ATAV, Sponsorlar İçin Tören Düzenliyor

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, Vali Münir Karaloğlu’nun  başlattığı “Bir Sütunda Sen Dik ” projesi kapsamında Perge Antik Kenti’nde ayağa kaldırılan binlerce yıllık sütunlar için 6 Haziran’da bir tören düzenleyeceklerini bildirdi. Törende sponsor olan bağışçı firma ve kurumların isimlerinin yer aldığı plaketlerin sütunların üzerine takılacağını belirten Gül Ege, ayrıca Perge’nin kadın belediye başkanı Plancia Magna’nın kent güney girişinde bulunan anıt mezarının bulunduğu alanda ilk kazı çalışmasına başlanacağını söyledi.

Yeliz Gül Ege, “Antalya Valiliğimiz tarafından 2018 yılının turizmde ‘Perge Yılı’ ilan edilmesi nedeniyle başlatılan ‘Bir Sütun da Sen Dik’ kampanyası canı gönülden destekliyoruz. Katıldığımız her organizasyonda gerek yurt içinde gerek yurt dışında Perge Yılı’na ve ‘Bir Sütun da Sen Dik’ kampanyasına dikkat çektik. Başta iş dünyası olmak üzere ülkesine duyarlı herkesi kampanyaya destek vermeye davet ettik. Çağrımız üzerine AGORA alışveriş Merkezi 5 adet, AHK firması 4 adet, TED Antalya Koleji 1 adet, Recep Yavuz 1 adet sütun kaldırılması için sponsor oldular. Ben de şahsım adına 1 adet sütunun kaldırılması için destek oldum.

Perge Antik Kenti’nde 6 Haziran günü saat 11.00’de Sayın Valimiz Münir Karaloğlu’nun katılımıyla düzenleyeceğimiz törende ‘Bir Sütunda Sen Dik’ projesi kapsamında restorasyonu tamamlanmış sütunlara, destekçi kişi ve kurumların plaketlerini takacağız. Törende ayrıca Perge’nin Kadın Belediye Başkanı Plancia Magna’nın kent güney girişinde bulunan anıt mezarının bulunduğu alanda ilk kazı çalışmasına başlanacak” dedi.

Gül Ege, Antalya Tanıtım Vakfı’nın sadece sütun restorasyon çalışmalarına destek olmakla kalmayıp yıl içerisindeki tanıtım çalışmalarında da Perge’yi odak haline getireceğini de sözlerine ekledi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir