Antalya’da nisanda yapılacaklar listesi

Nisan ayında Antalyamız’ın dört bir köşesi portakal ve turunç çiçeği kokuyor. Bu nedenle gezmenin tam zamanı. Atatürk Caddesi, Kalekapısı, Cam Piramit ve çevresi, Yat Limanı, Mermerli, Tophane, Konyaaltı Atatürk Parkı, Kapalı Yol, Güllük ve Selekler çevresi akşam geç saatlere kadar cıvıl cıvıl. Bahar aylarında Antalya’da yapacağınız en güzel şey yürümek yürümek, yürümek…. Ve bahar kokularını doyasıya içinize çekmek olmalı.

Kültür sanat ve spor sevdalıları için güzel bir program hazırladık. Bu ay yine muhteşem konserler ve sanat etkinlikleri var.  Ülkemizin en önemli sportif aktivitelerinden Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu da 27 Nisan’da ayı içinde Alanya’dan start alacak. Meraklılarına duyurulur. 

Güzel ve keyifli bir nisan ayı geçirmeniz dileğiyle.

 

 

“Bizim Şarkılarımız

Türk Pop Müziği’nin ünlü ismi Nükhet Duru ve ünlü besteci Timur Selçuk, “Bizim Şarkılarımız” ile 6 Nisan’da Antalya Kültür Merkezi’nde olacak.

Yaşar

Türk pop müziğinin güçlü sesi Yaşar, 12 Nisan akşamı Jolly Joker Antalya’da beğenilen şarkılarını sizlerle paylaşacak.

Kafanız Hayrolsun

Radyoculuk hayatında 11.yılını geride bırakan Zeki Kayahan Coşkun, “Kafanız Hayrolsun” adlı gösterisi ile 12 Nisan’da AKM Perge Salonu’nda sanatseverlerle buluşuyor.

Piyanist Gülsin Onay

Dünyaca ünlü Piyanist Gülsin Onay, 11 Nisan’da Antalya Kültür Merkezi’nde. Onay, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Mozart ve Beethoven’in eserlerini seslendirecek.

Şef : AlexanderRahbari
W. A. Mozart: Divertimento Beste
W. A. Mozart: Piyano Konçertosu No. 20 Beste
L.v. Beethoven: Senfoni No. 4 Beste

 

 

VI. Antalya Uluslararası Koro Festivali

Dünyadaki farklı çok sesli korolarına performanslarını sunma, kültürlerini tanıtma ve müziğin coşkusunu paylaşma imkanı tanıyan VI. Antalya Uluslararası Koro Festivali ,2-5 Nisan tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecek.

AKM’de müzikseverlerle buluşacak ve sanat danışmanlığını NikolayMerdzhanov’ın üstlendiği festivalimiz 5 ülkeden 14 koroyu bir araya getirecek.

Detaylı program için: http://www.festivalantalya.com/index.php?g=homepage

 

 

Phaselis Antik Kenti’nde 2 gün boyunca Dostluk Konseri var

Antalyalı besteci 21 yaşındaki Murat Ömür Tuncer’in genç sanatçıların kendilerini özgürce temsil edebileceği platform yaratmak amacıyla ilkini 2012’de düzenlediği Dostluk Konseri’nin ikincisi, ‘özgürlük’ temasıyla antik kent Phaselis’te yapılacak. iki gün boyunca yarım saat arayla etnik müzikten caza farklı müzik tarzlarını icra eden 35 sanatçı sahne alacak.

Phaselis’in UNESCO Dünya Mirasları asıl listesine alınması talebiyle kurulan Uluslararası Phaselis Dayanışması’nın (IPHAS) destek verdiği etkinlikte, sanatçılar gönüllülük esasıyla sahne alacak. Herkese açık ve ücretsiz olacak

‘Phaselis’te Özgürlük’ temasıyla gerçekleştirilecek Dostluk Konseri’nin açılışını piyanosuyla MishaDacic yapacak. 19 Nisan Cumartesi günü saat 16.30’daki ilk konserin ardından yine piyanosuyla Sinan Çayır, ‘Renkler’ adlı konserine çıkacak. İkinci konserin saati ise 17.00 olarak belirlendi. Dostluk Konseri ilk gününde LudusEnsemble’nin ‘Kültürlerarası Yolculuk’, Kathanika’nın gün batımı konseri, Teoman Kumbaracıbaşı’nın ‘Şiir ve Rock’ adını verdiği konserle festivalin ilk günü sona erecek.

Festivalde ikinci gün Hediye Güven’in ‘Yengeç’ adını verdiği konseriyle saat 17.00’de başlayacak ve ardından Doruk Görkem ‘Tokur’ piyanosuyla sahne alacak. Dostluk Konseri, Murat Ömür Tuncer’in şefliğinde Asena Alkan’ın solist olarak yer aldığı ‘Festival Özel Orkestrası’nın konseriyle sona erecek. Konserde Tuncer’in ‘Phaselis’ adlı eserinin dünya prömiyeri de yapılacak.

 

Antalya Türk Müziği Günleri

ATSO 132. Kuruluş Yıldönümü programı çerçevesinde bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan “Antalya Türk Müziği Günleri” etkinliği 4-5-6 Nisan 2014 tarihlerinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans Salonu’nda yapılacak. Ücretsiz olan etkinliğe tüm sanatseverler davetli.

Program için;

http://www.atso.org.tr/detay/2/2/1/3365/9antalya-turk-muzigi-gunleri.html

 

Kemer Beydağları Foto Safari ve Fotoğraf Yarışması

Beydağları Foto Safari ve Fotoğraf Yarışması ile Fotoiz Yaza Merhaba Buluşması” adıyla 17-19 Nisan tarihleri arasında flora ve fauna ile doğa ve manzara olmak üzere iki dalda fotoğraf yarışması düzenlenecek.

www.fotoiz.com

Antalya Devlet Opera ve Balesi nisanda dopdolu

Antalya Devlet Opera ve Balesi Nisan ayında; opera, bale, müzikal, çocuk oyunu ve konser olmak üzere toplam 16 temsil ile izleyici karşısına çıkacak.

JUDITH VE ÇEŞMEBAŞI BALESİ

Antalya Devlet Opera ve Balesi 8 Nisan Salı akşamı saat: 20.00’da JUDITH ve ÇEŞMEBAŞI balelerinin prömiyerini gerçekleştirecek.

MÜZİKALLER SON KEZ SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi bu sezon dünya prömiyerleri gerçekleştirilen ve kapalı gişe oynayan ANADOLU SİHRİ ve TANGOPERA müzikallerini son kez sahneleyecek. “ANADOLU SİHRİ” müzikali 15 Nisan Salı akşamı Saat: 20.00’da, “TANGOPERA” müzikali ise 22 Nisan Salı akşamı saat: 20.00’da  Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde sahnelenecek.

“DON GIOVANNI” OPERASI

Antalya Devlet Opera ve Balesi Mart ayında prömiyerini gerçekleştirdiği “DON GIOVANNI” operasını bu sezon son kez 17 Nisan Perşembe akşamı saat: 20.00’da sahneleyecek.

ASPENDOS-YÜZYILLARIN AŞKI

ANTDOB “Aspendos-Yüzyılların Aşkı” balesini 26 Nisan Cumartesi günü saat: 15.00’da son kez sahneleyecek.

ÇOCUKLAR İÇİN

Antalya Devlet Opera ve Balesi Nisan ayında çocukları da unutmadı. Muppet Show’dan Carmen’e birçok eserden parçalar sunulan “Haydi Çocuklar Operaya” çocuk oyunu 9 Nisan Çarşamba günü saat: 14.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde izlenebilecek. 5 yaş ve üstü çocuklar için hazırlanan bu programda; çocuklar renkli bir şov izlemenin yanı sıra eserlerin dekorunu görme ve opera-bale hakkında bilgi alma şansına sahip olacaklar.

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin nisan ayında sahneleyeceği bir diğer çocuk oyunu ise Pinokyo’nun hikayesini konu alan “KUKLACI”. Metin yazarı Ferdi Merter, bestecisi ise Melih Seskır olan eserin yönetmeni ise Melih Öztürk. Çocuklar “Kuklacı”yı 14 Nisan ve 28 Nisan Pazartesi günleri  saat: 14.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde izleyebilecekler.

ANTDOB’DAN BU AY 4’Ü ÜCRETSİZ TOPLAM 5 KONSER

Antalya Devlet Opera ve Balesi bu ay 5 adet konseri sanatseverlerin beğenisine sunacak. İlk konser baharı müjdeleyen ve 5 Nisan Cumartesi akşamı saat: 20.00’da sahnelenecek “BAHAR KONSERİ”.Ücretsiz olarak Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde 14 Nisan Pazartesi saat: 20.00’da “J. BRAHMS GECESİ”, 23 Nisan Çarşamba saat: 20.00’da “23 NİSAN ÇOCUK KONSERİ”, 28 Nisan Pazartesi saat: 20.00’da “MOZART AİLESİ”, Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde ise 30 Nisan Çarşamba saat: 20.00’da “KUZEYDEN ESİNTİLER” konserleri izleyicilerle buluşacak.

Haşim İşcan Kültür Merkezi
Tel: 241 47 17- 247 87 27

 

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

Bu yıl 50. Yılını kutlayan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 27 Nisan – 4 Mayıs 2014 tarihleri arasında 8 etapta düzenlenecek olan müsabaka Alanya’dan start alarak Akdeniz ve Ege sahilleri boyunca ilerleyerek görkemli finişe ev sahipliği yapacak olan İstanbul’da sona erecek.

Program için;

http://www.tourofturkey.org/2014/TR/haberler/50-yil-parkuru-aciklandi

 

“PoznańBoys Korosu” Antalya Koro Festivali’nde!

Polonya’nın sanat markalarından biri kabul edilen Polonyalı “PoznańBoys Korosu”, 6. Antalya Koro Festivali kapsamında dopdolu bir repertuarla Antalyalı izleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Polonya ve Türkiye diplomatik ilişkilerinin 600. Yıldönümü” etkinlikleri çerçevesinde, Adam Mickiewicz Enstitüsü’ne bağlı bir dijital platform olan culture.pl koordinasyonu ile düzenlenen  konserler, festival açılışı olan 2 Nisan’da saat 20:30’da, 3 ve 4 Nisan tarihlerinde ise saat 20.00’de Antalya Kültür Merkezi’nde izlenebilir.

Besteci, şef ve bir koro üstadı olan JacekSykulski’nin yönetimindeki “PoznańBoys Korosu”, yaşları 10 ila 30 arasında değişen 35 yetenekli çocuk ve gençten oluşuyor. Kurulduğu 2003 senesinden bugüne, çok kısa bir zamanda 4 kıtada 2200 konser veren Koro, Antalyalı müzikseverlere Ortaçağ’dan Rönesans’a uzanan döneme ait anonim bestelerden WenceslasSzamotul ve NicholasZielenski gibi kompozitörlerin ilk dönem eserlerine, HenrykMikolajGórecki, ZbigniewPreisner ve JacekSykulski gibi Polonyalı müzisyenlerin çağdaş beste ve düzenlemelerine uzanan geniş bir repertuvar sunacak. Polonya Cumhuriyeti Kültür ve Milli Miras Bakanı’nın ortak mali ve kurumsal desteği ile gerçekleştirilen etkinlik, izleyicilere geniş çerçevede bir müzik ziyafeti sunacak.

Kuruluşundan bu yana koronun yönetimini üstlenen JacekSykulski, konserle ilgili olarak:

“Koromuz, kendi kültürümüzün çok sesli koro geleneğini yaşatmak amacıyla kuruldu Amacımız müziğimizi  dünyaya tanıtmak… Biz, müziğin mekândan ve zamandan bağımsız, tüm dünya ırkları tarafından anlaşılır, uluslararası bir dili olduğuna inanıyoruz. Türkiye ve Polonya’nın diplomatik ilişkilerinin 600. Yıl etkinlikleri kapsamında vereceğimiz konserimizde, Türkiyeli müzikseverlerle, müziğin bu evrensel dilini paylaşacağız” dedi.

“PoznańBoys Korosu”, bu sene festivalin 6. yılı nedeniyle düzenlenecek özel programda da sahne alacak. Koro, festival komitesi tarafından, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte Ludwig vanBeethoven’ın 9. Senfonisi’ni yorumlayacak 3 korodan biri olarak seçildi. “PoznańBoys Korosu”, bu etkinlik çerçevesinde, 4 Nisan 2014’te,saat 20.00’de AKM Aspendos’ta sahne alacak.

“Polonya ve Türkiye diplomatik ilişkilerinin 600. Yıldönümü” nedeniyle tüm sene boyunca gerçekleşecek etkinlikleri görmek için ise, http://turkiye.culture.pl/tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Antalya Devlet Tiyatrosu nisan ayı programı;

Tarih Gün Saat Oyun Adı
01 Nisan 2014  Salı  11.00  Kahraman Şey (Çocuk Oyunu)
02 Nisan 2014 Çarşamba 20.00 Yalancı
03 Nisan 2014 Perşembe 20.00 Yalancı
04 Nisan 2014 Cuma 20.00 Yalancı
05 Nisan 2014 Cumartesi 15.00 Yalancı
05 Nisan 2014 Cumartesi 20.00 Yalancı
06 Nisan 2014 Pazar 14.00 Kahraman Şey (Çocuk Oyunu)
08 Nisan 2014 Salı 11.00 Kahraman Şey (Çocuk Oyunu)
09 Nisan 2014 Çarşamba 20.00 Ruhlar Gelirse
10 Nisan 2014 Perşembe 20.00 Ruhlar Gelirse
11 Nisan 2014 Cuma 20.00 Ruhlar Gelirse
12 Nisan 2014 Cumartesi 15.00 Ruhlar Gelirse
12 Nisan 2014 Cumartesi 20.00 Ruhlar Gelirse
13 Nisan 2014 Pazar 14.00 Kahraman Şey (Çocuk Oyunu)
14 Nisan 2014 Pazartesi 11.00 Kahraman Şey (Çocuk Oyunu)
16 Nisan 2014 Çarşamba 20.00 Kurtuluş
17 Nisan 2014 Perşembe 20.00 Kurtuluş
18 Nisan 2014 Cuma 20.00 Kurtuluş
19 Nisan 2014 Cumartesi 15.00 Kurtuluş
19 Nisan 2014 Cumartesi 20.00 Kurtuluş
22 Nisan 2014 Salı 11.00 Barış Çiçeği (Çocuk Oyunu)
22 Nisan 2014 Salı 13.00 Barış Çiçeği (Çocuk Oyunu)
23 Nisan 2014 Çarşamba 11.00 Barış Çiçeği (Çocuk Oyunu)
23 Nisan 2014 Çarşamba 13.00 Barış Çiçeği (Çocuk Oyunu)
23 Nisan 2014 Çarşamba 20.00 Ayakta Durmak İstiyorum
24 Nisan 2014 Perşembe 11.00 Barış Çiçeği (Çocuk Oyunu)
24 Nisan 2014 Perşembe 13.00 Barış Çiçeği (Çocuk Oyunu)
24 Nisan 2014 Perşembe 20.00 Ayakta Durmak İstiyorum
25 Nisan 2014 Cuma 11.00 Barış Çiçeği (Çocuk Oyunu)
25 Nisan 2014 Cuma 13.00 Barış Çiçeği (Çocuk Oyunu)
25 Nisan 2014 Cuma 20.00 Ayakta Durmak İstiyorum
26 Nisan 2014 Cumartesi 15.00 Ayakta Durmak İstiyorum
26 Nisan 2014 Cumartesi 20.00 Ayakta Durmak İstiyorum
27 Nisan 2014 Pazar 14.00 Barış Çiçeği (Çocuk Oyunu)
30 Nisan 2014 Çarşamba 20.00 Bir Daha Çal Sam

 http://www.antalyadt.gov.tr
Adres: Haşim İşcan Kültür Merkezi
Muratpaşa Mah. Evliya Çelebi Cad. Eski Hal Kavşağı
Antalya

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir