Antalyam Kart. Ya Tutarsa!

Geçtiğimiz günlerde bir web sitesinde ilginç bir öneri haberi okuduk. Teke Yöresi Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kahraman Köktürk, bankalara ”Antalyam” adıyla kredi kartı çıkarmaları çağrısında bulunarak, bu karttan yapılacak her harcamadan, bölge çocuklarının kırtasiye ve sağlık gibi giderlerini karşılayacak fona kaynak aktarılmasını önerdi.

Bankaların sosyal projelere destek vermesi gerektiği belirtilen öneride, bankaların Antalya şubelerine yöreye özgü ”Antalyam” adıyla kredi kartı çıkarmaları çağrısında bulunan Kahraman Köktürk, bu karttan yapılacak her harcamadan, köy çocuklarının kırtasiye ve sağlık gibi giderlerinin karşılanacağı fona pay aktarılabileceğini söylüyor.

Fondan ayrıca, MedicalPark Antalyaspor ve diğer spor kulüplerinin de yararlanabileceğine değinen Köktürk, bu şekilde Antalyalı vatandaşların kredi kartıyla yapacakları harcamaların, yine kentin yararına kullanılacağını anlatıyor.

Bir öneride bizden; Kartın tasarımını Antalya’lı öğrenciler tasarlasın. Yarışma ile belirlensin. Her gün yanımızdan ayırmadığımız kartımız kentimize özgü olsun…

Bu şekilde Antalya’ya dair somut öneriler getiren herkesi alkışlayarak, ilk kart başvurusu için sabırsızlıkla beklediğimizi de belirtiriz.

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir