Antalya’da mart ayında yapılacaklar listesi

Mart ayı birazda baharı karşılamaya hazırlandığımız bir aydır. Hele Antalya’da yapıyorsanız baharın ayak seslerini daha bir canlı duyarsanız. Uzun bir aradan sonra sizin için mart ayında Antalya’da yapılacaklar listesi hazırladık.

 

İbrahim Yazıcı – Gülsin Onay konseri

gunselionay
Antalya Kültür Merkezi’nde, İbrahim Yazıcı şefliğinde 3 Mart Cuma günü 20.30’da gerçekleşecek “ADSO Periyodik Konseri’ni kaçırmayın. Şef: İbrahim Yazıcı (Mersin Devlet Opera ve Balesi) Solist: Gülsin Onay “Piyano” (Devlet Sanatçısı) Program 2.Piyano Konçertosu Beste: C.Saint Saens Petruska (1947 Versiyonu) Beste: I. Stravinsky

Kuğu Gölü Balesi İlk Kez Antalya’da

kugugolu
P.İ. Çaykovski’nin 1875 yılında Bolşoy Balesi için bestelediği ve Marius Petipa ve Lev İvanov’un klasik koreografileri üzerine Armağan DAVRAN ve Volkan ERSOY’un güncel koreografisi ile Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak olan Kuğu Gölü balesi Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından ilk kez sahnelenecek. 4 Mart Cumartesi akşamı saat: 20.00’de prömiyeri gerçekleştirilecek eserde orkestrayı Alexandru SAMOILA ve Hakan KALKAN yönetecek. Kostüm tasarımı Savaş CAMGÖZ, dekor tasarımı Gürcan KUBİLAY ve ışık tasarımı Fuat GÖK tarafından hazırlanan Kuğu Gölü’nde “temiz bir aşkın büyü ve kötülüğe nasıl galip geldiği” anlatılıyor. Çaykovski’nin müziğiyle dünya bale tarihinin en sevilen yapıtı olarak bilinen ve dünyada en çok sahnelenen balelerden biri olan eserde “Odette” ve “Odile” rolünü Iaroslava VOLKOVA ve Özde EREN, “Prens Siegfried” rolünü Tolga BURÇAK ve Yağızhan DANIŞ, “Von Rothbart” rolünü Yağızhan DANIŞ ve Burak ÖZBEK sezon boyunca dönüşümlü olarak canlandıracaklar. 7 Mart Salı saat: 20.00’de tekrar sahnelenecek olan eser Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

enbuyukhaber

En Büyük Haber tiyatro oyunu 1 Mart saat 20:00’da Kepez Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde.

goktenygrgb

Gökten Yağar Gibi tiyatro oyunu 24 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında Antalya Devlet Tiyatrosu sahnesinde izleyicileriyle buluşuyor.
Sıradan hayat süren bir aile… Laurence okul müdiresi, Bruno ise anestezisttir. Yirmi yıllık beraberlikleri bir anda çığırından çıkarcasına değişime uğrar. Sebebi de şüpheli bir şekilde paraya konmalarıdır. Nereden gelmektedir bu para? Ve kime aittir? Birdenbire oluşan bu zenginlik bir lanetlenme midir? Tuhaf komşularının bu işle ne ilgisi vardır? Yoksa işin içinde İspanyol temizlikçi mi vardır? Olay gittikçe karmaşıklaşmaya ve heyecanlı olmaya başlar. Karşılıklı suçlamalar, Laurence ve Bruno’yu, sinirlerinin sınırına yaklaştırır. Çoğu zaman kendimizi de sahnede göreceğimiz, paranın ve hırsın insan hayatını nasıl etkilediğinin anlatıldığı, eğlenceli ve trajik bir öykü…

cylnrtm
Cem Adrian, 3 Mart’ta Tudors Bar Antalya sahnesinde.

Pop sanatçısı Berkay, 3 Mart’ta Jolly Joker Antalya’da.

Ceylan Ertem, 4 Mart’ta Jolly Joker Antalya’da

Birsen Tezer, 10 Mart’ta Tudors Arena Antalya’da

Türkiye’nin en güçlü vokallerinden Can Gox, 18 Mart’ta Roxx Pub Antalya’da sahne alıyor.

 

cambaz

Antalya’nın sevilen grubu Cambaz her cuma Tudors Arena sahnesinde dinleyileriyle buluşuyor .

11062006_10153036630958283_3331434002466295416_o

Antalya Kültür Sanat’ta ‘Felsefe Konuşmaları’ devam ediyor

4 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek dördüncü buluşmanın konuğu “Aydınlanmanın Karanlık Yüzü: Marquis De Sade” başlıklı konuşmasıyla Mersin Üniversitesi Felsefe bölümü öğretim üyesi Prof. Taşkıner Ketenci. Kültür, sanat ve etkileşen bütün disiplinlerde etkinlikler düzenleyen Antalya Kültür Sanat, 2017 etkinlik programında ‘Felsefe Konuşmaları’na da yer veriyor. Felsefeyi akademiden sokağa, gündelik hayatın içine taşımayı hedefleyen ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Felsefe Konuşmaları serisi, her ayın birinci ve üçüncü cumartesi günleri, 16:00 – 18:00 saatleri arasında Antalya Kültür Sanat Eğitim Salonu’nda gerçekleşecek.

Felsefe Konuşmaları
Prof. Taşkıner Ketenci “Aydınlanmanın Karanlık Yüzü: Marquis De Sade”
Tarih: 4 Mart 2017, Cumartesi, 16:00-18:00
Yer: Antalya Kültür Sanat Eğitim Salonu
Adres: Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
Bilgi: +90 242 242 0 257
Prof. Taşkıner Ketenci: 1971 yılında Artvin’de doğan Ketenci, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Hacettepe Üniversitesi Felsefe bölümünde tamamladı. Yüksek lisans çalışmasını “Nicolai Hartmann Etiğinde Değer(ler) Kavramı” ve doktora çalışmasını “Çağdaş Felsefede Akıl Eleştirisi ve Kant Etiği” konusu üzerine gerçekleştirdi. Halen Mersin Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

 “Antalya’da Ticaretin Fotoğrafını Çek”

tic

 

Antalya’nın en büyük sivil toplum kuruluşu Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 3 Nisan 2017 tarihinde kuruluşunun 135’inci yılını bir dizi etkinlikle kutlayacak. ATSO Başkanı Davut Çetin etkinlikler kapsamında, ‘Antalya’da Ticaretin Fotoğrafını Çek’ sloganı ile ‘Antalya’da Ticaret’ konulu, #atsoticaret etiketi ile ödüllü Instagram fotoğraf yarışması düzenleneceğini bildirdi.

Başkan Davut Çetin, ‘Antalya’da Ticaretin Fotoğrafını Çek’ fotoğraf yarışması ile Antalya’nın binlerce yıllık tarihi ve kültürel geçmişinin en önemli dokusu olan ticaretinin ‘Antalya’da Ticaret’ konulu görsellerini #atsoticaret etiketi ile bir araya toplanacağını da kaydetti. Başkan Davut Çetin “Sosyal medyada bu etiketle kentin ticaret hayatına katkı sağlamak isteyen Antalyalı fotoğraf tutkunlarını, başta hemşehrilerimiz olmak üzere tüm Antalya dostlarını #atsoticaret etiketiyle fotoğraf paylaşmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Yarışma jürisinde; ınstagramın Türk fenomeni Mustafa Seven de var. Yarışmada birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye de bin TL para ödülü verilecek.

Ayrıntılı bilgi için: www.atso.org.tr

Tılsımlı Gömlekler Sergisi

sergi(17)
Antalya Olgunlaşma Enstitüsü 30. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen; Türk İslam Sanatları içinde görsel bir şölen olan TILSIMLI GÖMLEKLER ve HİLYE-İ ŞERİF’lerin yer aldığı sergi 1 – 15 Mart tarihleri arasında Antalya Müzesi’nde ziyaret edilebilir.

pazardan

Antalya’da yaşamını sürdüren İngiliz ressam T. Mikail Patrick Duggan‘ın ‘Pazar’dan 99 From The Market’ adlı yağlıboya çalışmalarının yer aldığı sergisi Akdeniz Üniversitesi Akdeniz Uygarlıkları Araştırma Enstitüsü Sergi Salonu’nda açıldı

2365 Metrede Antalya Kelebekleri Sergisi

Kelebekler Sergi1(1)
Antalya Tanıtım Vakfı bir kelebek zengini olan Antalya’mızın kelebeklerini 2365m. yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın büyüleyici manzarası eşliğinde sergiliyor.

.

 

 

 

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir