Bekçilerin Düdük Sesleri Mahallelere Geri Döndü

Antalya merkez ve 19 ilçede görev yapacak 170 bekçi yemin ederek iş başı yaptı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Özlediğimiz bekçi düdüğü sesi geri döndü” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Gazi Mustafa Kemal Spor Salonunda düzenlenen törene Vali Münir Karaloğlu, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Başsavcı Ramazan Solmaz, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Ali Rıza Açıkgöz, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, İl Emniyet Müdür vekili Mehmet Murat Ulucan ve bekçi aileleri katıldı.

İçişleri Bakanlığı’nca il genelindeki emniyet müdürlükleri bünyesinde çalıştırılmak üzere alınan 170 mahalle ve çarşı bekçisi, bir aylık eğitimlerinin ardından düzenlenen törende yemin ederek göreve başladılar. Göreve başlayan bekçilerden 122’si merkez, 48’i ise dış ilçelerde görev yapacak.

Törende konuşan Vali Münir Karaloğlu, “Halktan gelen taleple önleyici emniyet hizmeti kapsamında çarşı ve mahalle bekçilerinin yeniden alımına başlanıldı, çünkü gerçekten vatandaşımız bekçinin düdük sesini özledi. Buna devletimiz, hükümetimiz, İçişleri Bakanlığı’mız karşılık verdi ve Türkiye genelinde 2017 yılında bekçi alımları yapıldı. İlimize de ilk gruptan 250 bekçi kadrosu verildi. Bugün 170 arkadaşımız eğitimini tamamlamış şekilde yeminlerini de yaparak, mahallelerdeki görevlerine başlamış olacak. Bütün bekçi kardeşlerimizi kutluyorum, başarılar diliyorum” dedi.

Vali Münir Karaloğlu, güneşin batması, havanın kararmasıyla bazı kötü niyetlilerin yarasalar gibi ortaya çıktığını belirterek, mahallede kötülük yapmaya başlayan bu kişilere karşı bekçilerin bundan sonra sokakların hakimi olacağını ve göz açtırmayacağını söyledi.

Antalya’ya ilk etapta 250 bekçi kadrosunun verildiğini kaydeden Vali Karaloğlu, 170 bekçinin mahalle ve çarşılarda polisin en büyük yardımcısı olacağını vurguladı.

Tören, eğitimlerini tamamlayan bekçi adaylarına, başarı belgelerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir