Antalya’da Yılın Kadını Ödülü Kaş Sevdalısı Milli Sporcuya

Antalya Kadın Müzesi “Jale İnan Antalya Yılın Kadını” ödülünü bu yıl milli sporcu Şahika Ercümen‘e verdi.

Antalya Kadın Müzesi Danışma Kurulu, Kaş’ta bulunan su altı canlıları orfoz ve carettaların korunmasına yönelik proje sürdüren Doğal Hayatı Koruma Vakfı Türkiye elçisi olan ve Kaş’ın tanıtımına sağladığı katkı rekorlarını şehitlere adaması ve astım hastalığını dalışla yenerek çocuklara sporcu kadın model oluşturması nedeniyle Şahika Ercümen’i “yılın kadını” seçti.

Milli Sporcu Şahika Ercümen, bu ödülü almaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Astımlı bir çocuktum hastalığımı dalış yaparak yendim. Kadınların her şeyi yapabileceğine inanıyorum. Bu ödül sosyal motivasyon için çok kıymetli” dedi. Sosyal sorumluluk projelerini sürdüreceğini ifade eden Ercümen, “Mayıs ayında bu kez köpek balıkları için bir dalış yapacağız, çünkü onlar da kadınlar gibi şiddete uğruyor” dedi.

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) çatısı altında faaliyet gösteren Antalya Kadın Müzesi, Bilim kadını Jale İnan anısına 3 yıldan bu yana “Jale İnan Antalya Yılın Kadını” ödülü veriyor. Daha önce bu ödül Hülya Bilgin ve Sibel Önder’e verilmişti.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir