Antalya’da Temmuz Ayında Yapılacaklar Listesi

Temmuz ayı geldi diye sıcaklar gözünüzü korkutmasın. Şayet sıcaklardan korkup yaylaya kaçanlardan değilseniz temmuz ayında Antalya’nın dört bir yanında şahane festivaller ve etkinlikler var.

Temmuz Ayında Yapılacaklar Listemiz;

Antalya’da Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında 2 Temmuz pazar günü Akvaryum’da “Antalya Sualtı Cenneti” fotoğraf sergisi açılacak.

Buika Antalya’da iki konser verecek

İspanyol aşk şarkılarının buğulu sesi olarak kabul edilen Buika, dünya turnesi kapsamında Antalya’da sahneye çıkacak. Flamenko, caz ve Rumba ritimlerini harmanlayarak eşsiz bir müzik ortaya çıkaran İspanyol müziğinin kraliçesi Buika, ilk konserini bu yıl 2’ncisi düzenlenen Uluslararası Portakal Festivali- OrangeFest 2017’de etkinlikleri kapsamında Finike- Arykanda Antik Kenti’nde verecek. 7 Temmuz Cuma günü saat 21 .OO’da başlayacak. Üstelik ÜCRETSİZ.

Buika, ikinci konserini ise 8 Temmuz Cumartesi günü Kepez Park Orman’daki Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu’nda verecek. Konserin başlama saati 21.00 Bu müzik ziyafetini kaçırmayın.

“Barış için Türkiye” fotoğraf sergisi Terracity’de

“Barış için pedalla” projesi kapsamında bisikletle Türkiye’yi gezen Oğuz Öztürk, objektifine yansıyan fotoğrafları “Barış İçin Türkiye Turu” adlı sergisi Terracity AVM’de Antalyalılarla buluşuyor. Sergi doğa ve insan temalı 40 fotoğraftan oluşuyor. Sergi 10-16 Temmuz tarihleri arasında açık kalacak.

Oğuz Öztürk

Sunay Akın ve Nihat Sırdar “Sivrisinek Dedin de Aklıma Geldi”

Nihat Sırdar ve Sunay Akın “Sivrisinek Dedinde Aklıma Geldi” gösterisi ile 4 Temmuz’da Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleriyle buluşuyor. Sunay Akın ve Nihat Sırdar tarihten ve günümüzden ilginç olayları izleyicilere anlatırken, Türkiye radyolarının konuşan tek hayvanı “sivrisinek” durmadan araya giriyor ve onlara eşlik ediyor.

Mahşer-i Cümbüş geliyor

Türkiye’de modern doğaçlama tiyatronun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, 6 Temmuz Perşembe saat 21:00’de Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu’nda tiyatro severler ile buluşuyor.

“İzler ve Kalan Fotoğraf” Fotoğraf Sergisi

Yolunuz Kaş’a düşerse sinema sanatçısı İdil Fırat’ın Düşler Akademisi’nde açtığı “İzler ve Kalan Fotoğraf” konulu sergisini mutlaka ziyaret edin. Sergi 14 Temmuz’a kadar açık kalacak. Sergide satılacak fotoğraflardan sağlanan gelirin bir bölümü Düşler Akademisi’ne bağışlanacak.

Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenlediği Kaleiçi Old Town Festivali, bu yıl 6 – 9 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Geçen yıl Küba’nın onur konuğu olduğu festivalin bu yıl ki onur konuğu ülkesi İtalya. Festival, 6 Temmuz Perşembe saat 19.30’da Kaleiçi’nden başlayıp Işıklar Caddesi ve Karaalioğlu Parkı içinde oluşturulacak Festival Yolu’ndan geçerek Hıdırlık Kulesi’nde sona erecek kortejle başlayacak.

Festivalde ilk gün Muratpaşa Belediyesi fuayesinde Piero Castellano’nun İtalya fotoğraflarından oluşan bir sergi festival konuklarının katılımıyla açılacak. Sergi daha sonra Kaleiçi’ne taşınacak ve 7 – 9 Temmuz tarihleri arasında Role Street Hostel’de açık kalacak. 6 Temmuz gecesinde ise benzerleri ancak İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan ve yapımı 2’nci yüzyıla tarihlenen Hıdırlık Kulesi’nde İtalya Gecesi düzenlenecek.

Festivalin 3’üncü günü 8 Temmuz’da Hadrianus Kapısı’nda ‘Rusya Dostluk Günü’ düzenlenecek. Rusya Dostluk ve Kültür Derneği’yle birlikte düzenlenecek etkinlik saat 18.00’de başlayacak ve 21.00’e kadar devam edecek.

Manavgat’ta festival zamanı

Manavgat 29 Haziran- 14 Temmuz tarihleri arasında üç festivale ev sahipliği yapacak.

Manavgat Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenecek Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali 29 Haziran-2 Temmuz, 21’inci Manavgat Barış Suyu Kültür, Turizm, Sanat ve Gençlik Festivali 7- 9 Temmuz ve 16’ncı Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali de 12- 14 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Manavgat’taki festivaller serisi 29 Haziran’da 7’nci Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali ile başlayacak. 2 bini aşkın motosiklet tutkununun katılması planlanan festivalde 8 kez dünya şampiyonu olan Motosiklet Şovmeni Brian Capper sıra dışı gösterisini sunacak. Koray Avcı, Sibel Tüzün ile müzik grubu Kolpa’nın konser vereceği festival 2 Temmuz’da sona erecek.

21’inci Manavgat Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali 7 Temmuz’da başlayacak. Festivalde; Funda Arar, Kıraç, Demet Akalın, Zakkum, Pamela, Yüksek Sadakat gibi sanatçılar konser verecek. Cem Yılmaz, Nevşin Mengü, Mirgün Cabas’ın söyleşiler gerçekleştireceği festival 9 Temmuz’da sona erecek.

16’ncı Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali 12 Temmuz’da start alıyor. 12 Temmuz’da başlayacak festivalin ilk günü Anadolu Ateşi Dans Grubu gösteri sunacak. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın da konser vereceği festival, 14 Temmuz’da sona erecek. Festivalin tüm konserleri ÜCRETSİZ.

Finike’de Orange Portakal Festivali

Antalya’nın Finike ilçesinde bu yıl 2. düzenlenecek Uluslararası Finike Orange Portakal Festivali’nde Mustafa Ceceli, Ceylan, Zakkum, Murat Boz, İsmail Altunsaray ve Buika’nın sahne alacak. 1 Temmuz akşamı Murat Boz konseri var.

3 Temmuz’da Neşet Ertaş’ı anma gecesinde sahne İsmail Altunsaray’ın olacak. Duygu ve müzik dolu gecede İsmail Altunsaray, Neşet Ertaş türkülerini sevenleriyle buluşturacak.

Ardından buğulu sesiyle Buika, sizin için, festival gecesini daha da özel kılacak. Ünlü şarkıcının şarkılarıyla mest olacağınız, hatıralarınızdan silinmeyecek anlar yaşayacaksınız. Ay ışığında, muhteşem bir performansa tanık olacak ve büyülü bir gece geçireceksiniz.

Festival kapsamında çeşitli tanıtım ve satış stantları, portakaldan yapılan yemek ve değişik şekillerdeki ürünler için yarışmalar düzenlenecek, ayrıca 18-29 yaş arasında bayanların katılacağı Portakal Güzeli yarışması yapılacak.

11.Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali

Her yıl artan ilgi ve ziyaretçi sayısıyla, Antalya ve Türkiye’nin önemli kültür-sanat etkinlikleri arasında yerini alan Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali (SANDLAND), “Dünya Harikaları ve Mitolojik Kahramanlar” temasıyla, Lara’da kapılarını ziyaretçilerine açtı. Festivali yaz dönemi boyunca, 10:00 – 23:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Tübitak 20. Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği

Yıldızlar Saklıkent’te sizi bekliyor… TUG tarafından ülkemizdeki en kapsamlı ve geleneksel olarak her yıl düzenlenen, 7’den 77’ye tüm gökbilim meraklılarına açık olan TÜBİTAK Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği bu yıl 27 Temmuz – 30 Temmuz 2017 tarihleri arasında TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) Yerleşkesi’ne komşu olan 2000 m. yükseklikteki Saklıkent’te (ANTALYA) düzenlenecektir. Yüzlerce gökyüzü meraklısının bir arada olacağı şenlikte yer alan Celestron standımızda Celestron ürünlerini deneyimleme ve inceleme fırsatlarının yanı sıra özel çekilişler ile sürpriz hediyeler kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Antalya Kültür Sanat’ta iki muhteşem sergi

 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından kente kazandırılan Antalya Kültür Sanat,  Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyonlarından derlenerek Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen iki muhteşem sergiye evsahipliği yapıyor. Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan seçilmiş 47 eserin yer aldığı “İmparatorluktan Portreler” ile Likya bölgesinde yapılan ilk dönem incelemelerine ışık tutan “Eşsiz Bir Tanıklığı Keşfederken: Ernst Krickl’ın Likya Günlüğü, 1892” sergileri kent merkezindeki Antalya Kültür Sanat merkezinde görülebilir.

Sergilere yine çocuklar için sanat atölyeleri, konferanslar, rehberli sergi gezileri ve çevre gezileri gibi yan etkinlikler eşlik ediyor.

Adres: Elmalı Mah. Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Cad. No: 60, 07040 Muratpaşa / Antalya

0 242 242 0 257 info@antalyakultursanat.org.tr

Konserler

Antalya’nın sevilen grubu Cambaz her cuma, Funk Up ise her pazar gecesi 22:45’te Tudors Arena sahnesinde.

Yıldızı giderek parlayan Su Soley muhteşem akustik performansı ile 1 Temmuz Cumartesi akşamı 22:00 Setur Marina İçindeki Chateau de Marine sahnesinde.

Chateau de Marine 22 Temmuz’da ise Özge Fışkın’ı konuk edecek.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir