Antalyasporlu Atlet Çiçek Solon Şensoy’dan 3 Yeni Türkiye Rekoru

Masterler 80 Yaş kategorisinde piste çıkan Antalyaspor’un tecrübeli atleti Çiçek Solon Şensoy, kazandığı 3 birinciliğini de “Yeni Türkiye Rekoru” ile birlikte kazanarak başarılarla dolu kariyerine yeni sayfalar ekledi.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun düzenlediği Masterler Kış Atmalar, Masterler Salon ve Salon Olimpik Deneme Yarışmaları 24-25 Şubat 2024 tarihlerinde Bursa’da gerçekleşti.

Osmangazi Atletizm Salonu’nda 46 kadın ve 128 erkek sporcunun katılımı ile gerçekleşen yarışların ilk günü 60 metre yarışı için piste çıkan 1943 doğumlu atlet, yarışı 12.60 ile tamamlayarak ilk rekorunu kırmış oldu.

İkinci gün start alan 200 metre yarışında da 53.15 koşan Şensoy, bu mesafede de rekor sahibi olarak birinci sırayı alırken; Gülle Atma müsabakasında da 6.68’lik uzaklığa ulaşarak birinci oldu ve bir rekor da bu alanda elde etti.

Masterler 80 Yaş kategorisinde yarışan aynı zamanda büyük bir azim ve kararlılıkla antrenmanlarını sürdüren tecrübeli atlet, birinciliklerin yanında kırdığı Türkiye rekorları ile çalışmalarının karşılığını aldığını gösterdi. Şensoy, önümüzdeki aylarda katılacağı uluslararası yarışlar için hazırlıklarına devam ediyor.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir