“Antalya’da Yeni Bir Antalya Kuruluyor” Sloganına Hasta Oluyoruz!

Bir süredir gazete, televizyon, internet reklamları ve billboardlarda karşımıza çıkıyor. “Antalya’da Yeni Bir Antalya Kuruluyor” diye.

Sur Yapı’nın Kepez Santral Mahallesi’nde yapacağı kentsel dönüşüm projesi tanıtımlarında kullandığı slogan.

Twitter’daki takipçilerimizden “Piyaztheoz” (Hayal Karakteri. Fikirbaz & Nüktedan & Çizgici #Antalya aşığı.) arkadaş ilginç bir twit attı. Doğrusu biz de o zaman ayıldık.

Piyaztheoz diyor ki; “Antalya’da yeni bir Antalya kuruluyor” reklamına müthiş sinirleniyorum.

Sahi ya bu yeni Antalya nasıl bir yer olacak diye düşünmeye başladık.

Mesela bu yeni Antalya’da Konyaaltı ve Lara Sahilleri olacak mı?

7 Mehmet’in şubesini açmak kolay da, mesela Kaş’tan Gazipaşa’ya 640 kilometre sahil şeridinde 640 bin farklı tarihi, doğal ve kültürel zenginlik yer alırken, Yeni Antalya’da nasıl bir alternatif sunacaksınız?

Antalya için; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk “Hiç Şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzle yeridir” derken, Bergama Kralı ll. Attalos “Yeryüzündeki Cennet” benzetmesinde bulunmuştur.

Sur Yapı, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi için ön talep toplamaya başladı. Antalya Kepez-Santral bölgesinde yeni bir şehir inşa kurulduğu iddiası ile bölgede 1.300.000 m² lik bir alanda yaklaşık 19.000 konut yer alacak.

Yaptıkları açıklamada; Antalya’da tüm Türkiye’ye örnek olacak bir şehir kuracaklarını aktaran firma yetkilileri “Henüz tanıtım kampanyasına başlamamıza rağmen yoğun bir taleple karşılaştık. Proje, sadece Antalya’dan değil, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere İzmir, Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Konya, Afyon, Isparta, Denizli ve Mersin dahil 69 ilden talep aldı. Ön talep sayısı şimdiden 19 bini geçti. Bu yatırım şimdiden Türkiye’nin projesi oldu.

Kepez-Santral bölgesini dönüştürerek Antalya’nın içinde yeni ve modern bir şehir inşa edeceğiz. Yeni şehirde 19 bin konutun yanı sıra kültürel alanlar, dev şehir parkı, okullar, kütüphaneler, sağlık tesisleri, spor tesisleri, oteller, alışveriş caddeleri ve alışveriş merkezi yer alacak. Ayrıca modern bir şehirde ihtiyaç duyulan ticaret, finans, alışveriş, nitelikli konut ve toplu ulaşım olanakları en ince detayına kadar tasarlanıyor. Konutların yaklaşık 5 bini hak sahiplerine ait. Öncelikli olarak hak sahiplerinin konutlarını teslim edeceğiz. Projenin 8 yılda tamamlanmasını öngörüyoruz” diyor.

Antalya beton binalardan mı oluşuyor da yapacağınız beton binalar ile yeni bir Antalya kuracaksınız?

Antalya alışveriş merkezlerinden mi oluşuyor da yapacağınız alışveriş merkezleri ile yeni bir Antalya kuracaksınız?

Allah aşkına siz Antalya’yı hiç gezdiniz mi?

Proje öncesi inceleme gezilerinizde Antalya havalimanı, çevre yolu, Santral Mahallesi haricinde bir güzergahınız oldu mu?

Antalya’da modern binalar yapabilirsiniz.

Antalya’da yeni konut ve ticari alanlar, parklar, kütüphaneler, camiler oluşturabilirsiniz ama Antalya’da yeni bir Antalya kuramazsınız.

Son söz;

Projeniz Antalya’da önemli derecede sosyal ve ekonomik bir değer oluşturacaktır. Bu nedenle öncelikle “Antalyamıza hoşgeldiniz” der, naçizane sloganınızı gözden geçirmenizi dileriz.

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir