Antalyasız Antalya

Bu yıl 12-16 Eylül tarihleri arasında 5’incisi düzenlenecek olan geleneksel Rixos Cup Turnuvası’na Antalya Büyükşehir Belediye Basketbol Takımı davet edilmemiş.

Rixos CUP organizasyon komitesinden verilen bilgiye göre, bu sezonki turnuvaya Anadolu Efes, Galatasaray Medical Park, Banvit,  Beşiktaş, Unics Kazan ve Cibona Zagreb takımları katılacakmış.

Şöyle de bir açıklama yapılmış:

“Rixos Hotels Markadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Başak Erel, Rixos Cup ile sadece basketbola değil, Antalya’ya da destek olduklarını dile getirdi. Başak Erel, “Rixos Cup gibi uluslararası spor turnuvalarının Antalya’da yapılması bizim için önemli. Rixos Hotels, Antalya’dan doğan bir marka. Bu yıl beşincisinin düzenlenmesiyle artık geleneksel bir hale gelen turnuvamız beklenen ve talep gören bir organizasyon oldu. Antalya’da düzenlenen ve her yıl daha da güçlenen turnuvada basketbolseverleri heyecanlı maçlar bekliyor. Tüm Antalyalıları bu basketbol şölenine bekliyoruz” dedi.”

Tüm Antalyalıları bekliyoruz ama Antalya’nın basketbol takımı hariç…

Beko Basketbol Ligi’nde Antalya’yı temsil eden basketbol takımımızın geçen yılki Rixos Cup Turnuvası’nda şampiyon olmasına karşın bu sene düzenlenecek turnuvada yer almıyor olmasını gazetelerde okuyunca şaşırıp kaldık…

Tam Antalya sporu’nun içinde bulunduğu durumu özetleyen bir haber olmuş.

Havuzsuz sutopu takımı, stadsız futbol takımı, takım bulamayan olimpiyat şampiyonları,

Kendi şehrinde ve kendi salonundaki turnuvaya katılamayan basketbol takımı…

Geçen sene turnuvaya katılan takımlar; Fenerbahçe Ülker – PAOK – KK Zagreb – Union Olimpija – Türk Telekom – Antalya B.B.

Geçen sene turnuvayı kazanan; Fenerbahçe Ülker’i 83-79 mağlup eden Antalya Büyükşehir Belediyesi olmuştu. Turnuva Kanal 24’den de canlı olarak yayınlanmıştı.

Son şampiyon bu sene turnuvaya alınmıyor. Neden?

Ev sahibi bu sene turnuvaya alınmıyor. Neden?

Bu yıl maçlar NTVSpor tarafından da canlı yayınlanacakmış…

Bu sene finali Beşiktaş ile Galatasaray oynarsa Antalya, İstanbul renkleriyle inlerken organizasyon komitesi de reytinglerden dolayı çok başarılı bir turnuva yaptığı için gururlanır, mutluluk duyar.

İzmir’de Karşıyaka olmadan, Ankara’da Türk Telekom olmadan, Bursa’da Tofaş olmadan, Bandırma’da Banvit olmadan, Trabzon’da Trabzonspor olmadan bir turnuva yapılması mümkün olur mu? Bırakın İzleyici bulmayı tepkiden iptal edilmek zorunda kalır…

Bizde niye sahiplenme yok

Bu takım kimin sadece Belediye’nin mi? Yoksa Antalya’nın mı? Antalya’da spor sadece futboldan ibaret değil her ne kadar yeterli tesisi ve desteği olmasa da…

Biz daha çok izleriz Antalyalı basketçilerin İstanbul-Ankara takımlarının başarısı için ter dökmelerini. Sonra Antalyalı sporcular başka şehirler adına mücadele edince de yeni duymuş da şaşırmış havasına gireriz…

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir