Biri Bize EXPO 2016 Antalya’yı Anlatsın

Dünyada ki en büyük organizasyonların başında gelen ve 2016 yılında Antalya’mızda gerçekleştirilecek expo 2016 organizasyonuyla ilgili her zaman yakınılan bir durum var: Antalya kamuoyu hatta Türkiye kamuoyu bu büyük organizasyonun farkında değil. Antalya’yı yönetenlerin büyük uğraşları sonucu kazanılan EXPO 2016’nın kentimizin gelişimine, vizyonuna büyük katkılar koyması bekleniyor.

Ancak yukarda da değindiğimiz gibi EXPO 2016’yu Antalyalılar tanıyor mu? Yapılan çalışmaları ne kadar izleyebiliyor? Organizasyonun kazandırılmasında emeği çok olanların sık sık gündeme getirdiği “EXPO 2016’nın Antalya hatta Türkiye pek farkında değil” yakınmaları da az değil.

Peki, vatandaşın bu büyük organizasyonu tanıyabilmesi, anlayabilmesi için organizasyon yetkilileri neler yapıyor? Bizde bunun farkında değiliz. Konuyla ilgili olarak google’da küçük bir araştırmayla EXPO 2006’nın iki ayrı web sitesinin olduğunu anladık: www.expo2016antalya.com ve www.antalyaexpo2016.com.tr. Ancak bu sitelere girdiğimizde büyük bir hayal kırıklığına uğradık. 2011 Kasım ayında bayrağı alınan, belgesi ise daha önce alınan organizasyonla ilgili sitelerde Türkçe, halkı ilgilendiren tek satır bilgiye veya görsele rastlayamadık. Sitede bulunan adres ve telefonların güncelliğini ise araştırmadık bile.

Buradan yetkilileri uyarmak istiyoruz. Bu yıl yeni eğitim döneminde milyonlarca öğrenciye tablet bilgisayarlar dağıtılacak. Hiç olmazsa ‘Çocuk ve Çiçek’ temalı bu güzel organizasyonla ilgili gelişmeleri okulları açıldığında onlar takip edebilsin.

Millet olarak yaptıklarımızı anlatamama problemimizi bu organizasyonda da görebiliyoruz. Lobi faaliyetleri zayıf olan milletin temsilcisi olarak bu işin PR’ının bir profesyonel gruba verilmesini öneririz. Zira 2016 yılına geldiğimiz zamanda aynı şikâyeti dillendirebiliriz:

“Antalyalılar ve Türkiye bu dev organizasyonun farkında değil”

2 Yorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir