Antalyaspor Basketbol Takımı 1.Lig Yolunda

Antalyaspor Basketbol Takımı, 1. Lig yolunda emin adımlarla ilerliyor. Takım, final grubu maçlarından beşincisini evinde Karesispor’la oynayacak.
22 Nisan Cumartesi günü saat 16.00’da 10 Bin Kişilik Spor Salonu’nda Karesispor’u evinde ağırlamaya hazırlanan Antalyaspor, parkeye mutlak galibiyet için çıkacak.

IMG_9948
“SEYİR ZEVKİ YÜKSEK BİR MAÇ OLACAK”
10 Bin Kişilik Spor Salonu’nun kırmızı-beyaz renge bürünmesini istediklerini belirten Antalyaspor Basketbol Şube Başkanı Güray Kanan, “Bizim için çok ama çok önemli olan bu maçta, taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Bu salonu doldurup, kırmızı-beyaz renge büründürmemiz gerekiyor. Şehirde basketbol bilinci hem basın hem taraftar hem de hedef aldığımız gençler tarafından oluştu. Taraftarımızın cumartesi günü, çekişmeli ve seyir zevki yüksek iki iddialı takımı izleyeceklerini söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

“MAÇI KAZANMAMIZ ŞART”
Takımları için oynayacakları 3 maçın çok önemli olduğunu belirten Güray Kanan, “Balıkesir Karesispor, bizim gibi iddialı ve şampiyonluğa oynayan bir takım. Üst sıralamada bulunan 3 takımın, 1 mağlubiyeti ve 3 galibiyeti var. Karesispor takımı iyi bir kadroya sahip. Geçtiğimiz hafta Karesispor, Ormanspor’a mağlup olduğundan, onlar için de bu haftaki maçın önemli olacağını düşünüyorum. Onlar da bizi mutlak yenmek için geliyor. Kendi saha ve seyircimiz önünde maçı kazanmak istiyoruz” dedi.

“EVİMİZDE YENİLGİYE TAHAMMÜLÜMÜZ YOK”
Günde çift idman yaparak oldukça sıkı çalıştıklarını belirten Antalyaspor Basketbol Takımı Genel Menajeri Doğan Hakyemez ise; “Tüm hedefimiz bundan sonraki maçlarımızı adım adım oynayıp kazanmak. Ormanspor maçını kaybettiğimiz zaman çok kritik bir sürece girmiştik. Ama deplasmanda Artvinspor’u, sonrasında da evimizde Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni ve deplasmanda TOFAŞ’ı yenerek, bu yenilgiyi pozitife çevirdik. Artık evimizde kaybetmeye tahammülümüz yok” diye konuştu.

“SIRALAMAYI AVERAJLAR BELİRLEYEBİLİR”
Ortalama 7 galibiyetin takımları 1. Lige çıkaracağını söyleyen Doğan Hakyemez şöyle devam etti: “TB2L’de çok büyük bir çekişme yaşanıyor. Antalyaspor, Ormanspor ve Karesispor’un 1’er yenilgisi var. Mersin Büyükşehir Belediyesi, Artvin ve TOFAŞ’ın 3’er yenilgisi var. Takımlar ayrılmış durumda. 2 takım, 1. Lige çıkacak. Çok çekişmeli geçen bu ligde belki de ilk 2 sırayı puan eşitliğinde averajlar belirleyecek.”

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir