Antalyaspor’un İlk Yarı Karnesi

Hâla Peşindeyiz O Eski Düşün

2013-2014 sezonu Antalyaspor Camiası için değişim ve yenilik beklentileri ile başlıyordu.

5 sezon sonunda Sayın Hasan Akıncıoğlu ile yönetimi bırakma kararı vermiş ve beklenmedik bir anda kongreye sürüklenmişti Antalyaspor.

Çoğumuz için bu karar bir sürprizdi kuşkusuz, zira Sayın Başkan lig sonunda 5 yıllık yeni bir yapılanma hedefi koymuştu. Transfer hamleleri gelirken kimsenin beklemediği bir anda istifa ediverdi Sayın Başkan. Hemen arkasından zaten taraftarla sorun yaşayan Mehmet Özdilek’in istifası geliyordu.

Kısıtlı zaman Antalyaspor’u kaosa mı sürüklüyordu?

14 Haziran’da toplanan kongre hissedarları, 3 aday arasından Sayın Gültekin Gencer’e Başkanlık görevini layık gördü.

Ya sonra?

Yönetim dağılımı, Hoca seçimi, transfer, kamp, idari yapılanma, finansman problemi, taraftar sorunu ve dörtnala yaklaşmakta olan sezon…

Sayın Gültekin Gencer Bey’in ateşten bir gömlek giydiği hepimizin malumu idi.  Açıkçası eski yönetimin bırakma tarzı ve zamanı zor durumda bıraktı tüm camiayı.

Uzun süren arayışlar sonucunda Teknik Direktörlük görevine Samet Aybaba getirilirken transferler mecburen günü kurtarmaya yönelikti.

Bu sıkıntılarla başlarken yeni sezon; taraftarda ise bir kıpırdanma ve heyecan göze çarpıyordu. Uzun süre baskılarla boğuşan taraftar kombine kuyruklarına giriyor ve satışa çıkarılan biletlere büyük ilgi gösteriyordu.

Hemen konusu açılmışken yönetime burada bilet politikasının yanlış olduğunu, maça gelmek isteyen taraftarın bilet bulamadığını bunun sebebininde sponsorlara bilet satılması olduğunu belirtelim. Yine koltukların boş kalmasıda bu sponsor biletlerin maça gelmemesidir. Önümüzdeki sezon bu uygulamanın gözden geçirileceğine eminim.

Sportif analiz ve değelendirmelere girmeyeceğim zira bu kadro iskeleti değişmedikçe Antalyaspor’u farklı izleyemeyiz. Acı reçete uygulanmadıkça bu durum değişmez. Bu sezon ilk real hedefimiz ligde kalmak ve Ziraat Türkiye kupasın’ da guruptan çıkmak olmalıdır. Avrupa’ya gitmek hiç bu kadar yakın olmamıştı. Kupada oldukça güzel bir guruptayız ve çıkarsak guruptan belki de tek maç sonra Avrupa. İnşallah…

Avrupa yolunda taraftara da çok işler düşüyor. Yaşanılan sıkıntılar malum. Yıllardır ne sahada ne tribunde gülmedi yüzümüz. En çok söylediğimiz oldu ” ne zaman Antalyamız diye bağırsak kursağımızda kalıyor … ”

Basın sevmedi, yönetim sevmedi bizi ama biz sevmeyi bırakmadık. Mardan yollarında biz vardık, Kadıköy’ü biz inlettik ama hep kursağımızda kaldı gülmedi yüzümüz. Çapulcu olduk, beleşçi olduk herşeyi söylediler iftira da attılar ama anlamadılar. Biz sevdik sadece.

”İstersen donatalım dört bir yanı bayraklarla” dedik. Caddelerimiz bayraklarla bezendi. ”İstenilirse yapılır” dedik şehrin en güzel noktasına Konyaaltı Varyant’a diktik Bayrağımızı.

Konya’ya Eskişehir’e yine koşarak gittik Antalya sevgisi ile. Yine gülmedi yüzümüz ve biz yine vazgeçmedik sevmekten.

Hala peşindeyiz o eski düşün. O kupayı ve Avrupa’yı istiyoruz.

Duy bu sesi Antalya; destek ol sen de.

Duy bu sesi Sayın Gültekin Gencer; biz transfer duyumcusu gibi gerçekleşmeyen transfer haberleri istemiyoruz, kulübü zora sokacak bombalar beklemiyoruz sizden. Bizim yüzümüzü yere eğdirmeyin artık olmuyor böyle. Size destek olanları ve kendinizi zor durumda bırakmayın daha fazla. Hatalarınızın farkına varın. Bu taraftar sizden sadece bunu bekliyor.

2014 yılının hepimize sağlık ve huzur getirmesini ve o eski düşün gerçekleşip Antalyasporluların daha fazla mutlu olmasını diliyorum.

Esen kalınız.

Kenan Kemaneler

twitter.com/kemaneler

antalyasporlu.blogspot.com


1 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir