Antalyaspor bloglarının kardeşliği ve 4+1

Antalyaspor taraftarları, Antalyaspor’a gönül verenler sanal alemde müthiş bir dayanışma sergiliyor. Antalyaspor blogları özellikle stadyum konusunu gündemden hiç düşürmüyor.

Belkide bugüne kadar tribünlerde yeterince sergilenemeyen dayanışma, internet ortamında hızla güçleniyor, büyüyor.

Biz de bundan büyük keyif alıyoruz.

Antalya’nın en önemli internet sitelerinden antalyasporum.com yazarı Mehmet Öztürk, fullantalya.com’u da bu dayanışmanın içine alma nezaketini göstermiş ve 4 Antalyaspor blogunun yanına bizi de ekleyerek; 4+1 olarak nitelendirmiş. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Antalyaspor’un başarısı, ama her şeyden önce Antalyasporlu taraftarların, kırmızı – beyazlı renklere gönül verenlerin, sporun bir eğlence olduğunu unutmadan, coşku içinde, centilmence ve dünyaya örnek olacak şekilde aileleriyle birlikte maç izleyebilmeleri için kalemimiz döndüğünce yazmaya devam edeceğiz.

Mehmet Öztürk’ün yazısını şöyle;

4 + 1

Blog internet günlüğü anlamına gelse de, dünyada daha fazlası olduğunu görüyoruz. Milyonlarca ziyaretçileri olan blog sayfaları, blog yazarlarının ve okuyucuların kişisel çabalarıyla bir yerlere geliyor.

Konuları belirleyende yazarlar, düşüncelerini sayfalarına yansıtanlarda yazarlar. Kendi yayın yönetmenleri kendileri oluyorlar desek, bir bakıma doğru söylemiş oluruz. Amatörce yayın yapılır ama ciddi bir emek söz konusudur. İçinde yazma isteği barındıran yazarlar, kimseye muhtaç olmadan, kimsenin süzgeçinden geçmeden fikirlerini yasalar çerçevesinde yansıtabiliyor.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla, blog sayısında artışa paralel gazetelerde internet sitelerini yeniledi. En güncel haberleri gün içerisinde biz okuyucularına vermeye çalışıyor. Öyle ki sosyal medya denilen bir terim (forumlar, internet siteleri, twitter, facebook, bloglar) Türkçemize girdi.

Ülkemizde son senelerde oldukça sayıları artan blog sayfalarından Antalyasporumuz’da nasibini almış durumda. Sayıca az olsa da, başlangıç için fena olmayan bir sayıda blog yazarımız var. Kulüp konusunda İstanbul takımlarının blog sayıları çok fazla, Bursaspor’un onu geçkin blogu var takip ettiğim kadarıyla ama , ses getirme bakımından sanki bizim kırmızı beyaz formalılar biraz önde gibi. Bu konuya daha sonra değinmeden blog adreslerini verelim. Takip ettiğim, düşüncelerini öyle ya da böyle paylaşan 4+1 blogumuz var.

http://07harfli.blogspot.com , http://kirmizininyaninabeyaz.blogspot.com , zekantalyaspor.blogspot.com , liseden yeni mezun olan Antalyasporlu kardeşimiz Tolga’nın blogu http://tolgatuzun07.siteself.com/ ve artı bir olarak listeye sokabileceğimiz ve takip ettiğim bir site olan www.fullantalya.com (Antalya şehir blogu.)

Artı olarak fullantalya.com a bir parantez açmak gerekirse , yukarıdada yazdığım gibi bir şehir blogu. Sahibi kim tanımasam da Antalyaspor’a sayfalarında sıkça yer vermesi , Antalya’nın stadyum sorunu için uğraşması takdire değer.

Şüphesiz Antalya’nın ve Antalyaspor’un güçlü internet sitelerine , güçlü bloglara ihtiyacı var.

Yukarıda saydığım 4+1 blogumuz’da ( fullantalya.com sadece Antalyaspor blogu olmadığı için , onu + olarak nitelendirdim , yazarı kusura bakmasın) etkinlik ve güc yönünden iyi seviyelere gelmeye başladı.

Bunu 07harfli’de ki arkadaşların stad için parti ziyaretinden anlamalıyız. Özellikle arkadaşın yazdığı ‘’ Bir internet sitemiz var , konusmaları orada yayınlayacağız ‘’ dedikten sonra parti binası içinde başlayan hareketlilikten bu sonucu çıkarabiliriz.

Bu yukarıda ki olay ; sosyal medyanın gücünü anlamamakta ısrar edenler için , güzel bir örnek.

Sayın Spor Bakanımız’a Antalyasporlu taraftarlar olarak , twitter’dan ulaşıp stad sorununu ilettikten sonra ; Bakanımız Suat Kılıç’ın bize ‘’Antalya’ya incelemelere geleceğim’’ diye cevap yazması bile , aslında bu internetin amaca uygun şekilde kullanıldığı takdirde işe yaracağını gösteriyor.

***

Antalyasporlu blog yazarlarının sayısı hızla artması tek temennim.Kulübün menfaati için düzenlenecek organizasyonlar başlayabilir , pankart etkinlikleri yapılabilir . Kulübe kendi sayfalarından öneriler yapılabilir.

Kim okur ki bu blogları demeyin. Benim gibi okuyanlar , düzenli olarak takip edenler vardır. ve olacaktır. Onun için ben Antalyasporlu blog yazarlarının sayısının artmasını canı gönülden diliyorum.

Ben sık kullanılanlar’a eklediğim bu blogları , bakalım neler yazılmış , yeni yazılar var mı diye her gün ziyaret ediyorum.

Bu işi ciddiye alanlar , hergün Antalyaspor arması için bir şeyler yapanlar , Antalyaspor’un menfaatleri için sarf ettiği emeklerinin karşılığını er ya da geç alacağına yürekten inanıyorum.

Son cümlemi kişisel maddiyat olarak ele almayın. Antalyaspor için söyledim. Bazı olaylar yaşanır ki , bir reklamda bahsedilen gibi ‘’ Paha Biçilemez’’.

Mesela şu an ; iki buçuk yaşında ki yeğenimin harfleri yutarak ‘’Şampiyon Antalyaspor’’ demeye başlaması , benim inandığım değerlerin sonucu olarak emeğimi aldığımı gösterir.


Mehmet ÖZTÜRK
mehmetozturk@antalyasporum.com

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir