Belediyelerden Çocuklar için Dolu Dolu Yaz Programı

Okulların kapanmasının ardından başlayan yaz tatiliyle birlikte “bütün bir yaz çocuklar evde ne yapacak?” sorusu anne-babaları düşündürmeye başlıyor. Her ne kadar Antalya gibi denize kıyısı olan kentlerde, deniz çocuklar için vazgeçilmez bir yaz eğlencesi olsa da çalışan anne-babalar düşünüldüğünde yine de yaz tatilinde  çocuklar için farklı etkinlik arayışı kaçınılmaz oluyor.

Bayram tatili bitti. Tatili fırsat bilip başka şehirlere gidenler de geri döndü. Yaz tatilinin bitmesine ise neredeyse iki buçuk ay var. Hal böyle olunca son yıllarda sosyal belediyecilik konusunda birbiriyle yarışan, sonunda da çok güzel aktivite ve projelere imza atan belediyelerimizin ücretsiz yaz okulu alternatiflerini derleyelim dedik. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Döşemealtı, Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa belediyelerinin yaz spor okulları ve sanat kursları birbirinden ilginç ve eğlenceli spor ve sanat kurslarıyla velilerin imdadına yetişiyor, çocuklarınsa hayatına değer katıyor.

Uzakdoğu Sporlarına ilgili duyanlar için alternatif çok

Antalya Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin yaz tatilini spor yaparak değerlendirmesi için 19 ilçede ücretsiz yaz spor okulu açtı. Yaz spor okulunda çocuklara, voleybol, futbol, basketbol, atletizm, hentbol, güreş, eskrim, judo, artistik jimnastik, ritmik jimnastik, okçuluk, masa tenisi, bisiklet, boks, bocce, tenis, tekvando, kano, muay thai branşlarında kurs veriliyor.. Kurslar için yaş aralığı 5-18 olarak belirlendi.  Yaz spor okullarına kayıtlar www.abbsporhizmetleri.com internet adresinden yapılabiliyor. Kurslara, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ilçe müdürlükleri aracılığıyla da başvurulabilecek.

KONSEM’de sanat ve spor kursları bir arada

Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM)’inde yaz dönemi kursları başladı. Sosyal ve kültürel belediyecilik adına birçok projeye imza atan Konyaaltı Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yaz kurslarıyla çocuklar için birbirinden farklı ve eğlenceli aktivite imkanı sunuyor. KONSEM Liman ve Gürsu Şubeleri’ndeki yaz kurslarında çocuklara ve gençlere; keman, gitar, seramik, halk oyunları, resim, İngilizce, Rusça, çocuk jimnastiği, çocuk zumba, satranç, bale, piyano, drama, tenis, futbol, basketbol, badminton, judo ve okçuluk olmak üzere 20 ayrı branştan faydalanma imkanı sunuyor. Kayıtlar için kurs merkezlerine başvurulabilir.

Muratpaşa Belediyesi engelli çocuklarımızı unutmadı

Muratpaşa Belediyesi’nin farklı yaş guruplarına yönelik 24 ayrı branş ve engellilere yönelik yüzme kursuyla yaz dönemi spor okulları başladı.  Bu yıl programda çim hokeyi kursuyla birlikte Bayındır Spor Tesisleri’nde 8 – 12 yaş grubuna yönelik plaj voleybolu ve plaj futbolu da yer alıyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin yaz dönemi spor okulları 7 spor salonu, 3 stat, 4 spor tesisi, Süleyman Erol Yüzme Havuzu’yla birlikte Yeşilbahçe Mahallesi’nde bulunan Yaşlı Evi’nde  yapılıyor. Turunç Masa’nın 444 80 07 numaralı çağrı merkezi üzerinden kayıtlarını devam ettiği yaz dönemi spor okulları, çocuk ve gençlere yönelik 16 banşta açıldı.. Bununla birlikte Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda dönemler halinde 6 – 14 yaş aralığına yönelik temel ve teknik yüzme eğitimi veriliyor. Yüzme havuzunda ayrıca, 20 Haziran – 9 Eylül tarihleri arasında engellilere yönelik de yüzme kursları düzenleniyor.

Başarılı olan Kepez Belediyespor Kulübü’nde kalıyor

Kepez Belediyesi de amatör sporlara destek olmak ve 7-16 yaş çocukların zihinsel, bedensel, sosyal ve kültürel gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan yaz okullarında; futbol, basketbol, voleybol, tenis, güreş, boks, tekvando, karate ve wushu olmak üzere toplam 9 branşta kurs düzenliyor. Yaz kursları 1 Temmuz-29 Ağustos tarihleri arasında eğitim verecek. Kayıtlarla ilgili ayrıntılı bilgi Kepez Belediyespor Tesisleri’nden alınabilir. Uzman antrenörlerin görev yapacağı spor okulunda başarılı olan öğrenciler, Kepez Belediyespor Kulübü’nün amatör branşlarına alınma fırsatını bulacak.

Bu hafta başlayacak kursların bir çoğu için kayıtlar önceden alınmış olsa da yedek kayıt ve ikinci kurs dönemleri için semtinizdeki en yakın  kurs merkeziyle iletişim kurmakta fayda var. Bu yıl kaçırdıysanız da önümüzdeki yıl için aklınızda olsun diyelim.

 

Döşemealtı yaz kurslarında “model uçak yapımı”  ve “işaret dili” kursu ilk kez açıldı

Döşemealtı yaz kursları ise bu yıl futbol, basketbol, voleybol, hentbol, bisiklet, badminton, masa tenisi, güreş, halter, tekvando, judo, muay thai, tiyatro, bilgisayar, halk oyunları, model uçak, yabancı dil, işaret dili, Türkçe, satranç, resim, gitar, bağlama ve keman branşlarında açıldı. Yaklaşık  1000 öğrencinin katılması beklenen kurslarda, model uçak ve işaret dili branşları ilk kez bu yıl açıldı. Döşemealtı Belediyesi Gençlik Spor Kulübü organizasyonunda düzenlenen Döşemealtı Yaz Kursları, yaklaşık iki ay boyunca devam edecek. Kurslara 7-14 yaş grubundaki çocuklar ve gençler katılabiliyor.

Şimdiden çocuklarımıza bol eğlenceli, bol  sporlu bir yaz dileriz.

Seher Özen Karadeniz / seherozen@hotmail.com

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir