Antalyalı Kadınlar’dan Örnek Çalışma

Antalya’da kadın örgütleri çok başarılı sosyal sorumluluk çalışmalarına imza atıyor. Medyada yeterince karşılığını bulmasa da kamuoyunda dikkat çekiyor. Hafta sonu Shemall’de gezerken bir fotoğraf sergisi dikkatimizi çekti. Başlığı “Kadın Olmak”.

Hepsi de Antalya’da kendi alanlarında başarılı olmuş, tanınan kadınlar, objektif karşısına geçmiş. Tanıtım yazısını okuyunca bunun Akdeniz Girişimci İş Kadıları Derneği AGİDER’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladığı bir proje olduğunu öğrendik.

AGİDER geçen yıl Anneler Günü dolayısıyla “Ben Anayım” projesi yapmış. Bu sene farklı bir projeyi Kadınlar Günü için yapmışlar.

Kadın olmanın, çevreye ve toplumsal sorunlara duyarlı olmayı beraberinde getirdiği düşüncesinden yola çıkan Antalyalı kadınlar, çektirdikleri fotoğraflarla; madde bağımlılığı, hayvanlara sahip çıkma, toplumsal şiddet, kuraklık ve daha bir çok soruna vurgu yapıyor.

AGİDER Sosyal Sorumluluk Komite Başkanı Güldal Siğinç, DRN Ajans ve InCtiy Dergisi’nin organize ettiği ve hayata geçirdiği projede Akdeniz Üniversite Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri de katkı koymuş.

Bu duyarlıklarından dolayı kutlarız.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir