Antalya’nın renkleri; PARAŞÜTÇÜLER


Yolunuz hafta sonu Konyaaltı’na doğru düşerse gökyüzünde süzülen paraşütçü gençleri göreceksiniz. Onlar, falezlerden kendilerini Akdeniz’in uçsuz bucaksız maviliğine doğru korkusuzca bırakıyorlar. Konyaaltı sahillerinin ve Atatürk Parkı falezlerinin üzerinde özgürce dolaşıyorlar. Rengarenk paraşütleri, yalnız kendi ruhlarını değil, bizim de ruhlarımızı özgürleştiriyor.

Bu paraşütçüler kimdir, isimleri nedir, nerelidir bilmiyoruz ama fevkalade bir iş yapıyorlar. Konyaaltı’nın Atatürk Parkı’nın giderek sıradanlaşan, kanıksanan soluklaşan yüzüne renk katıyorlar.

Antalya sahilleri boyunca gezinen yelkenli yada tekne sayısı bir elin parmaklarını geçmezken, paraşütçüler, gökyüzünde festival coşkusu yaşatıyorlar.

Aslında bir başka yazı konusu olacak ama yine de değinmezsek olmaz; sahi Antalya’dan denize doğru bakınca neden uçsuz bucaksız mavilikten başka bir şey gözükmez. Niye tekneler yoktur, niye yelkenliler yoktur. Bu kentin insanları niye denizden korkar. Yat limanından çıkan birkaç tur teknesi yada balıkçı da olmasa, Antalya’nın deniz kenti olduğuna kimse inanmayacak.

Paraşütçüleri mutlaka seyretmelisiniz.

6 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir