ANTALYALI KAYKAYCILAR KAYAMIYOR!


Kaykay, dünyanın en orijinal, en popüler en eğlenceli sporlarından – oyunlarından biri.

Avrupa’da ve ABD’de yarışmalar düzenleniyor.

Kentlerde okula işe kaykay ve patenle giden insanları görmek bile mümkün.

Antalya’da son dönemde kaykayla ve patenle dolaşan çocukları ve gençlerin sayısı da hızla çoğalıyor. Dolaşan diyoruz, çünkü gençlerin kaykay ve patenlerini rahatça kullanabilecekleri kaldırımlar, pistler, alanlar maalesef yok.

Çünkü kaldırımları, spor alanlarını dizayn ederken, belediyedeki hiçbir mühendisin aklına böyle bir şey gelmiyor.

Avrupa’nın pek çok kentinde parklara kaykalcılar için özel kent mobilyaları konuyor. Pistler yapılıyor ki, rahatça eğlensinler.

Ama burası Antalya.

(Süper Lig’deki futbol takımının stadı, yüzücülerinin havuzu var mı ki, üç – beş kaykaycı için pist yapılsın dediğinizi duyar gibiyiz. Haklısınız)

Aslında Antalya’da geçmiş dönemlerden kalma bir kaykay ve paten pisti var (dı). Önce Karaalioğlu Parkı’ndaydı daha sonra Atatürk Parkı’na alındı. Şimdi bir köşede kaderine terk edilmiş duruyor. Boyaları dökülmüş, bakımsızlıktan delik deşik olmuş bir halde.

Geçtiğimiz günlerce Boğaçayı’ndaki atölyelerini görkemli bir törenle açan Büyükşehir Belediyesi için bu pisti onarmak çocuk oyuncağı.

Belki kimse farkında değildir diye hatırlatma gereği hissettik. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın bu yazıyı görmeden, bir belediye yetkilisi çıkar ve küçük bir talimatla pisti onarır, kaykaycı ve patenci gençleri sevindirir.

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir