Bir Bayrağın Hikayesi: Şehri Müdafaa

Beşiktaş maçının olduğu gün Müze’nin karşına dikilen Antalyaspor bayrağını twitterdan gördük. Ancak öncesinde fikrin çıkışını, desteklenmesini takip ediyorduk. Bu fikir nihayetinde amacına ulaştı. Emeği geçen herkesi canı gönülden kutlarız.

Bayrağın hikayesini ve fotoğraflarını da Kenan Kemaneler’in blog’undan okuduk ve istedik ki paylaşalım;

(…)

Sağlam barikatlar kurmayalız şehri müdafaa için.

”Okullar açmalıyız adı Antalyaspor olan, caddelere ismini vermeliyiz bu şehrin en büyük değerinin. Daha çok insanımızı buluşturmalıyız Antalyasporumuz ile”

Böyle dertleşiyorduk eşimle bir pazar yürüyüşünde, ”mesela bu güzel, dünyada eşi benzeri olmayan falezler üzerinde neden Antalyaspor Bayrağımız dalgalanmaz? ” diyerek bir güzel hayale kaptırmıştık kendimizi.

Sonrası malum. Sosyal medyada paylaşımlar, belediye ile yazışmalar, Can Atlı’nın tretuvarların kırmızı-beyaz renklere boyanması fikri dahilinde belediyeye yaptığı ziyaretlerdeki ricaları…

Sayın Mehmet Aktekin’in çabaları ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin tüm masraflarını üstlenerek yaptırdığı Antalyaspor Bayrağımız için İtfaiye Eri’nden, Belediye Başkanı’na kadar tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

Mütavazi(!) bir törenle göndere çektik bayrağımızı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mustafa Akaydın, Antalyaspor Başkanı Sn. Gültekin Gencer ile yöneticilerimizin bulunduğu törene taraftar guruplarının ilgi göstermemesi tüm yüzleri düşürsede ”vakit darlığındandır” diyerek avuttuk kendimizi. Çünkü Antalyaspor tribünlerinde siyasetin yeri yoktur. Bizim için tarihi bir adım olan bu ”Bayrak” siyasi görüş farkı gözetmez. Hangi belediye bu adımı atarsa atsın taraftarımız oraya koşarak giderdi. Eminim vakit darlığı ve organizasyonsuzluktan katılamamıştır taraftarımız…

Antalya Spor Basını’ da  Antalyasporlulardan bu kadar paylaşım alan, sosyal medyada epey konuşulan ve bizler için çok önemli tarihi günü görmezden geldi. ( AA ve CHA haber geçmesine rağmen) Eminim yine siyasi değildir sebep.

Gelenleri, yazanları ayrı tutuyorum. Elinize ayağınıza sağlık…

Çok mutluyuz çok.

İşte Antalyaspor Bayrağı.

Şehrin en güzel noktasında salınıyor göklerde Şanlı Türk Bayrağı yanıbaşında.

Antalyasporlular sürekli fotoğraflarını paylaşıyor, yolunu değiştirip tekrar tekrar bakıyor Bayrağımıza.

Bu kadar mı yakışır Allah’ım.

Kenan Kemaneler

Fotoğraflar

Süleyman Elçin

Ertunç Özenç

Uzbay Biniciler


Yazının Kaynağı: antalyasporlu.blogspot.com

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir