Bakan Selçuk’un ‘Uzun Teneffüs’ Sözüne Antalya’dan Destek 

Seher Özen Karadeniz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un twitter hesabından yaptığı “çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız” açıklamasının ardından, yurdun dört bir yanından açıklamaya destek mesajları geldi. Antalya Büyükşehir, Kepez, Korkuteli ve Elmalı belediyeleri de çocuklara muz, portakal, karyağdı armudu ve elma sözü verdi.

Büyükşehir’den portakal ve muz

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Bu dünyada çocuklarımızdan değerli neyimiz var ki? Uzun teneffüste onlara bol bol C Vitamini lazım. Sn. Bakanım @ziyaselcuk 81 ilde 81 okula portakal ve muzlar Antalya’dan geliyor” mesajıyla destek verdi.

 

Kepez’den portakal

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Sayın bakanım başlattığınız ‘ilk teneffüs 40 dakika’ uygulamanıza biz de katkı koyalım. Portakalın yüksek C vitamini ile öğrencilerimizin bağışıklığını artıralım, onlara enerji olalım. İlk teneffüste ilçemizin tüm okullarına portakallar bizden” paylaşımıyla destek oldu.

 

Korkuteli’den karyağdı armudu

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek; “Sayın bakanım @ziyaselcuk; O tenefüste Korkutelimizin Tescilli Karyağdı Armud’u öğrencilerimizin ağzını tatlandıracak merak etmeyin… 81 ilden 81 okulumuza Karyağdı Armudu bizden…” dedi.

 

Elmalı’dan elma

Elmalı Belediye Başkanı Hail Öztürk de “Bu günümüz de yarınımız da Onlar için, Milli Eğitim Bakanımız sayın Ziya Selçuk’un başlattığı bu güzel akımda biz de varız. Okullarına kavuşacak yavrularımızın uzun sürecek ilk teneffüsünde elmanın ana vatanı memleketimizin meşhur elmaları da Elmalımızdan olsun” paylaşımını yaptı.

Bakan Selçuk’un ilk teneffüs uzun olacak sözüne tek karşılık veren Antalya değildi elbette. Memleketimizin değişik illerinden benzer destek mesajları geldi. Her alandaki birlik, dayanışma, destek bugünlerin en kıymetli eylemi hiç şüphesiz.

Bu günleri en az zararla atlatacaksak onu da bu yolla yapacağız.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir