Antalya’nın Üst Geçitleri! (2)

Antalya’da Yüzüncüyıl (Mevlana-Migros arası) güzergahında yer alan ve şehrin ana damarı olan caddeden her gün yüzlerce araç ve binlerce yerli ve yabancı yolcu geçer.

Şehrin yolcuları için adeta bir vitrin noktasıdır bu cadde…

Geçtiğimiz sene Antalya Büyükşehir Belediye’si imzalanan protokol ile şehrin bir çok noktası ve bu vitrin cadde üzerinde yer alan üst ve alt geçitlerin reklam gelirlerinin  Antalyaspor’a  aktarılacağı kamuoyuna duyurulmuştu. Bu duyurumdan akılda kalan bazı başlıklarda şunlar yazıyordu;

“…Antalyaspor’a sabit gelir sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında üst ve alt geçitler alanlarının, reklam alanı olarak pazarlanması hak ve yükümlülüğü Antalyaspor Vakfı tarafından 3 yıllığına kırmızı – beyazlı kulübe devredildi.”

“…Antalyaspor’a sabit kaynak sözü veren Akaydın, “Hiçbir hukuki sorun yaşamadan alt ve üst geçitlerin reklam gelirlerini Antalyaspor’a aktarıyoruz. Şu an için ne kadar gelir elde edileceği belli değil. Bunu zamanla anlayacağız.” dedi.”

“…Antalyaspor A.Ş.’nin 44 yıllık tarihinde en ciddi ve en büyük sabit gelir kaynağı anlaşması, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalyaspor Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akıncıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin bir arada bulunduğu toplantıda imzalandı.”

 

 “…Kırmızı – Beyazlı ekibimiz 20 Adet alt geçit ve 30 adet üst geçit reklam alanlarını aylık 15 Bin TL ortalama ücretle satışa sunarken tüm bu reklam alanlarının bir yıl boyunca satılması durumunda Antalyasporumuz  9 Milyon TL gelir elde edebilecek.”

Bugünlerde yolunuz Yüzüncüyıl’a düşerse bu üst ve alt geçitlere iyi bakın. Durumları hiç de iç açıcı değil  her gün binlerce yolcunun gördüğü manzara tahta panolardan ibaret.

Bu arada akıllara takılan soru ise Antalyaspor tarihinin en büyük gelir projesinden bugüne kadar elde edilen gelir ne kadardır acaba?

Cevap veren olur mu? Sanmıyoruz ve de bekliyoruz…

 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir