Antalya’nın Bandosu

Okuduk ki Antalya Büyükşehir Belediyesi Bandoda yapısal değişiklikler yapacakmış. 50 yıldan beri hizmet veren Belediye Bando Takımı’na ilk kez bayan bandocular katılacakmış. Antalya’nın bandosuna kadın eli değecekmiş…

Kim ne derse desin her şehrin bir bandosu olmalıdır. Hatta bandolar kentlerin karakteristik özelliklerine görede farklılıklar sergilemelidir. Hele ki belediyeler açısından bando kente ait prestij göstergelerinden biri bile olabilir. Bando denilince  Selamsız Bandosu, Posta Gazetesi Bandosu ülkemizde akla ilk gelen meşhur bandolar. Bizim bandomuzda meşhur olsa yurt içi ve yurtdışı festivallere katılsa, Altın Portakal kortejine dahil olsa, kendi karakteristik özellikleri olan uzaktan bakınca askeri bando şablonundaki diğer kentlerin bandolarından farklı olduğu anlaşılsa, Mehterandan sonra Türkiye’nin en ünlü bandosu olsa, en iyi müzisyenlerin katılmak için can attığı bir kadrosu olsa, repertuarı geniş ve yerel müzikleri de barındırsa Antalya için farklı olmaz mı?

Merakla bekliyoruz…

Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde yer alan duyuru şöyle;

“Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, bu kapsamda konservatuvar mezunu ve trompet, trombon, klarnet, saksafon, tuba, korno, bateri gibi müzik enstrümanlarından en az birini çalabilen özellikle kadın müzisyenlerin alınmasını planlıyor. Genç müzisyenler ve tazelenen personel ile yeni bir kimliğe sahip olacak Antalya Büyükşehir Belediye Bandosu, repertuvarını yerli-yabancı eserlerle zenginleştirecek. Antalya Büyükşehir Belediye Bandosu’na katılmak isteyen müzisyenler, müracaat formlarına www.antalya.com.tr ve www.antalya.bel.tr internet adreslerinden ulaşabilecek. Başvuru için son tarih 31 Ocak 2012 olarak açıklandı.”


1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir