Aspendos’ta Opera-Bale Bitiyor, CAZ GECELERİ BAŞLIYOR

Aspendos Antik Tiyatrosu, bu yaz Antalya’daki sanatseverlerin buluşma noktası oldu. Aspendos, Opera ve Bale Festivali’nden sonra 20-24 Temmuz tarihleri arasında “Uluslararası Antalya Caz Festivali”ne ev sahipliği yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen festival sayesinde, Antalya’nın en önemli değerlerinden biri olan Aspendos bir kez daha tüm dünya ile etkileşime girecek. Antik tiyatrolar arasında en iyi şekilde korunarak günümüze gelen, akustik ve tarihi yapısıyla dünyanın gözbebeği olan Aspendos’ta beş gün boyunca dünyanın takip ettiği caz sanatçıları ve önemli caz grubu orkestraları birlikte sahne alacak.
Uluslararası Antalya Caz Festivali’nin açılışı 20 Temmuz’da Fado’nun yorumcusu Monica Molina ile yapılacak. Sanatçıya Mehmet İkiz ve China Moses eşlik edecek. Festivalin ilerleyen günlerinde ise Lisa Ekdahl, Cesaria Evora, Macy Gray, Al di Meola World Sinfonia, Nino Katamadze ve Fahir Atakoğlu sanatseverlerle buluşacak.
Festival biletleri Biletix (www.biletix.com) üzerinden satışa çıkacak. Yurtdışı tur operatörlerinden de festival bileti ve programla ilgili bilgi alınabilecek. Aynı zamanda festival süresince, festival gişelerinden bilet alımı ve rezervasyon yapılabilecek

Ayrıntılı bilgiye antalyajazzfestival.com adresinden ulaşılabilir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir