Antalya’nın en güzel “Bahçe, Balkon ve Teras”ları

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7.si düzenlenen “En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması’nın” sonuçları belli oldu.

Çevre bilincini ve çevre sevgisini arttırmak, yaşanılan çevrenin görsel niteliğini desteklemek, halkın çevre düzenleme ve kent peyzajına yönelik ilgisini teşvik etmek ve bilinçlendirmek amacıyla, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması’nın” kazananları ve dereceye girenleri belli oldu. “Çevremizi Birlikte Güzelleştiriyoruz” sloganıyla, bu yıl 7.si gerçekleştirilen, yarışma Antalya’nın 5 merkezi ilçesi olan Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Aksu ve Döşemealtı ilçelerini kapsadı. Kategori 1.leri 15 bin TL ödül kazanırken, 2.ler 10 bin TL, 3.ler ise 7. Bin TL ödül kazandı.

9 KURUMDAN OLUŞAN JÜRİ

Apartman bahçesi, açık balkon, kapalı balkon, hobi bahçesi, konut bahçesi, teras, işyeri bahçesi ve site bahçesi olmak üzere toplam 8 kategoriye ayrılan yarışmada dereceye girenler, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Antalya Kent Konseyi, Antalya Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve ANTEPE İnşaat ve Ticaret A.Ş’ den oluşan seçici kurul tarafından belirlendi.

 

“En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması’nda” dereceye girenler sırasıyla şu şekilde;

SITKI BEKİROĞLU

Apartman Bahçesi: Sıtkı Bekiroğlu, Yusuf Tutan, Ender Zengin

SİMGE ÇETİN

Açık Balkon: Simge Çetin, Yılmaz Alp, Nihan Akay

FATMA AKSOY

Kapalı Balkon: Fatma Aksoy, Vesile Adsan, Uğur İlker Kaya

PERİHAN ŞAHİN

Hobi Bahçesi: Perihan Şahin, Mustafa Ünlüsoy, Bircan Yavuz

HAFİZE NİLGÜN KARA

Konut Bahçesi: Hafize Nilgün Kara, Barış Ergül, Melike Atasoy

ALİ YAVUZ

Teras: Ali Yavuz, Ebru Canoğlu, Şennur Dirman

NURCAN ŞEN

İşyeri Bahçesi: Nurcan Şen, Kubilay Yücel, Hikmet Öztürk

ÜMMÜ GÜLSÜM İLASLAN

Site Bahçesi: Ümmü Gülsüm İlaslan, Salih Kuşçuoğlu

Yarışmanın ödül töreni, 13 Haziran Perşembe günü saat 11.00’de Karaalioğlu Parkı içerisinde bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi’nde yapılacak.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir