BELEDİYELERİN YAZ KURSLARININ KAYIT ZAMANI…

Bugün, karnelerin dağıtılmasıyla bir eğitim-öğretim dönemi daha son buluyor.  Yaz tatilinin de başladığının habercisi olan bu durum, kimileri için başka şehirde tatil anlamına gelse de kimileri için de farklı etkinliklerle yaz tatilinin şenlendirildiği bir dönem oluyor.

Bu noktada da Antalyalıların imdadına belediyelerin yaz kursları yetişiyor. Muratpaşa, Konyaaltı ve Kepez Belediyeleri daha okullar kapanmadan yaz kursları için kayıtları almaya başladılar. fullantalya olarak bizlere de, birbirinden keyifli bu etkinlikleri sizlerle paylaşmak düştü.

Yetişkinler İçin Bisiklet

Muratpaşa Belediyesi’nin farklı yaş gruplarına yönelik 24 branşta yaz dönemi spor okulları 18 Haziran Pazartesi başlıyor. Yaz spor okullarına kayıtlar Turunç Masa’nın 444 80 07 numaralı çağrı merkezi üzerinden yapılabiliyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin 24 branşta yaz dönemi spor okulları, 6 spor salonu, 2 stat, 4 spor tesisi, Süleyman Erol Yüzme Havuzu, Recep Gürbüz Güreş Eğitim Merkezi’yle Atatürk ve Bayındır parklarında yapılacak. Kurslar, çocuk ve gençlere yönelik 16, yetişkinlere yönelik 8 ayrı branşta açılacak.

Muratpaşa Belediyesi’nin 4’den 18 yaş grubuna yönelik futbol, futsal, tenis, basketbol, karate, hentbol, voleybol, jimnastik, bale, taekwondo, güreş. Badminton, squash, zumba, hokey ve kickboks branşlarında kurslar açacak.

Muratpaşa Belediyesi yetişkinler için yaz döneminde squash, badminton, fitness, halk oyunları, pilates-step, zumba, yoga ve bisiklet branşlarında kurslar açacak. Bisiklet kursları, Çağlayan ve OYAK spor tesisleriyle birlikte Bayındır Park’ta düzenlenecek. 3 dönem halinde gerçekleştirilecek kursların 16 kişilik kontenjanı bulunuyor.

AKMEK Kurslarında  “Hızlı Okuma”

Kepez Belediyesi’nin meslek edindirme birimi AKMEK, dolu dolu yaz tatili geçirmek isteyen çocuklar için farklı alanlarda ücretsiz kurslar açıyor. AKMEK, 7-14 yaş arası çocuklara yaz kursu vermek için kayıt almaya başladı. Talebe göre ilçedeki 20 farklı noktadaki eğitim alanlarında düzenlenmesi planlanan yaz kursları, Ramazan bayramından sonra kursiyerlerini kabul edecek.

AKMEK’in yaz kurslarında; bilgisayar, İngilizce, görgü kuralları, hızlı okuma gibi değişik alanlara ilişkin eğitimler verilecek. Kurs kayıtları AKMEK merkezlerinden nüfus cüzdan fotokopisi ve 1 adet fotoğrafla yapılıyor.

KONSEM’de  Mangala Öğrenme Fırsatı

Konyaaltı Sanat Eğitimi Merkezi (KONSEM) ve Yaz Spor Okulu yaz dönemi kurs kayıtları başladı. İngilizce, masa tenisi, mangala, bale, judo, okçuluk, resim, gitar gibi çok değişik branşlarda kayıt alan kurslara, 7-14 yaş arasındaki çocuklar başvurabiliyor. Kurslar, KONSEM’in Liman ve Gürsu kurs merkezlerinin yanı sıra Atatürk Stadı, Sporland, Porto Bello Tenis Kortu ve Toros Mahallesi Futbol sahasında verilecek. Kayıt başvuruları ise KONSEM’in Liman ve Gürsu merkezlerinden yapılıyor.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir