Antika tutkunları Dokumapark’ta buluşuyor

Geçmiş yıllarda Antalya’da antika tutkunlarının bir yerlerinin olmadığını dile getirmiş, her hafta Cuma günü sahaflar ve antikacıların yoğun olduğu Valilik karşısında Cuma günleri kurulan mezattan izlenimlerimizi kaleme almıştık.

Antika tutkunlarının serzenişleri yıllar sonra karşılık buldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’nın yeni yaşam alanı DokumaPark içinde bir alan tahsis etti. Çok da iyi etti.

Kepez Belediyesi’nin her ayın 2.ve 4. Pazar günleri DokumaPark’ta düzenlediği ‘Antika Pazarı’ yüzlerce antika tutkunlarını buluşturuyor. Biz de geçtiğimiz pazar günü ikinci kez düzenlenen Antika pazarına gitme fırsatı bulduk, antika tutkunları ile sohbet ettik.

Çok keyifli bir mekan olmuş. Nostaljik motosiklet ve bisikletlerden eski kitaplara, hisse senetlerinden plaklara, yüzlerce ürün sergileniyor. Gördüğümüz kadarıyla Antika Pazarı çocukların da büyük ilgisini çekiyor.

Antika pazarı, sadece Antalya’daki değil, Türkiye’nin dört bir köşesinden çok sayıda kolleksiyoner ve antika tutkununa ev sahipliği yapıyor.

Antikacıları gezerek, katılımlarından dolayı teşekkür eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,  tarihe ışık tutan objeleri de tek tek inceledi.

Kendisi de bir antika tutkunu olan Başkan Tütüncü, her ayın 2. ve 4. Pazar günleri DokumaPark’ta açılan Antika Pazarı’nı tutkularının peşinde koşan insanların merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

DokumaPark’a gitmişken, Türkiye’de bir eşi daha olmayan Anadolu Oyuncak Müzesi ve yeni açılan Modern Sanatlar Galerisi’ni de gezmeyi ihmal etmeyin.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir