Antalyaspor Şampiyon Olsaydı..!

Şöyle bir hayal edin Antalyaspor Süper Lig’te Şampiyon olmuş olsun… Sevinçten havalara uçardık sabahlara kadar kutlardık.

Peki başka neler olurdu? Bir düşünelim, tahmin edelim:

Bugüne kadar Antalyaspor ile ismi yanyana gelmemiş, statta maç izlememiş Antalyalı işadamları “başkan adayı” olarak ortaya çıkarlar ve abuk subuk projeler ile kulübü seçime götürürlerdi.

Yeni başkan “Şampiyonlar Ligi’ni Kaldırabilecek” bir hoca ile anlaşmak için Şifo’yu teşekkür plaketi eşliğinde gönderirdi.

Bursaspor şampiyon olunca Antalya’daki iş yerine kocaman bir Bursaspor bayrağı asan Mondial’in ortağı Bursalı Kırcılar Grup, Bursa’daki işyerine kocaman bir Antalyaspor bayrağı asardı!

Spor programlarının yorumcuları ilk kez geldikleri Mardan Stadı deneyimi için şakın yüz ifadeleri ile stattan kaç saatte otele geldiklerini anlatırlardı.

Malum stad sorunu yeni keşfedilmiş gibi gündeme gelirdi. Spor bakanımız ulusal kanalların canlı yayınlarında ve twitter’dan Antalyalılara müjde verirdi.

Stad çözümü için “Antalya Stad Platformu” aynı katılımcıları ile yüz bilmem kaçıncı ortak akıl toplantısınının sonuçlarını kamuoyuna aktarırdı.

Antalya’nın stadının yerini dahi bilmeyen bir grup Antalyaspor Yorumcusu kimliği ile kanalların spor programlarını ele geçirirler, şehirle alakasız ve anlamsız istatistikler verirlerdi.

Bir anda çevremizi Antalyaspor markalı türlü türlü ürünler kaplar, ama bunların neredeyse tamamı lisanssız olduğu için klübün bir kazancı ne yazık ki olmazdı.

Şampiyonlar Ligi maçları için İstanbul Olimpiyat Stadı Antalyaspor’a tahsis edilir. Müjdeyi Ulusal bir kanalda canlı yayına bağlanan iktidar partisi milletvekilleri Spor bakanı ile birlikte açıklarlar. Tüm kentin sayın bakana müteşekkir olduğu anlatılırdı.

Bankaların Antalyaspor kredi kartı reklamları her yeri kaplardı. Taraftarın takıma bu kartı alarak sahip çıkması, takımına destek olması istenirdi.

Mardan Stadı’nın protokol kapasitesi 3 katına çıkarılırdı.  Stad’ın yolu belli saatlerde protokol ulaşımı için özel araçlara kapatılırdı.

Yeni yapılacak stadın temalı stad olacağı açıklanırdı. Temanın portakal mı, akrep mi olacağı tartışmaları çalışmaları sonuçsuz bırakırdı… vs. vs. vs.

1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir