Belediyeler Yeni Normale Hazır

Seher Özen Karadeniz

Antalya Büyükşehir Belediyesi Covid-19 kapsamında 3 aydır kapalı olan Antalyalıların doğayla iç içe vakit geçirebileceği, sosyal mesafe kurallarına uyarak spor ve gezintilerini yapabilecekleri pek çok kent parkını normalleşen sosyal yaşama hazır hale getirdi. Konyaaltı’nda tenis kortları, futbol, basketbol ve voleybol sahaları tek tek yenilenerek, halkın hizmetine açıldı. Tenis kortlarından yararlanmak isteyenlerin rezervasyon yaptırmaları gerekiyor.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca “sahilde sinema” etkinliğiyle de korona günlerinde evlerine kapanan Antalyalıları hem sahille hem de sinemayla buluşturuyor.

Tünektepe Teleferik ve Kadınlar Plajı kapılarını açıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi normalleşme planı çerçevesinde sosyal tesislerini etap etap açmaya devam ediyor. 16 Haziran’da Tünektepe Teleferik Tesisleri ve 19 Haziran’da Sarısu Kadınlar Plajı hizmete giriyor. Hijyen kurallarının sıkı şekilde uygulanacağı sosyal tesislerde maske takmak zorunlu olurken, masalar ve oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenlendi. Tünektepe Teleferik Tesisi’nde alınan tedbirler kapsamında tesise müşterilerin ateşleri ölçülecek. 8 kişilik kabinlere 4 kişi alınacak. Kabinler içinde oturulacak alanlar işaretlemelerle ayrıldı. Bilet sırasında ve kabinlere biniş sıralarında 1.5 metre sosyal mesafe kuralı gözetilecek. Ziyaretçiler tarafından kullanılan kabin bir sonraki turda dezenfekte edilecek ve boş kalacak. Teleferik gişesi hafta içi saat 10.00 ile 18.00 saatleri arasında hafta sonu da 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Muratpaşa Belediyesi’nin Falez plajları Pazartesi açılıyor

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin mavi bayraklı Konserve Koyu, Mobil, İnciraltı, Erdal İnönü ve Erenkuş falez plajları Pazartesi günü açılıyor. Plajları yeni normale göre hazırlayan Muratpaşa Belediyesi, okul, camii gibi ortak kullanım alanlarını da hijyen kurallarına uygun hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi’yle birlikte gerçekleştirdiği sanat ve meslek edindirme kursları, korona virüs salgını kapsamında atılan normalleşme adımlarıyla birlikte yeniden açıldı. Kurslar, 14 ayrı merkezde 1 Eylül tarihine kadar devam edecek.

Konyaaltı Belediyesi’nin HayatParkı Yakında Açılıyor

Konyaaltı Belediyesi halk oylaması ile HayatPark ismi verilen Öğretmenevleri Mahallesindeki mesire alanında hazırlanan proje doğrultusunda altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Mesire alanının içinde bulunan tenis kortları, dinlenme alanları, otopark, yeşil alan ve kafeler yenilenen yüzüyle yakın zamanda başta Konyaaltı halkı olmak üzere Antalyalıların hizmetine açılacak.

Konyaaltı Belediyesi, bünyesinde hizmet veren kreş ve emekli kahvelerini de gerekli hijyen ve sosyal mesafe düzenlemelerini yaparak açtı.

“Antalya Köy Pazarı” Yarın Açılıyor

Kepez Belediyesi de yeni normalle birlikte ilçe sınırları içindeki okul, çamii, kafe, restoran, sürücü kursu gibi halkın yoğun hizmet aldığı alanları düzenli olarak dezenfekte etmeye başladı.

Kepez Belediyesi ayrıca korona sonrası kapattığı, kentin kırsal kesimlerinde tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlar için kurduğu, ‘Antalya Köy Pazarı’nı da normalleşme kuralları çerçevesinde yarın açıyor.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir