim sergisi 31 Ekim-8 Kasım tarihlerinde Terracity Alışveriş Merkezi’nde ziyarete açık olacak.

Mikro Minyatür Heykel Sergisi

Ukraynalı sanatçı MykolaSyadristy tarafından yapılan ve sadece mikroskop ile görülebilen eserlerin yer aldığı Mikro Minyatür Heykel Sergisi Antalya Akvaryum’da açıldı. Sadece mikroskopla görülebilen heykeller arasında saç teli arasında gül, ayakkabı giydirilmiş gerçek bit, üzüm çekirdeğinin içinde tilki, dikiş iğnesi deliğinde yer alan deve kervanı, pirinç tanesinin üzerindeki 256 parçadan oluşan yelkenli gemi yer alıyor. Ayrıca yine sanatçı tarafından yapılan ve sadece 3,8 milimetre uzunluğunda dönen bir değirmen de en dikkat çeken eserlerden bir tanesi olarak sergideki yerini aldı. Sergi, 1 yıl Antalya Akvaryum içerisinde açık kalacak.

Konserler

JehanBarbur en sevilen şarkılarıyla 6 Kasım’da Kaleiçi SpongePub’da hayranlarıyla buluşuyor.

Yeni Türkü, sevilen şarkılarını 6 Kasım’da Jolly Joker Antalya sahnesinde sizler için seslendirecek.

Rap müziğin sevilen ismi SagopaKajmer, uzun bir aradan sonra 8 Kasım’da Antalya Kültür Merkezi’nde sevenleriyle buluşuyor.

Karadeniz müziğinin güçlü yorumcularından Selçuk Balcı, 13 Kasım’da Jolly Joker Antalya’da sahne alıyor.

Can Gox 13 Kasım Cuma akşamı ShakerPub Antalya’da!

Shirley

Sumru Yavrucuk’un ses getiren tek kişilik komedi oyunu “Shirley”, 7 Kasım’da Antalya Kültür Merkezi’nde sahneleniyor. Günlük hayatının sıkıcılığı içinde kaybolmuş ve birçok kadın gibi artık hayallerini bile unutmuş olan ShirleyValentine’nin öyküsü… Komik ve eğlenceli bir kendini keşfediş hikayesi olan ‘Shirley’, başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk’un yorumuyla hayat buluyor.

Sayısız tiyatro ödülünün sahibi Yavrucuk, Shirley’nin yönetmenliğini de üstlenirken, aynı zamanda oyundaki tüm karakterleri sahnede tek başına canlandırıyor. Tebdil-i Mekân Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye taşınan oyunun çevirisi Evren Ercan, dekor tasarımı Nurdan Aliyazıcıoğlu, ışık tasarımı ise Yakup Çartık tarafından gerçekleştirildi.

Şaşkın Koca

Moliere’in en ünlü komedilerinden biri olan Şaşkın Koca, 6 Kasım saat 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sergilenecek. George Dandin, alınteriyle çalışıp zengin olmuş bir köylüdür. Ama köylü olmaktan memnun değildir. Soyluların arasına girebilmek için büyük miktarda bir para karşılığı, asil bir ailenin kızıyla evlenir. Fakat evdeki hesap çarşıya uymaz. George Dandin’in başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmez.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir